Pravá ruka zkázy

V pořadí čtvrté knize o démonovi s upilovanými rohy se opět nachází několik různě dlouhých povídek, které doplňují Hellboyovu historii. Že se tu setkáme se spoustou všelijakých potvor, monster a zrůd není třeba zdůrazňovat. Kniha obsahuje tři části s těmito comicsovými povídkami: Mladá léta: - Lívance - Povaha bestie - Král Vold Léta dospívání: - Hlavy - Sbohem, pane Tode - Varkolak Pravá ruka zkázy: - Pravá ruka zkázy - Skříňka plná zla...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7042/hellboy-prava-ruka-zkazy-7042.jpg 4.594

Hellboy 4.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum

Hellboy #4: The Right Hand of Doom, 2003

Kniha Pravá ruka zkázy

jirincz
30.12.2020

Tohle bylo slabší než povídková Spoutaná rakev, za mě vedla Skříňka plná zla a Lívance :-) U Vrkolaka jsem dal dokonce odpad, ten mě teda nechytil.

sgjoli
15.06.2020

Hellboy ve své vrcholné formě. Tento svazek obsahuje několik příběhů, které do určité míry poodkrývají to, kým Hellboy je - zase se o něm dozvídáme něco nového. První příběh trochu slabší, ale postupně to graduje a celá kniha je zakončena tou nejlepší částí, která mne bavila nejvíc. Stále skvělá kresba a opět výborné hlášky. Zároveň mne baví, jak Hellboy poznává sám sebe a snaží se přese všechny okolnosti sám si určit, jaký je a kým vlastně je. Zároveň Hellboyův flegmatismus spojený s jeho sarkasmem je naprosto úžasný a já se u tohoto komiksu prostě bavím.

Kate18
02.02.2020

Lívance
Malý Hellboy, letecká základna kdesi v Mexiku, 1947. Hellboy má jít ke snídani, podávají se lívance. Ale Hellboy by si dal raději něco jiného. Nebo ne?!

Povaha bestie
Anglie, 1954. Hellboy je povolán, aby pomohl přemoci draka. Kdysi s ním prý bojoval jeden mnich. A když byl raněn, tam kam dopadla krůpěj jeho krve vykvetla lilie.

Král Vold
Brooklyn, New York, 1958. Hellboy jde pomoci příteli svého “otce”, profesoru Rickmanovi. Jeho přítomnost je potřeba v Norsku, kde se setká s oním přítelem. Ten mu poví pár místních legend. Čekají na krále Volda, divokého lovce. Ten je prokletý a každou noc jezdí na lov. Rickman se doslechl, že kdo pomůže králi Voldovi, bude bohatě odměněn.

Hlavy
Kjóto, Japonsko, 1967. Hellboy usíná v lese, přijde k němu neznámý muž a řekne mu, že v lese není bezpečno, ať raději přespí v jeho velkém domě, kde je bezpečno. Už je tam pár poutníků a místo pro dalšího se zde najde. Hellboy jde spát, ale v noci ho probudí žízeň. Jde si pro sklenku vody a najde všechny ostatní bez hlavy... Tam ale celý příběh teprve začíná.

Sbohem, pane Tode
Úžasný pan Tod je médium a pořádá seance. Poslední dobou se nemohl pořádně soustředit a tak na pomoc začal brát drogy. To ale neměl dělat, dostal se tak do hlubších vod éterična, kde jsou ektoplazmatické bytosti.

Vârkolak
Yorkshire, 1982. Hellboy již dlouho pátrá po jisté hraběnce. Doufá, že se mu ji podaří nalézt právě v Yorkshire. Ale možná tam najde něco úplně jiného. Ale ať tam najde cokoliv, nepotrpí si na dlouhé řeči.

Pravá ruka zkázy
Lizarza, Španělsko. Hellboy se setká se synem starého známého a vypráví mu svůj životní příběh a přitom se dozví i něco nového.

Citát: Ruka zkázy... Kriste pane... To je život.

Skříňka plná zla
Drugganův kopec, Anglie. Hellboy vyslechl svědka krádeže jisté velmi vzácné krabičky. Detaily výslechu ho dovedou na místo, kde by ukradená skříňka mohla být. Ke skříňce se ale někdo dostal dřív a bohužel jí otevřel. Tím osvobodil něco velmi mocného a temného.

Terva
29.09.2019

Hellboy:
úředně adoptován Trevorem Bruttenholmem roku 1946.
Agent úřadu pracující v terénu od roku 1952.
Trevor Bruttenholm:
Ředitel úřadu paranormálního výzkumu a obrany.

Varuj se pravé ruky zkázy. Neboť nahlédl jsem až na konec světa, kde jsem spatřil bestii, v jejíž pravé ruce byl klíč k bezedné propasti.*

Komentáře k samostatným povídkám:

Pravdou je, že se mi v tomto svazku nelíbila hned první povídka, byla krátká a jaksi nepatří do série vyšetřování záhadných událostí. Na druhou stranu jsem zase pochopil fakt, že příběhy v této knize jsou chronologicky seřazené a tak logicky musí být dětství Hellboye na prvním místě. Nejlepší příběhem je ten poslední s názvem Skříňka plná zla. Velmi povedený příběh. Je jich tu samozřejmě víc, ale úděl povídek je vždycky nejistý. Ne všechny se vám musí líbit. Zde je to stejné.

Malá ochutnávka:
Můj otec profesor Malcom Frost, strávil celý rok 1945 výzkumy, takže byl prakticky neustále na cestách. Pak si předsevzal přesvědčit Americkou vládu o tom, že jste příliš nebezpečný, než aby vás nechali naživu. To, že neuspěje, se potvrdilo v roce 1952, když vám konference OSN přiznala statut čestného člověka....to ho zničilo.

Tento svazek zahrnuje osm povídek na téma Hellboy. Vybral jsem dvacet jedna (oko bere) citátů a vložil je Miku Mignolovi na jeho profil. Při čtení těchto povídek jsem poslouchal skupinu Twilight Force a jejich studiové album z roku 2019 s názvem Dawn of the Dragonstar.

Citát: Ty si fakt myslíš, že bysme měli jen tak zaklepat u hlavních dveří?

* Papež Sylvestr II. 999 L.P.

Komentáře k povídkám také zde:

jarynek
02.09.2019

Výborný začátek, slabší střední část (kromě Hlav) a to nejlepší nakonec. Raději mám u Hellboye ty delší kousky, což se projevilo i v této knize, kde skutečným vrcholem je závěrečná Skříňka. O kresbě nemá cenu se moc rozepisovat - klasicky u Mignoly bezkonkurenční, vytvářející skvělou ponurou atmosféru. Oproti předchozím knihám mi tato přišla především díky prostřední části o něco slabší, ale stále je četba Hellboye potěšení.

Vaceda
01.05.2019

No prostě rubačka jak má být. A jak to máme rádi.

Mijagi
31.10.2018

„Kdysi se mě někdo z Dark Horse zeptal, jestli bych nechtěl vytvořit příběh o malém Hellboyovi. Já nechtěl, ale místo toho, abych řekl rovnou ne, chtěl jsem být vtipný: ʹCo takhle dvě stránky o tom, jak jí Hellboy lívance?ʹ“ Dalších osm hellboyovských příběhů, z nichž ten nejkratší je top. Jestli chcete vidět komiksové okno, ve kterém dvouletý Hellboy na letecké základně kdesi v Novém Mexiku hladí štěňátko a přitom je nucen si dát k snídani místo nudlí lívance, určitě po tomhle sešitu sáhněte. Samozřejmě na ostatních stránkách nechybí všelijaké obludy a monstra. Škoda jen, že není dáno příliš prostoru ostatním členům týmu agentů z Ú.P.V.O. Minimálně v trojici s Liz Shermanovou a Abe Sapienem to Hellboyovi sluší víc.

madonna6956
06.11.2017

Legendy mě velice zajímají.
Hellboy, týpek, který je z pekla.
Pracuje pro Úřad paranormálního výzkumu a ochrany. Je to dobrej chlapík. Ovšem k němu temnota promlouvá, neustále. Kdo je vlastně Hellboy a proč tu je?
Co je důležitější? Hellboyovo rozhodnutí o jeho životě, či otázky ohledně jeho předurčení vypustit armádu pekel?
Miluju Hellboye, postavy sympatické.