uzivatel83509 uzivatel83509 komentáře u knih

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

(SPOILER) Příběh Shemaine a Gage byl velice krásně napsaný, byť mě začátek knihy s trestanci moc nebavil. Obě hlavní postavy se mi charakterově zamlouvaly stejně jako umístění příběhu do domku, dál od městečka. Až na ty jména, se kterými jsem měla občas trošku problém :-)
Shemaine, obviněna z krádeže, se lodí s trestanci dostává do přístavu ve Virginii, kde ji koupí - na základě doporučení jiné trestankyně (což bylo moc hezké gesto vzhledem k situaci a v ten moment jsem pochopila, že tuhle knížku budu prostě milovat) - záhadný muž Gage, jako chůvu ke svému malému chlapci.. ani Gage nemá čistou minulost - téměř všichni si o něm myslí, že je vrah a navíc se teď na něj o to víc dívají skrz prsty, že pod svou střechou ubytovává trestankyni. Gage neřeší hlouposti a je k takovým lidem odměřený (to se mi na jeho postavě moc líbilo). Nejvíce naštvaná je Roxanne, dívka, která do něj byla dlouhá léta zamilovaná.. zatímco Roxannu užírá žárlivost a nenávist - tam v lesích, mezi Shemain a Gagem, vzniká pevné pouto. Moc se mi líbilo, jak to mezi nimi jiskří a touží po vzájemném doteku, ale nechtějí to, co mezi nimi pomalu vzniklo, pokazit. Obdivovala jsem, jak je Gage v tomto směru trpělivý - kde jaký muž by se ji snažil svést mnohem dřív. Jak už to ale bývá, cesta ke štěstí je dlouhá a trnitá. Spousta lidí nemá Shemaine v lásce a touží po její smrti stejně, jako i Gage si nadělal pár nepřátel. Chudáka Kaina - znetvořeného muže z lesa - mi bylo celou dobu líto.. Naopak rodinných shledání ke konci knihy mi přišlo až moc, ovšem docela jsem se bavila :-) Skvělé čtení!

21.02.2024 5 z 5

Horský samet Horský samet Jude Deveraux (p)

Předešlý díl jsem nečetla.
Do příběhu Bronwyn a Stevena jsem se rychle začetla, ale byť byl příběh dějově obsáhlý a hezký, něco mi tam prostě chybělo... druhá polovina knihy mě bavila víc. Mrzelo mě, jak dopadla Mary.

18.02.2024 4 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Kniha se ke mě dostala díky komentáři jedné mé oblíbené uživatelky Jita160 - děkuji za to :-)
Příběh Indigo a Alexe mě doslova pohltil. Bohatý, znuděný a zlomený rocker, který se utápí v chlastu a drogách a ženský jsou pro něj jen příjemná schránka na penis.. tedy, kromě jedné... Fallon, která zasáhla jeho srdce a rozbila ho. Alex má za sebou celý tým svých "placených" lidí, který se snaží ho vytáhnout ze dna.. i za cenu toho, že je bude později nenávidět.. nastaví pravidla a najmou "chůvu"... Indigo, je nezkušená a má svých problémů dost, ale potřebuje peníze a potřebuje je tak moc, že je ochotná vyrazit s "tímto" Alexem na turné a hlídat ho... žádný alkohol, žádné drogy, žádné skandály... :-) jenže...
Strašně hezký a peprný příběh o člověku, který potřebuje "zachránit" a o ženě, která do poslední chvíle neztrácí naději...
Moc jsem si čtení tohoto příběhu užila! Předávání ceny na konci a Alexova řeč mi doslova vehnala slzy do očí!

13.02.2024 5 z 5

Divoká srdce Divoká srdce Shannon Drake (p)

Kniha se mi velice dobře četla, byť mám od autorky raději knihy zasazené do jiného období a nejlépe z okolí Skotska.
Líbilo se mi napětí a jiskření mezi hlavními hrdiny. Celá ta Annina "banda lidí ze salónu" byla moc fajn.. bylo hezké, že Anna měla kolem sebe zeď z dobrých přátel a šla si tvrdě za svým cílem... stejně jako Ian, který tomu vždy dodával šmrnc :-) dost jsem se bavila, hezké čtení!

05.02.2024 5 z 5

Knihu jsem měla problém vůbec dočíst do konce. Čekala jsem parodii, že se pobavím... ehm, bohužel - celkový můj dojem z knihy : občas trapné, většinou nudné, ztráta času..

02.02.2024 1 z 5

Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě Michal Bartoš

Pár podobných knih na tohle téma jsem již přečetla - tato kniha z nich byla nejhorší! Za míň peněz na trhu seženete mnohem kvalitnější a záživnější díla!

27.01.2024 1 z 5

Nevěsta z Vysočiny Nevěsta z Vysočiny Lyn Stone

Kniha byla moc hezká, příběh byl velice poutavě napsaný. Mairi nebyla rozhodně hloupá a Robert ji mohl své tajemství klidně svěřit hned na začátku a nemusel ji - a hlavně SOBĚ - něco dokazovat. Ale chápu ho - hluchý muž, kterého právě odmítla snoubenka, se asi necítí zrovna dvakrát sebevědomě. Super počtení, takové knihy mám moc ráda!

26.01.2024 5 z 5

Šťastná nevěsta Šťastná nevěsta Ana Seymour

Příběh byl poutavě napsaný, hezký, ale chyběla mi tam taková ta "jiskra"

22.01.2024 3 z 5

(Ne)skrývaná pravda (Ne)skrývaná pravda Lindsay Cameron

Od knihy jsem čekala něco jiného, víc napínavého - ne ženu, která si vysnila svého dokonalého muže z pár emailů a šla si za svým... jako označení "thriller" by to byla celé tedy slabota..
Ke konci už kniha nabrala spád a byla dobrá, překvapivá - proto hodnotím docela slušně :-)

14.01.2024 4 z 5

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

Velice hezky sepsaná kniha, která se moc dobře četla. Určitě doporučuji, stojí za přečtení a myslím, že každého donutí se zamyslet :-)

14.01.2024 5 z 5

Hrana pokušení Hrana pokušení Eve Berlin

Tuto knihu jsem schválně četla trošku s odstupem času od čtení předešlých dvou dílů... ANO, je to pořád dokola.. příběh byl hezký a vzrušující, ale ke konci jsem se už docela nutila do čtení, abych to vůbec dočetla, proto plný počet hvězd tentokrát nedám...

08.01.2024 4 z 5

Viking Viking Margaret Moore

(SPOILER) Krásný romantický příběh, který mě strhl hned od začátku!
Sas si objednal u Vikingů vraždu své ženy.. Viking Einar vesnici přepadl, ale byl ženou natolik okouzlen, že ji nedokázal zabít a odvezl ji s sebou i s jejími dětmi, za které chtěl požadovat výkupné... jaké pak bylo jeho překvapení, když zjistil, že unesenou ženou není Sasova nevěrná manželka, kterou měl zabít, ale krásná a neohrožená Meradyce, která se za děti postavila, jako by byly její vlastní a navíc se dokázala postarat o rodící ženu - ať už patřila k Sasům, nebo k Vikingům. Einar se už nikdy nechtěl vázat k ženě a ženit se, měl svou stálou milenku a to mu stačilo... než jeho srdce zatoužilo po Meradyce :-)
Napínavý a velice obsáhlý děj mě nutil číst dál a dál... začátek byl spíš romantický, konec akčnější... takovéto příběhy miluji!

01.01.2024 5 z 5

Netvor z temnot Netvor z temnot Duane Swierczynski

Na knihu jsem narazila úplně náhodou a přišlo mi to jako dost zajímavý nápad - napsat knihu a propojit ji s videem. Do knihy jsem se začetla hned, je velice poutavě napsaná.
Napínavý příběh se rozvíjí hned od začátku - Skřípal vesele uhání ve svém počínání dál a dál po celé knize a užívá si to "své" řádění až do konce.. četlo se to jedním dechem, v některých místech mě opravdu až mrazilo.. Sibby mi bylo na konci knihy hrozně líto..
Jen mě mrzí, že stránka, na které jsou umístěny videa, již neexistuje, takže krátká videa jsem na netu nenašla..

31.12.2023 5 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Klasická romance, od knihy jsem čekala víc :-)
Jsem ráda, že kniha byla psaná nejen z pohledu kotěte.. Emily se lásce k Lukasovi bránila, ale stejně nakonec podlehla :-)
Konec s prstenem byl roztomilý.

30.12.2023 2 z 5

Nevěsta větru Nevěsta větru Shannon Drake (p)

(SPOILER) Příběh Rose a Pierce se mi hodně líbil i když je pravda, že pár stran (nudné pasáže) jsem přeskočila.
Líbilo se mi, jak to mezi Rose a Piercem jiskřilo - ona chtěla jeho srdce, které patřilo Anně a nehodlala se nikdy ničeho vzdát bez boje. On chtěl Annu i když ho ta protivná Rose nejen štvala, ale zároveň i její nebojácnost přitahovala. Osud tomu chtěl, Anna byla pryč a z té protivné žáby se stala jeho žena. Vinil ji z toho, že přišel o svou lásku, ale opravdu o ni přišel? :-) Když pak na Pierce padlo podezření z vraždy, vinil z toho Rose... vždyť to ona ho vlákala do pasti... Pierce prahl po pomstě a jeho srdce sžírala nenávist... může ale opravdu nenávidět ženu svého života? :-)

28.12.2023 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Kniha mě moc nebavila, ale za ten konec dávám aspoň dvě hvězdy :-)

24.12.2023 2 z 5

Tao proti stresu Tao proti stresu Stuart Alve Olson

Stručné a jednoduché rady, jak se zbavit stresu :-)

22.12.2023 3 z 5

Jsi bez hranic Jsi bez hranic Katy Yaksha (p)

Kniha byla velice poklidně a stručně napsaná. Některé části jsem si opravdu vzala k srdci - hlavně ze začátku knihy.. Vše dělej srdcem... V jednom bodu, jak "ne", jsem se dokonce i poznala : "Tohle mi stačí, ačkoliv cítím, že to není ono, ale vždyť bych se mohl mít daleko hůř." :-) no jo, celá já... Super byla i část ohledně "práce" - pamatuji si, když jsem tu část četla před lety a tehdy jsem ještě měla práci, která mě vyčerpávala a bylo to přesně tak, jak bylo popsané v knize - těšila jsem se na víkend... nyní mám práci, která mě opravdu baví a těším se z ní :-) část o jídle mě nebavila...

19.12.2023 4 z 5

Pouto krve Pouto krve Kitty Sewell

Od autorky jsem četla Ledová past a kniha se mi líbila natolik, že jsem si řekla, že bych si přečetla i druhou knihu od autorky... no, asi takto, kniha byla dobře napsaná i když dost přeskakoval čas (minulost/přítomnost)
Jinak příběh byl lehce předvídatelný, místy nudný a na konci nepřišel žádný wau efekt..

19.12.2023 3 z 5

Než bude pozdě Než bude pozdě Jenny Blackhurst

Od knihy jsem očekávala větší napětí - spíše thriller, ale přišlo mi to jako román o vztazích a jedné nebezpečné, záhadné ženě. Příběh byl docela zamotaný z pohledu více osob a místy mě nebavil. Co musím podtrhnout je skvěle sepsaná situace s malou Amy - až mě mrazilo, když jsem si to představila.. hrůza :-( Konec byl hezky vyřešený.

14.12.2023 3 z 5