Unterwald Unterwald komentáře u knih

Catwoman: Selinina velká loupež Catwoman: Selinina velká loupež Ed Brubaker

DC komik ve stylu klasické retro kriminálky? Ano prosím! Příjemné čtení a v rámci série určitě vysoký nadprůměr.
Kresba mě, na rozdíl od některých komentářů zde, nadchla svou stylizací a dynamikou. Navíc sedla k příběhu jako, dámy prominou, prdel na hrnec.

08.06.2018 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

První detektivka která mě opravdu zaujala a kterou jsem přečetl jedním dechem. Takže vlastně kniha která mi otevřela zase úplně nové literární obzory.

27.12.2017 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Asi nedokáži plně ocenit kouzlo renesančního verše, možná se toho mnoho ztratí překladem, možná jsem četl ve špatnou dobu,možná ve špatném století...

27.12.2017 3 z 5

Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Mike Mignola

Už obálka ve mě evokovala to nejlepší z temné části hellboyovské série a i obsah mě jako fanouška Lovecrafta plně potěšil. Krásné a povedené míchání témat z obou světů, Batmanovského i toho kultu Cthulhu. A upřímně, chvílemi to bylo příjemně temné čtení, což jsem absolutně nečekal :-o

16.03.2018 5 z 5

Superman: Supermanova smrt Superman: Supermanova smrt Roger Stern

Inu, co k tomu napsat. Legenda komiksové tvorby přelomu 80. a 90. let, tedy z období, které mi zkrátka moc neříká. Komiksu chybí dospělost pozdějších děl i milá dětská naivita dekád předešlých. Ne že by šlo o špatný komiks, to jistě ne, ale protahovanost jedné superhrdinské rvačky do nekonečna je příliš cítit geniálním marketingovým tahem devadesátek... Jsem rád, že mám přečteno, ale vracet se k tomuhle kousku historie asi nebudu. Na druhou stranu přídavek v podobě Supermanova Ducha mě potěšil mnohem víc :-)

27.12.2017 3 z 5

Batgirl: Rok jedna Batgirl: Rok jedna Charles Dixon

Po Spravedlnosti, kterou jsem nějakým způsobem prolétl a hned vypustil z hlavy, jsem se zde opět dočkal kvalitního, osobitého a moderního příběhu se stejně retro- moderní a příjemnou kresbou. Tohle je to co chci a tady jsem toho dostal dost.

07.02.2019 4 z 5

130: Odysea 130: Odysea Nikkarin (p)

Hodnotím především grafickou, vizuální stránku a množství skvělých nápadů. Samotný příběh za formou poněkud pokulhává, přesto jsem měl ze čtení radost a těším se na pokračování. Kňch

10.05.2018 4 z 5

Wonder Woman: Kruh Wonder Woman: Kruh Robert Kanigher

Začíná se mi zdát, že Wonder Woman asi opravdu nebude mým šálkem čaje. Nejspíše o něco lepší než Ztracený ráj, jak zde ostatně většina z Vás píše, pro mě ale rozhodně stejně ubíjející a podivně zmatené. Vlastně jen motiv Královské gardy a její motivace mi přijde zajímavý. Retro okénko, tentokrát pěkně obsáhlé, potěší jako vždy. Je smutné, že komiks z konce padesátých let mě baví víc než jeho o půl století mladší následník.

10.05.2018 2 z 5

Wonder Woman: Ztracený ráj Wonder Woman: Ztracený ráj J.M. DeMatteis

Pro mě prozatím nejhorší díl kompletu. Snažil jsem se ho přelouskat téměř týden, ale vždy ho jsem ho musel po několika stranách odložit, částečně určitě kvůli vlastním mezerám v reáliích, které mě nutili si neustále něco dohledávat, z velké části ale i zmatečnou kresbou, úpravou a scénářem (především u první, gothamské, části. Mé dvě hvězdičky jsou tentokrát čistě za retro dodatek 'Kdo je Donna Troyová', který mě svou atmosférou a podáním naopak bavil víc než dost.

04.03.2018 2 z 5

Robin: Rok jedna Robin: Rok jedna Charles Dixon

Mně vyhovující kresba, lehký, přesto zajímavý příběh a pro mou osobu především milé seznámení s původním Robinem. Příjemné a nečekané překvapení. Retro příběh o původu malého Červenky tentokrát plní svou historiografickou funkci také na výbornou. Co víc chtít? :-o

22.01.2018 4 z 5

Flash: Zrozen k běhu Flash: Zrozen k běhu Mark Waid

Pro mě osobně zatím nejslabší článek tohoto souboru DC. Titulní příspěvek je ještě relativně v normě klasického převyprávěného originu, zbylé jednohubky jsem ale již četl spíše z donucení a nezaujalo mě na nich opravdu vůbec nic. A ani Retro závěr mě tentokrát moc nepotěšil.

22.01.2018 2 z 5

Praha plná strašidel Praha plná strašidel Miloslav Švandrlík

Krásná jednohubka, kterou jsem v dětství zbožňoval (a nejen pro Nepraktovy hambatinky) a když jsem zjistil, že znovu vyšla, musel jsem si ji pořídit. Paměť výjimečně nelhala a knížka je pořád krásně čtivá a zábavná.

27.12.2017

Plastic Man: Na útěku Plastic Man: Na útěku Kyle Baker

Opravdu jsem myslel, že se mi to bude líbit, ale bohužel se nestalo. DC parodující sebe sama, skvělý humor, neotřelá "cartoonová"kresba, scénář který sám poukazuje s humorem na svoje nedostatky... ale v mém případě to nějak nesepnulo. Sebekriticky uznávám, že netuším proč.

21.11.2019 3 z 5

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Přiznávám se, že jsem po komiksu sáhl po shlédnutí seriálu s touhou proniknout do universa hlouběji. To byla ovšem vážná chyba, Apokalyptická Suita je rychlý, formě podřízený komiks který se nenamáhá cokoli vysvětlovat a jen jede dál. To ale v žádném případě neznamená, že jsem zklamaný. Komiks má příjemnou kresbu, je originální, vtipný a je na něm hrozně znát autorská láska ke komiksu jako formátu. Vizuál, tempo a vše co žánr nabízí vytěžuje do hloubky. A už se těším na druhý díl, plný stejné naděje na poodhalení dalších kousků skládačky.

01.03.2019 4 z 5

O švestky a brambory: Prusko-rakouská válka o bavorské dědictví 1778–1779 O švestky a brambory: Prusko-rakouská válka o bavorské dědictví 1778–1779 Miroslav Šedivý

Příjemná poučná jednohubka a náhled do dob, kdy pruská armáda už nebyla to co dřív. Vzhledem k naprostému nedostatku populárně naučné literatury z tohoto období nemohu jinak než doporučit. Kniha se dá přečíst za delší deštivé odpoledne a ztracený čas to rozhodně nebude.

08.02.2019 4 z 5

Hvězdný vlk Hvězdný vlk William King

Velice příjemný oddychový brak. Vlastně nevím co napsat více kromě toho, že hravý kontrast mezi světem pseudovikingské mytologie a sci-fi mě opravdu až překvapivě bavil.
Navíc knížka funguje i pro mě, světem warhammeru téměř nepolíbeného, což samo mluví o určitých (ač snad pochybných) kvalitách.

02.07.2018 3 z 5

Putování za švestkovou vůní Putování za švestkovou vůní Ludvík Aškenazy

Tato knížka pro mě bude vždy mít jedinečné kouzlo TÉ POHÁDKY, kterou mi před spaním četli drazí rodičové, která byla jednou z prvních co jsem přečetl sám a jednou z těch, které snad budu jednou číst svým dětem. Nemohu hodnotit objektivně, hodnotím ale s láskou.

21.04.2018 5 z 5

JLA: Hřebík JLA: Hřebík Alan Davis

Krásná ukázka toho, co je podle mě na celém DC vesmíru nejzajímavější: Alternativní světy. Právě v pokládání otázek typu "Co kdyby...?" je podle mě největší síla tohoto multiversa. Příběh mě příjemně překvapil, spousta pomrknutí po alternativních verzích známých i méně známých osob potěšilo i mě, který se rozhodně ve všech těch hrdinech a zloduších neorientuji ani zdaleka lehce a bez pomoci Wikipedie. :-) pro mě zaručeně milé překvapení, hodně hektické, ale to je podle mě něco co k dynamice klasického komiksu prostě patří.

14.03.2018 4 z 5

Stíny Jihu Stíny Jihu Zbyněk Holub

Asterionská redakce moduly psát umí - jistě člověk musí zvyknout na květnatou řeč středoškolské slohové epiky, občas přejít pokus o humor pro mládež předškolní a hlavně se definitivně smířit s tím, že na Asterionu zkrátka žije na každých pár desítkách kilometrů další jedinečné etnikum s prastarým tajemstvím. Do vše ale k tomuto světu a vlastně starému dobrému "Dračáku™" obecně patří.

22.11.2019 3 z 5

Serjoža Kostrikov Serjoža Kostrikov A. Golubevová

Sovětský Copperfield na necelých šedesáti stranách. Za půlhodinku jsem měl přečteno a vlastně to ve mě zanechalo příjemné vzpomínky. Jistě, je to propaganda. Ano, je to budování kultu osobnosti jednoho milovaného soudruha, ale když ono je to vlastně hrozně milé, naivní a neškodné :-)

21.11.2019 3 z 5