Ulala Ulala komentáře u knih

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Krátké, rychlé a výborné. Autorka zúročila své zkušeností z dětství straveného na moři a myslím, že se ji to moc povedlo. Přiblížila nám opět o kousek Aljašku, zvyky a život původních obyvatel a nebezpečné povolání - lov krabů. Těším se na další pokračování.

27.12.2020 5 z 5

Vražda v hotelu Sacher Vražda v hotelu Sacher Beate Maxian

Docela jsem si knihu užila i když než jsem se zorientovala v postavách, byla jsem v půli příběhu. Stejně jak někteří čtenáři jsem si myslela, že si více užiji Vídně a jeho atmosféry, ale co se dá dělat. Určitě si přečtu něco dalšího od autorky a pak si udělám názor.

26.12.2020 4 z 5

Záhada zlatého draka Záhada zlatého draka Frédéric Lenormand

Dle mého názoru jeden z lepších dílů. Pokud by autor šel trochu do hloubky historie, neuspěchal děj a dodal hlavním osobám trochu vážnosti, mohla by to být docela dobrá kniha. Jenže autor se asi naopak snaží vše odlehčit a tím u mně ztrácí hvězdičky při hodnocení.

17.12.2020 3 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Vyprávěčský talent autor v poslední části série nezapřel. Pospojování všech nitek proplétajících se i z minulých částí bylo skvělým počinem. Oproti první sérií z ostrova Levis je to takové lehčí čtení, ale nemohu a nechci k tomu říct nic nelichotivého. Kniha se dobře četla a jen doufám, že autor začne nějakou další sérií.

17.12.2020 4 z 5

Neposvěcená půda Neposvěcená půda Mel Starr

Trochu pomalejší děj, ale celou sérií mám ráda. Opět jsem se dozvěděla něco víc o životě ve středověké Anglii. Autor velmi dobře popisuje profese, osoby a jejich životy, včetně domovů a to přece jde. Poznat něco nového a užít si čtení - vžít se do děje a představit si sebe sama jak bych tam mohla fungovat. Asi těžce.

07.12.2020 4 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Mně se kniha líbila. Lehké, příjemné čtení na dlouhé zimní večery.

07.12.2020 5 z 5

Zemřeš v další kapitole Zemřeš v další kapitole J. D. Robb (p)

Není to můj "šálek čaje", že je to detektivka z budoucnosti jsem zjistila, teprve po pár stránkách. Trochu oddechovka, místy zdlouhavá, ale proč ne. Rozhodla jsem se ještě pro jednu knihu série o Evě Dallasové, abych zjistila zda to bylo tímto titulem, anebo to vážně není styl pro mně.

16.11.2020 4 z 5

Volavka Volavka James Patterson

Trochu překombinované, přehršel odboček k prezidentům, k filmům, k hercům, které nesmírně rušily děj. Jinak průměr, Asi jsem jako první knihu tohoto autora nevybrala dobře. Možná to ještě někdy zkusím.

01.11.2020 2 z 5

Božka Božka Ivo Toman

Jednodenní kniha. Pokud je to z vlastních zkušeností, tak se autorovi nedivím, že chtěl zážitky hodit na papír.

08.08.2020 3 z 5

Smrt v lotosovém poli Smrt v lotosovém poli Frédéric Lenormand

Několikrát jsem si říkala, že nebudu komentovat nového soudce Ti, ale vždy neodolám. U většiny autorů se knihy časem zlepšují. U pana Lenormanda to nijak zvlášť neplatí. Tentokrát se do děje zamotaly moderní techniky vyšetřování. Snaha se však cení a nápad na tuto zápletku není špatný.

08.08.2020 3 z 5

Honba za Hemingwayem Honba za Hemingwayem Diane Gilbert Madsen

Ale jo, na víkendové čtení dobré. Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

08.08.2020 4 z 5

Smrt na festivalu Smrt na festivalu Laurence Anholt

Kniha mně mile překvapila. Showbyznys, láska, nevěra, trochu mystiky na hudebním festivalu, který je poznamenán vraždou. I to se může stát. Sice tam vidím trochu amatérismu v profesionálním přístupu, ale mně se kniha líbila a už mám nachystaný první díl série.

06.07.2020 4 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Jako obvykle budu panu Vondruškovi chválit tuto sérií. Pohodové letní čtení. Zajímavá zápletka, má to spád, prostě kniha, která se dobře čte.

06.07.2020 5 z 5

Odsouzencův meč Odsouzencův meč Ingrid J. Parker

Dočetla jsem další dvě knihy I.J.Parker s tématikou posazenou do Japonska 11. století a začala jsem se shánět po dalších dvou. Je to taková správná oddechovka, dobře se čte, autorka navazuje v jednotlivých příbězích na různé postavy a tím to děla přitažlivější. Nechápu nějak předchozí komentáře, které odsuzují srovnání se soudcem Ti. Myslím, že ty dva autory nikdo nesrovnává. Spojuje je pouze Japonsko. Soudce Ti je moudrý, zkušený, distingovaný soudce a je obklopen lidmi, které si vybral. Van Gulik je geniální autor. Akitada je mladý nezkušený státní úředník, který je, jaký je. Možná trochu trotl, ale i takoví jsou mezi námi a „luštění záhad“ je pouze jeho koníčkem. I.J.Parker si vybrala pro své příběhy Japonsko a tady možná podobnost a také dva pomocníci, kteří se vypracovali z lidí z okraje společnosti. Tak to ale asi v té době fungovalo. Příběhy autorka doplňuje historickými poznámkami, které potvrzují skutečnost dějové linky. U historických detektivek nezkoumám historickou pravdivost - jde mi o příběh a o povzbuzení představivosti o Japonsku této doby. Příběhy se mi líbí a míním pokračovat v čtení, mimo jiné i proto, že jsem zvědavá, jak skončí rodina Suguvarů a zda se Akitada dopracuje nějakého vyššího postavení na ministerstvu.

29.06.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Napínavé, čtivé, dobré. Možná se autor držel víc při zemi, ale o to tu bylo více informací o Servazovi. Pokud bude další příběh, ráda si ho přečtu.

17.05.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Každá další kniha této série mi připadá kompaktnější a lepší. Zaslouženě dávám pět hvězdiček.

17.05.2020 5 z 5

Hacker Hacker James Swallow

Kniha je asi stylem a tématem dobrou knihou. Věrohodné a podrobné popisy, návaznosti, téma, které je politicky zajímavé, občas sice "přepísknuté", ale čtivé. Nicméně toto není můj šálek kávy.

12.04.2020 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Mám stejný názor jako asi 3 poslední komentáře. Jedině co dodám je, že v některých momentech nevěrohodné a to mohu říct zcela jistě a to z vlastních zkušeností. Mezi jinými není tak jednoduché chodit v pohodě do práce (jak tvrdí autorka), tam vydávat ze sebe vše a to zvládnout bez alkoholu a pak se postarat o dceru a teprve večer si dát dvě, tři lahvinky vína a ráno znovu do práce, v klidu ? Palec nahoru za to, že autorka se veřejně přiznala k problému, to zvládne málokdo, ale kniha nic moc.

16.03.2020 2 z 5

Téměř jasný případ Téměř jasný případ Jan Cimický

Byla to má první kniha od pana Cimického a asi to byla správná volba. Autor vychází ze svého prostředí, ve kterém se vyzná, proto popisy posudků a stavů pacienta - podezřelého jsou velmi realistické. Určitě by se dalo něco vytknout, ale byla to docela dobrá "oddechovka" a se zájmem jsem ji přečetla až do konce. Nejsem si jistá, že to byla kritika českých i unijních předpisů i když se z nelibosti o tom autor zmiňuje, Spíše v tom vidím velkou kritiku přístupu novinářů, chtějících za každou senu otisknout senzaci a obecně lidského myšlení, které se tak lehce nechá zviklat názory jiných.

22.02.2020 4 z 5

Strom janičárů Strom janičárů Jason Goodwin

Super kniha. Kdybych nehledala knihy pro čtenářskou výzvu, úplně bych zapomněla na tento skvělý příběh z osmanské říše. Historie, napětí, svižně napsané (jak již bylo řečeno). Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi historické příběhy a chtějí se tak mimochodem něco nového dozvědět.

17.02.2020 5 z 5