ugisha ugisha komentáře u knih

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Téma zajímavé, ale nějak nedotažené, zůstala spousta otázek, jak píše espesita. Hodně mi vadilo, že děj není časově zařazen (i když si taky myslím, že tak 70.-80.léta by to být mohly), nemám ráda, když nevím, v jaké době se příběh odehrává. Našla jsem dost chyb.
Celkově mi to přišlo opravdu spíš pro děti, zatímco Zmizení Sáry Lindertové jsme nadšeně přečetli skoro celá rodina a tam jsem věřila, že se to skutečně mohlo/může stát, tohle bylo o dost neuvěřitelnější.
Hodnotím tak 70%, ale i tak se těším na případnou další autorčinu knihu.

23.02.2022 3 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Příjemná oddechovka, u které vás bude lehce mrazit. Konec byl dost rychlý a motiv pachatele mi přišel docela slabý, nicméně se mi líbila lehce duchařská linka a ponurá atmosféra ostrova.

29.05.2017 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějka knih má spoustu nadšených čtenářů, ale mě osobně nijak zvlášť neuchvátila. Vyprávění z pohledu Smrti bylo sice zajímavé, tučně psané vsuvky taktéž, kniha mezi jinými s válečnou tématikou vyčnívá i jazykem, nicméně... spousta věcí se stále opakovala, což příběh zpomalovalo. Místy jsem se do čtení musela nutit. Jediné, co se mi opravdu líbilo, byl Maxův Dohlížitel.
Zkusím dát šanci ještě filmu, ale za mě zklamání.

22.10.2014 3 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Zajímavá kniha, kde hlavním hrdinou není detektiv ani policista, ale psychiatr, který se snaží vysvětlit dávné tragické zmizení malého bratra. Děj se takřka celý odehrává v psychiatrické klinice, což knize dodává - na rozdíl od podobných detektivek - punc zajímavosti. Podle mě ale zbytečně mnoho mrtvých, vrahovo počínání mi přišlo zvláštní, ale co, jsme v prostředí, kde je psychická choroba normální. Ježíšek však dárkem potěšil :)

02.01.2014 4 z 5

Jak píšou ostatní - ze začátku čiré nadšení z něčeho nového, z neotřelého nápadu. Děj měl spád a mě to opravdu bavilo. V druhé polovině ovšem děje i čtivosti ubývalo a konec byl jako z Harryho Pottera, samozřejmě si autor připravil půdu pro další díl, který má údajně vyjít zanedlouho. Škoda, jinak bych dala o hvězdu víc. Jinak fotky úžasné, bez nich by to nebylo ono ;) Ve výsledku - povedená knížka, která však měla daleko větší potenciál.. :)

02.01.2014 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kniha mě ze začátku moc nechytla, pak se to ale rozjelo, jak už to u severských autorů bývá zvykem ;) Konec je nečekaný, vadily mi ale krátké kapitoly. Hypnotizéra jsem už četla, takže Paganiniho smlouva a Písečný muž jsou v pořadí :)

28.11.2013 3 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Výborná prvotina, které se dá velmi snadno uvěřit. Dobře se četla, vražda by tam ani nemusela být, spíš než o ni šlo o jednotlivé charaktery...Ostravské nářečí dotvářelo atmosféru, že je to "tu z tela" :)) Líbilo se mi a těším se na další knihu autorky.

28.11.2013 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Myslela jsem, že bude kniha docela inteligentní (narozdíl od ostatních v tomto žánru), bohužel však časem sklouzla k typickým klišé a (ne)čekanému konci. Líbilo se mi ale, že jsou kapitoly psány jednou z pohledu Chloe a jednou z pohledu Benneta, naopak mi vadilo, že si věčně vykali, i když spolu spali pravidelně. Některé výrazy bych určitě změnila (pták, kráva, mrcha), je spousta synonym, tak proč používat stále to samé dokola. Četla se ale dobře, takže dávám čtyři hvězdy. O něco více uvěřitelná než Fifty shades, stále má však do reality daleko.

08.09.2013 4 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Fajn odpočinkové čtení, tajemství mě nutilo číst dál :)) Příjemné do autobusu nebo na cesty, ale čekala jsem, že to bude více vtipné....Nevadí, možná si někdy přečtu i volné pokračování Sedm dní bez :)

29.05.2013 3 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

O dost méně čtivější než Cizinka, na můj vkus příliš mnoho politiky, ovšem za konec dávám hvězdu navíc :) Byla jsem rozhodnutá nečíst další díl, ale autorka má zřejmě dar psát tak napínavě, že si na něho ještě udělám čas :)

04.09.2012 4 z 5

Vraždy podle Grimmů Vraždy podle Grimmů Craig Russell

Parádní čtení, napínavé od začátku do konce a ta propracovanost....Docela ráda bych si přečetla ty původní pohádky bratří Grimmů, škoda, že v knize bylo jen pár úryvků...Přečetla jsem během několika hodin strávených v koloně v Itálii :D

16.08.2012 5 z 5

Literární dílo Literární dílo Karel IV. Lucemburský

Povinná četba, která mě těžce nebavila, navíc jsem měla dvojjazyčné vydání formátu A4, které radosti z četby moc nepřidalo :D

14.08.2011 2 z 5

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Mám stejný pocit, přečetla jsem od této autorky všechno a tahle knížka je z těch slabších. Příběh nic moc, zajímavý je tam akorát Ješua...Narozdíl od jejích dalších knih jsem se místy nudila.

14.08.2011 3 z 5