tygřímáma tygřímáma komentáře u knih

Když chce žena zhubnout Když chce žena zhubnout Irena Fuchsová

(SPOILER) 35 povídek o vztazích, dětech, nevěře, zaměstnání, koníčcích, lásce, zklamání.

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

(SPOILER) Když potká 35letá úspěšná manažerka v Itálii na pláži malou Terezku, netuší, že se její život právě obrátil o 180°. O pár dnů později se totiž pracovně setká s jejím otce a přeskočí jiskra. Nebo spíše požár. Brzy rodina bydlí spolu a Terezka má konečně náhradní maminku. Ta její totiž zemřela na rakovinu.
Po čase ale ale přestane Markovi dařit pracovně, jeho firma zkrachuje, ale poplatky nečekají. Marek ale své problémy řeší alkoholem a velmi tím ubližuje celé rodině.
Zvládnou všichni 3 velkou krizi překonat nebo zůstane Marek s Terezkou opět sám a nebo půjde Terezka do dětského domova?

Dravec Dravec Adam Barna

Několik brutálně zabitých žen, několik uškrcených policistů a jeden zmlácený mladý muž. To je bilance brutálního vraha. Policisté po něm pátrají několik dlouhých měcíců. Vrah je však nadprůměrně inteligentní a hraje si s polisisty jako kočka s myší. Několikrát se nechá i chytit, aby vzápětí opět utekl. Rozuzlení celého příběhu ale předčilo i má očekávání. Více prozrazovat nebudu. Dlouho jsem nečetla tak super knížku.

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

(SPOILER) V 18 letech potkala Lucy pana Dokonalého. Jejich cesty se však rozejdou a náhodou se potkají až po 10 letech. Ale Naty už není pan Dokonalý. A pro Lucy je velmi těžké se s Natym rozejít.

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

(SPOILER) Mateřství je dar. Ale mateřství s dvojčaty může být někdy i pěkně krušné. Není nic jednoduššího, než si najmout chůvu. To se ale nelíbí manželovi hlavní hrdinky a situaci řeší velmi nerozumným krokem.

Zasloužíš si smrt! Zasloužíš si smrt! Zdenka Hamerová

(SPOILER) Kdo vyhrožuje smrtí mladé, nastávající mamince Věrce? Kdo se jí vloupá do sklepa a na půdu a kdo ji chce ve finále zastřelit?
Důvod by mohl mít každý, manžel, kamarádi. Alespoň to si myslí Věrka.

Slečna nebezpečná Slečna nebezpečná Jana Benková

(SPOILER) Amálie. 30tiletá, úspěšná manažerka kosmetické firmy, která střídá muže jako ponožky. Zajímá ji jen milencovo kreditka a sex. Jednoho dne se však zamiluje. Ale Matěj nezabírá na její ženské zbraně. Chová se k ní spíše jako kamarád.
Jak příběh dopadne si ale musíte přečíst samy. Vřele doporučuju.

Svatba bez příbuzenstva Svatba bez příbuzenstva Božena Šimková

(SPOILER) Je červenec 1992 a režisér Mísa má těsně před svatbou, jeho ženou se má stát o mnoho let mladší učitelka Alena. V noci před svatbou je nalezenna pražské Kampě mrtev. Podezřelých je hned několik - byla motivem k vraždě připravovaná svatba, peníze, byt nebo snad připravovaný film, který měl začít natáčet? Nebo to byla náhoda?

Lucie v pozici stromu Lucie v pozici stromu Beáta Matyášová

Knížka nám představí 3 dlouholeté kamarádky - Lucii, Leonu a Marii.
Všechny 3 zažívají životní prohry i vítězství, řeší partnerské krize i naplňují své touhy a přání. Někdy se daří více, jindy méně.

Opus číslo sex Opus číslo sex Denisa Mašková

(SPOILER) Hrdinka příběhu tápe mezi o generaci starším a finančně zabezpečeným Martinem a vrstevníkem Gabrielem, pracujícím v bance. K oběma mužům ji něco přitahuje, ale zároveň ani s jedním nemůže být.

Říkal jsi ti amo Říkal jsi ti amo Eva Rýznerová

(SPOILER) Eva a Massi. Češka a Ital. Dva naprosto rozdílní lidé, kteří se jednoho dne potkají a zamilují do sebe. A protože láska prochází žaludkem, Massi tuto starou pravdu využívá každý den. Kniha vypráví nejen o lásce, ale je i plná rychlých a zdravých italských receptů.

Možná přijde i kominík Možná přijde i kominík Táňa Kubátová

(SPOILER) Denisa a Michal - 2 životem zklamaní lidé na sebe náhodou narazí v chatové osadě, kde oba tráví dovolenou a zotavují se ze životních zklamání. Ale je jejich setkání opravdu tak náhodné, jak se na první pohled zdá? Nebo v tom má prsty někdo, komu záleží na štěstí obou?

Jemnolásky Jemnolásky Monika Petráková

(SPOILER) Jak dopadne exotická dovolená, na kterou vyrazí dva dlouholetí přátelé? Přeroste v lásku nebo se po dovolené oba hrdinové již nikdy neuvidí?

Do ráje a zpět Do ráje a zpět Veronika Hutrová

(SPOILER) Sára má ve všem jasno. Po studiích se vdá, odstěhuje na vesnici a bude žít poklidný život venkovské učitelky. Ale v posledním semestru studia odjede studovat na pár měsíců do Portugalska a najednou zjistí, že vlastně vůbec nechce žít svůj naplánovaný život. Není si jistá ani svou láskou k Honzovi, se kterým chodí již mnoho let. Po čem ale opravdu Sára touží?

Adam Adam Karel Valášek

(SPOILER) Adam se po 20 letech ve vězení vrací do demokrtické společnosti. Bydlí u své sestry Marcely ve velké starobylé vile na okraji Prahy. Za 20 let se mnoho věcí změnilo a Adam se učí znovu žít. Hledá si práci, kamarády, manželku. Ne každý jeho krok je šťastný, ale i špatná zkušenost je zkušenost.

První věci První věci Irena Obermannová

Zajímavé náhlédnutí do ženské duše.

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Nádherný příběh o naději a lásce. Važme si svého zdraví a všeho, co máme.
Knihu doporučuji.

Vůně noci Vůně noci Markéta Harasimová

Další skvělá knížka skvělé autorky. Super zápletka a krásný pohled do myšlení všech zúčastněných. A konec? Napadá mě známá věta o božích mlýnech. Ale nechyběla i romantika.

08.06.2020 5 z 5

Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Evžen Korec

Táborskou zoo mám kousek od svého bydliště a tak mě celá kauza záchránila moc zajímala. Médii proběhla jen velmi malá část informací a to ještě někdy ne zcela pravdivých. O to s větší chutí jsem se do knížky začetla. Klobouk dolů před takovým super "bláznem", jehož srdíčko bije pro zvířata a zvířátka.

05.06.2020 5 z 5

Nezvěstná blondýna Nezvěstná blondýna Petra Nachtmanová

Čtivá oddechovka s překvapivou zápletkou a ještě překvapivějším koncem.

05.06.2020 4 z 5