Turlogh Turlogh komentáře u knih

Šíp a vítr, dýka a moře Šíp a vítr, dýka a moře Robert M. Wegner

Pořád dobře napsané a čtivé, ač mi to přišlo o něco slabší než první kniha příběhů. Opět mi trochu nesedlo velké množství různých hrdinů a střídání prostředí. Poněkud slabší částí knihy se mi jevila část Dýka a moře - západ. Tu bych samostatně hodnotil tak na tři hvězdy, průměr. Ty vzpomínky části boha vkládané do textu mi vadily docela hodně. Howgh.

26.12.2023 4 z 5

Sekera a skála, meč a žár Sekera a skála, meč a žár Robert M. Wegner

Dobře napsané fantasy příběhy. Jediné co mi na tom trochu vadilo, bylo mnoho různých hrdinů a také střídání prostředí z různých částí kontinentů a s úplně jinými hrdiny. Howgh.

26.12.2023 4 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Anthony Ryan

Vynikající román. Zatím, dle mého, nejlepší kniha od A. Ryana a četl jsem všechny. Zbojník a později voják Alwyn Písař mi prostě naprosto sedl. Už se těším na pokračování, doufám, že vyjde v češtině brzy. V originále, jako čtenář Jarda 007 to číst nebudu, na to nemám. Howgh.

26.12.2023 5 z 5

Meč a jeho rytíř Meč a jeho rytíř Radovan Kolbaba

Velmi povedené. Četl jsem do půl druhé do rána, dokud jsem knížku nedočetl. Díky Stegi, výborně napsáno. Myslím, že jako autor rosteš. Tvé příběhy jsou čím dál lepší. Jen houšť. Howgh.

26.12.2023 5 z 5

Zázračný medailon Zázračný medailon Zuzana Koubková

Drobátko slabší pokračování, ale pořád čtivé a zajímavé. A pořád vysoko nad úrovní některých slabších autorů v tomto žánru, např. Koláčka. Takže já bych to, mylady Koubková, zas tak černě neviděl. A vnímám jako škodu pro všechny čtenáře dobrodružných detektivek ze středověku, pokud by další díly (nejen sedmý díl), nebyly napsány. Koniáš byl zajímavý tím, že byl i vtipný, Invisible byla výborná a navíc, dobrodružných příběhů z žánru bojů na moři a pirátství vychází poslední dobou jen velmi málo... Howgh

18.12.2023 4 z 5

Zlatá růže Zlatá růže Zuzana Koubková

Ano, přesně tak! Úroveň děje a akce příběhu v knize jde stále vzhůru! Škoda jen, že za chvíli se pustím do šestého pokračování a pak už nebude zatím další pokračování...Howgh.

Zabitý před klášterem Zabitý před klášterem Zuzana Koubková

Moc příjemně napsáno. Čtivé, akční, dobrodružné, ušlechtilé, zamilované.... Jen houšť!

Záhada zlatodolu Záhada zlatodolu Zuzana Koubková

Paní autorka se stále zlepšuje a řadím ji do party svých oblíbených autorů. K esům historické dobrodružné detektivky Niedl, Vondruška, Hrdlička a Nesměrák. Jen tak dále mylady Koubková. A výborné připomenutí pana Šimáčka a jeho Zločinu na Zlenicích, které jsem četl kdysi velmi dávno jako kluk a moc se mi to líbilo. Howgh.

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Velmi dobrý úvod do fantasy trilogie. Povedené, akční, napínavé. Howgh.

11.12.2023 4 z 5

Hranice stínů Hranice stínů Brent Weeks

Občasné trošku nelogické zvraty v ději románu mě občas dopálily, ale jinak moc povedené. Howgh.

11.12.2023 4 z 5

Za stíny Za stíny Brent Weeks

Weeks opět nezklamal. Povedený závěr trilogie. Howgh.

11.12.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Dobrý, čtivý, akční, hororový příběh, ale na to bát se, to moc není. Howgh.

02.12.2023 4 z 5

Tma před úsvitem Tma před úsvitem Hana Oboda Kolaříková

Divně se to čte, vlastně jsem nebyl schopen si oblíbit žádného z hlavních hrdinů. Je to takové neosobní, spíše než román mi to přijde jako popis událostí odehrávajících se v době vlády knížete Břetislava na osudech několika lidi jednoho rodu starověrců, žijících na Vlčí stráni. Popis střetnutí mezi útočníky a Luborem nejasný a takový zmatečný... Snad jediná trochu sympatičtější postava byl Ruzin, žijící v lesích. Howgh.

28.11.2023 2 z 5

DoJÍT k sobě DoJÍT k sobě Jarmila Mandžuková

Moc zajímavá knížečka, která velmi dobře a přehledně vysvětluje pojmy proč, jak, kde a kdy chodit. Obsahuje i známé skutečnosti, ovšem podané zajímavou, čtivou formou a hlavně má v sobě spoustu nápadů, myšlenek, tipů, podnětů a taky odkazů a zde se již dostáváme do oblastí, kterou většina z nás tak dobře a důkladně nezná a paní autorka nám je příjemně, podrobně a hlavně prakticky popíše, tak abychom se v nich dobře a rychle zorientovali. Osobně mě potěšilo, že jsem při čtení pochopil, že kromě mě jsou i další lidé (a zjevně je jich docela dost) kteří se raději projdou a protáhnou své tělo, než by se vozili tři sta metrů autem na návštěvu, do obchodu a tak podobně. A že chodit pro sebe a své zdraví je opravdu moc důležité! Kniha mě nadchla natolik, že jsem napsal paní autorce a poděkoval jí za tuto knížku a vyjádřil ji za ní svoji hlubokou úctu. Což dělám jen naprosto vyjímečně. Děkuji rovněž paní Mandžukové za odezvu obratem. Howgh.

20.11.2023 5 z 5

Rosekrucián Rosekrucián Luboš Y. Koláček

Tento rádoby román bych označil slovy: jak napsat úplnou slátaninu, či naprostý blábol. Spousta vražd, mučení, násilí a krve, o čemž když napíše např. pan Kulhánek, dává to smysl, akci, napětí děje a hlavně, má to hlavu a patu. Nic z této věty se nedá použít v tomto díle. Samurajské meče, nepřemožitelný stařík, tajemný východ, banda vrahů z podsvětí Paříže, opakované pokusy o mord údajného následníka císaře Karla IV, apod. Smíchejme všechno dohromady a vytvořme veledílo. Připadalo mi to tak trochu, jako když pejsek a kočička dělali dort. Prostě, děj příběhu nemá v podstatě žádný smysl, logika se v ději prakticky nevyskytuje, vyjadřování postav, příp. autora románu, je kdesi na úrovni nejhorších brakových románů z dvacátých let první republiky, atmosféra doby není vůbec žádná. Vlastně ani nevím, proč by si měl tuhle knihu někdo přečíst. A divím se, že tento román vůbec někdo vydal. Howgh.

20.11.2023 odpad!

Muž cti Muž cti Iain Gale

To jsem si zase jednou dal! Myslel jsem si, že to bude zajímavé počtení. Ale větší blábol už jsem dlouho nečetl.... ten hlavní hrdina je excelentní pitomec a hlupák. Tak blbý snad ani nikdo být nemůže. Snad jedině autor co tuhle knihu napsal! Hlavní záporák je tak průhledný, že by jeho jednání musel prohlédnout i idiot. Bohužel ne tak hlavní hrdina románu. Toto dílo jsem měl chuť přetrhnout a hodit do kamen. Howgh.

13.11.2023 odpad!

Znesvěcený hrob Znesvěcený hrob Zuzana Koubková

Velmi dobře napsaný historicko-detektivní román, lepší než předešlý díl. Howgh.

05.11.2023 5 z 5

Ztracený templářský poklad Ztracený templářský poklad Zuzana Koubková

Velmi povedený historický příběh. Nová řada s novým hrdinou, lze zařadit do žánru společně se spisovateli Niedlem, Vondruškou, Hrdličkou, Nesměrákem a dalšími. Těším se na další pokračování. Howgh.

05.11.2023 4 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Zajímavý a velice čtivý fantasy román, ač mi líčení baštění lidí a jejich částí v pekle přišlo trochu šílené. Připomnělo mi to román Maso, který jsem četl kdysi dávno, také byl od českého autora a v líčení scén podobně děsivý až lehce ujetý. Howgh.

04.11.2023 4 z 5

Invisible Invisible Zuzana Koubková

Z neznámých důvodů můj komentář zmizel!? Takže znovu! Velmi povedený dobrodružný román z období nastupujících napoleonských válek. (To je jedno z mých oblíbených období.) Samotný Napoleon a jeho armáda se tam sice ještě neobjeví, ale atmosféra francouzské revoluce se v románu připomíná často. Chvíli mi sice trvalo, než jsem si oblíbil hlavní hrdiny a hrdinky, ale postupně se mi to podařilo. Původně jsem uvažoval o čtyřhvězdičkovém hodnocení, ale když těch románů s námořnickou tématikou a ještě s pirátským doplňkem je poslední dobou tak málo.... Dávám proto pět hvězd. A paní autorko, jen tak dále. Howgh.

04.11.2023 5 z 5