Tove Tove komentáře u knih

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Obvykle tyto celosvětové bestsellery nečtu, ale po doporučení jsem vzala knihu do ruky. Přečetla jsem první díl a po dalších zřejmě nesahnu. Kniha je čtivá, ale natolik mě nezaujala.

29.07.2023

Tajemství Tajemství Tereza Dobiášová

Kniha je zajímavá. Kniha na mě působila hodně niterne. Je plná introspekce, myšlenkových pochodů a emocí z pohledu Anežky. Nedokázala jsem ji přečíst na jeden zátah, musela jsem ji překládat i jinou literaturou.

05.07.2023 4 z 5

Vlajka Viktora Vaňka Vlajka Viktora Vaňka Naďa Reviláková

Super příběh se zápletkou a trochu i té letní lásky.

30.03.2023 5 z 5

Piráti z Ledového moře Piráti z Ledového moře Frida Nilsson

Kniha mi zprvu připomínala příběh Zlatý kompas. Příběh je napínavý, pořád se něco děje. Severská atmosféra je cítit v každé kapitole. Nakonec vše dobře dopadne

25.03.2023 4 z 5

Silné a křehké: Obrazové převyprávění slavných ženských románů Silné a křehké: Obrazové převyprávění slavných ženských románů Zdeňka Štěpánková (p)

Moc hezká kniha s nádhernými ilustracemi.

05.12.2022 5 z 5

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Zápletka super, jen ten děj byl takový rozvleklý.

28.10.2022 4 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Jako za me fakt super čtení.

22.06.2022 5 z 5

365 Hajadánových povídaček na dobrou noc 365 Hajadánových povídaček na dobrou noc Hana Vrbová-Piskáčková

Kniha meho detstvi...

02.01.2022 5 z 5

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Kniha se mi líbila, oddechovka, která potěší.

23.12.2021 5 z 5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

Kniha se mi libila, fajn oddechovka.

22.08.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Super.

28.02.2021 5 z 5

Slované Slované Magdalena Beranová

Velmi obsahla kniha o slovanech. Super.

06.12.2020 5 z 5

Rodina a její paměť v nás ve světle třígeneračních vyprávění Rodina a její paměť v nás ve světle třígeneračních vyprávění Irena Sobotková

Kniha je psaná jako vědecka a výzkumna publikace. Vyskytují se střípky tezī rodinne historie. Očekávala jsem odlišné a stravitelnější zpracování.

15.11.2020 3 z 5

Polední hodina Polední hodina Dörte Hansen

Kniha se mi četla hodně těžce. Chybela mi nějaka dějova linka,misty jsem se v postavach ztracela.

13.10.2020 2 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

No,tak uprimne nevim.... byla jsem rada,ze jsem knihu precetla a nejsem si jista,ze se k ni vratim.

19.06.2020 2 z 5

Léčivý rodokmen Léčivý rodokmen Lenka Šnajdrová

Pro někoho, kdo s genealogii a rodokmenem začíná, je to kniha dobrá. Nicméně první polovina knihy mi nepřinesla nic nového. Druhá polovina a její typy na práci s rodokmenem byla lepší,ale chybělo mi hlubší proniknutí do tématiky emocí a psychoterapie, případně konkrétní návody na rituály a postupy.

31.03.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha se mi libila. Doufam v dalsi knihu od této autorky.

28.03.2020 5 z 5

Osamělá vlčice Osamělá vlčice Jaroslav Holeček

Pro milovníka vlků ideální... :)

10.12.2019 5 z 5

Rozhovory s duší Rozhovory s duší Heike Gade

Příjemná kniha, pro základní představu o této tématice je dostačující.

19.11.2019

Dopisy Milady Horákové Dopisy Milady Horákové Milada Horáková