tosu69 tosu69 komentáře u knih

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Skvělá kniha,která by měla patřit do povinné školní četby.Možná by potom ubylo lidí,kteří stromům,těmto úžasným bytostem,ubližují.

10.01.2017 5 z 5

Berní rula Berní rula Jarmila Červená

Důležitý zdroj pro genealogy a rodopisce.

04.01.2017 5 z 5

Utajené dějiny středověku Utajené dějiny středověku Miloš Jesenský

Říká se,že dějiny píší vítězové.Když si uvědomím,co jsme se o minulosti učili ve školách a co se učí naše děti a naši vnuci,nejspíš je to pravda.Tato kniha ( a jí podobné ) nahlíží na historické události jinýma očima.Očima lidí,žijících v ústraní,nikoli na výsluní vlády a moci.Pro "moderního" člověka bude text možná zavánět takzvanou konspiraci ( jedno ze zaklínadel dnešní doby - když něčemu nevěříme, stačí tam dát tuto nálepku a je vymalováno ).Nicméně se dočteme o zajímavých detailech známých událostí středověku a máme možnost porovnání s oficiálně hlásanou ideologií.Zbytek je na čtenáři.

13.12.2016 5 z 5

Antropologie příbuzenství Antropologie příbuzenství Jaroslav Skupnik

Vědecky pojatá publikace,plná odborných termínů.Nepostrádá však zajímavé vyprávění,ba ani humor.

02.12.2016 4 z 5

Loutka a jiné povídky Loutka a jiné povídky Daphne du Maurier

Třináct povídek mé oblíbené autorky.Vesměs zajímavých.Poslední povídka "Přísavka" mne dostala.Kolik takových lidí znám...

01.11.2016 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Takový lepší vypravěčský standard od Kinga.Udivilo mne jedno: V posledních cca patnácti letech je King znám svým rouháním proti Bohu a církvi ( v některých knihách na každé druhé straně - až to vypadá, že je to "na objednávku" ). Ale zde to necítím. Postava otce Callahana je, i s jeho alkoholismem, podána vcelku pozitivně. To mne docela mile překvapilo. Jen tak dál.

26.10.2016 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Solidní lekce z psychologie.Profily různých lidských povah jsou zde vykresleny opravdu bravurně.Zajímavý závěr.

26.10.2016 5 z 5

Zlatá ratolest Zlatá ratolest James George Frazer

Úžasný pohled do historie svědčící o tom,že realita může být něco úplně jiného,než si myslíme a co každý den vidíme kolem sebe.Kniha o to úžasnější,že její pisatel - dle dobových svědectví - téměř nevytáhl paty ze své pracovny.Vřele doporučuji.Takové vzdělání ve školách nezískáte.

29.08.2016 5 z 5

Milenec a jiné povídky Milenec a jiné povídky Daphne du Maurier

Kniha obsahuje patnáct povídek známe autorky.Líbily se mi všechny ale tři z nich mne opravdu dostaly: "Adieu Sagesse", "Andělé a archandělé" a "Ve zlomku vteřiny".Ty považuji za opravdový skvost.Myslím,že čtenáře nenechají klidným a že bude mít dlouho o čem přemýšlet.

29.08.2016 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Zubaté Kingovi povídky opět nezklamaly.Mám pocit,že pan spisovatel po těžké nehodě v r.1999 dost potemněl.Z některých příběhů opravdu mrazí.Jako by chtěl říci: "Optimisté,těšte se !".

19.08.2016 5 z 5

Cesta k rodinným kořenům Cesta k rodinným kořenům Josef Peterka

Skvělá genealogická příručka pro nadšence,studující svůj rodokmen.Kniha je velmi čtivá - žádné suchopárné vědátorství.Autor se nevyhýbá humoru a to se mi velmi líbí.Čtenář získá mnoho užitečných informací a přitom se ještě pobaví.

31.07.2016 5 z 5

Encyklopedie fotografa Encyklopedie fotografa Jan Karbusický

Skvělá kniha,nejen pro odborníky.Spousta zajímavých informací ze světa fotografie a fotografické techniky.Už se těším na druhý díl.

18.05.2016 5 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Téměř stejná fakta a varování vyšla před více než sto lety v "Protokolech siónských mudrců",díle po kterém od jeho vzniku šlapou a plivou zednáři a židé,budující světovládu.Je zbytečné se hádat a spekulovat.Světová krize,celosvětové choroby a jejich "léčení",současná migrační histerie.Vše bylo naplánováno a vše se nyní děje.Jen blázen to může popřít.Byli jsme varováni mnohem dříve,než to začalo.Nyní budou následovat regionální ozbrojené konflikty a likvidace měny.Dávný zednářský plán se dostává do obrátek.Pokud si někdo myslí,že je to jen pouhá konspirace,klame sám sebe.

Padlí andělé a původ zla Padlí andělé a původ zla Elizabeth Clare Prophet

Zajímavé vyprávění o Henochovi a o souboji dvou proncipů v našem lidském světě. Připadá nám to jako pohádka? V tom případě patříme k těm nejvíce ohroženým...

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Není to ani tak horor,jako spíš dokument.O tom,co všechno nás obklopuje a před čím tak snadno zavíráme oči.

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Skvělý příklad,téměř dokument o tom,jak ďábel může působit v našem světě.Nevěříte.Tak se kolem sebe rozhlédněte...!

Z deníku marnosti Z deníku marnosti Dominik Pecka

Úžasné svědectví katolického kněze,vězněného v padesátých letech komunistickým režimem pro víru v Ježíše Krista.Příběh člověka,který své kvality dokázal svým životem.

Katedrála v Chartres Katedrála v Chartres Peter Kováč

Úžasný výlet do historie.Vřele doporučují i následující knihy pana Kováče.

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

Americká klasika.Naštěstí ještě z doby,kdy jsme se za ten kontinent a jeho "kulturu" nemuseli stydět...Skvělá kniha.

02.03.2016

Pábitelé Pábitelé Bohumil Hrabal

Tato kniha přesně zobrazuje duši českého člověka.V tom byl pan Hrabal opravdu Mistr.Osobně si myslím,že hloubku všech příběhů v knize,může plně pochopit pouze Čech.

30.11.-0001 5 z 5