Katedrála v Chartres

Podtitul: Francouzské umění rané a vrcholné gotiky. Třinácté století přineslo mimořádný rozvoj tvůrčí kreativity. Hlavním symbolem doby se staly odvážně budované chrámy, jejichž věže se hrdě tyčily k nebesům a už zdálky poutaly pozornost poutníků. V celé západní Evropě propukla stavební horečka. Být zedníkem, kameníkem či sochařem patřilo k váženým profesím. Ti nejtalentovanější a nejšikovnější z nich se pak stávali staviteli katedrál. Historik umění Peter Kováč napsal tuto čtivou a zajímavou publikaci o katedrále v Chartres i celou sérii pěti zasvěcených knih o 13. století jako poctu tvůrcům, z nichž mnozí zůstali bezejmenní, a přesto dokázali vytvořit umělecká a architektonická díla, která nás dodnes ohromují. Kniha obsahuje unikátní soubor fotografií, které byly většinou pořízeny po nedávném restaurovaní soch a vitrají, dále jedinečnou antologii textů středověkých teologů 13. století o architektuře, malířství a sochařství a jako doplněk v ní naleznete studie tří světově proslulých znalců katedrály v Chartres — Henryho Adamse, Johna Jamese a André Chédevilla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58594/stavitele-katedral-1-58594.jpg 4.98

Kniha Katedrála v Chartres

ondra2
27.05.2019

Příjemný výlet do oblasti architektury, kterou normálně nevyhledávám. Asi bych oželel závěrečné partie středověkých autorů a uvítal jejich nahrazení větším množstvím fotografií, které ale i v daném množství byly obohacující.

Adllen
15.08.2018

Měla jsem to štěstí poznat autora osobně, skvělý člověk, velmi dobře napsaná kniha, doporučuji.

tosu69
02.03.2016

Úžasný výlet do historie.Vřele doporučují i následující knihy pana Kováče.