Kristova trnová koruna

Kristova trnová koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58595/stavitele-katedral-kristova-trnova-koruna-58595.jpg 5 6 2

Kniha Petera Kováče s podtitulem Paříž, Sainte-Chapelle a dvorské umění svatého Ludvíka kombinuje umělecko-historický pohled s literaturou faktu a je soustředěna na široce pojatou kulturní historii středověku. Pro Kristovu korunu vystavěl král Ludvík IX. velkolepou kapli Sainte-Chapelle, která je dodnes největší chloubou Paříže. Kniha se zabývá i pařížskou katedrálou Notre-Dame a Ludvíkovým křižáckým přístavem Aigues Mortes. Hlavní text doplňují články renomovaných historiků a historiků umění z Německa, Itálie, Polska, Francie, Austrálie a USA. Raritou knihy je obsáhlá antologie středověkých dokumentů a traktátů.... celý text

ondra2
29.12.2020 4 z 5

Oproti prvnímu dílu edice se tento čte o něco lépe, na druhou stranu je trochu stručnější a vlastní text autora je kratší. Kladem knihy je obrazový doprovod a zajímavá kapitola o stavební technologii středověku.

Kaaramelka
03.12.2015 4 z 5

Kniha je psána velmi příjemně. Čte se dobře, ale musím se přiznat, že jsem se místy občas ztrácela... nevěděla jsem, ve kterém období historii najednou jsem. Moc se mi líbilo, že kniha je proložena fotografiemi, mohla jsem si lépe představit místo, o kterém bylo psáno. Doporučuji všem milovníkům historie, všem, kteří se zajímají o Paříž, či byť jen chtějí navštívit Sainte-Chapelle a chtějí se o tom něco dozvědět.

duchovno architektura kostely a katedrály Ludvík IX., francouzský král, 1214-1270

Peter Kováč
slovenská, 1955
2007  98%Katedrála v Chartres
2009  90%Kristova trnová koruna
2010  96%Úsvit renesance
2012  90%Jan Bauch
2013  87%Zrození génia

Kniha Kristova trnová koruna je v