Kristova trnová koruna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Petera Kováče s podtitulem Paříž, Sainte-Chapelle a dvorské umění svatého Ludvíka kombinuje umělecko-historický pohled s literaturou faktu a je soustředěna na široce pojatou kulturní historii středověku. Pro Kristovu korunu vystavěl král Ludvík IX. velkolepou kapli Sainte-Chapelle, která je dodnes největší chloubou Paříže. Kniha se zabývá i pařížskou katedrálou Notre-Dame a Ludvíkovým křižáckým přístavem Aigues Mortes. Hlavní text doplňují články renomovaných historiků a historiků umění z Německa, Itálie, Polska, Francie, Austrálie a USA. Raritou knihy je obsáhlá antologie středověkých dokumentů a traktátů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58595/stavitele-katedral-kristova-trnova-koruna-58595.jpg 4.65
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Kristova trnová koruna

ondra2
29.12.2020

Oproti prvnímu dílu edice se tento čte o něco lépe, na druhou stranu je trochu stručnější a vlastní text autora je kratší. Kladem knihy je obrazový doprovod a zajímavá kapitola o stavební technologii středověku.

Kaaramelka
03.12.2015

Kniha je psána velmi příjemně. Čte se dobře, ale musím se přiznat, že jsem se místy občas ztrácela... nevěděla jsem, ve kterém období historii najednou jsem. Moc se mi líbilo, že kniha je proložena fotografiemi, mohla jsem si lépe představit místo, o kterém bylo psáno. Doporučuji všem milovníkům historie, všem, kteří se zajímají o Paříž, či byť jen chtějí navštívit Sainte-Chapelle a chtějí se o tom něco dozvědět.