tonda0 tonda0 komentáře u knih

Čtyři knihy o následování Krista Čtyři knihy o následování Krista Tomáš Kempenský

Tak vážně nevím. Duchovní knihy a knihy s hlubokými myšlenkymi mám rád. Toto jsem opravdu nedočetl. Celá kniha je jedno velké TyTyTy človíčku, koukej se sklánět před bohem, buď absolutně pokorný a zkroušený v bohu. Dle mého názoru celá kniha zapadá přesně do historie Křesťanství, kdy církev "strašila" lidi "Velkým a přísným" Bohem.

21.12.2012 1 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Nejznámější autorova knížka, která se dočkala i filmové podoby. Bajka s jasným poselstvím a podobenstvím. Dá se přečíst běhěm chvilky. Autorův jazyk není moc malebný, ale příběh je hezký s hlubokým významem o odvaze a hledání individuální cesty životem navzdory obecným konvencím a nesouhlasu společnosti.

16.12.2012 4 z 5

Most přes navždy Most přes navždy Richard David Bach

Tak nevím, spisovatelův jazyk a styl vyprávění mne moc neoslovil a do dočtení jsem se musel nutit. Autobiografická kniha, kde v první půlce vyjadřuje svůj odmítavý postoj k závazkům a manželství, aby v druhé půli otočil.

16.12.2012 2 z 5

Ježíš, Syn člověka Ježíš, Syn člověka Chalíl Džibrán

Zdaleka ne tak dobrá kniha jako Prorok nebo Zlomená křídla, přesto dobré čtení, které mohu doporučit.

14.12.2012 3 z 5

Zlomená křídla Zlomená křídla Chalíl Džibrán

5 bodů často nedávám,ale tato malá knížečka si je zaslouží. Miniromán chvílemi mi trochu připomínajicí Máchův Máj.

30.10.2012 5 z 5

Krásná kniha. Krásná práce se slovy, která jen lehce plynou. Pro Coelha typicky malebný a poetický popis situací a pocitů. Na druhou stranu hlavně v druhé půli chvílemi až "fanaticky" strhávaný děj ke křesťanství. Kdo nemusí takto velmi nábožensky laděný styl, bude zde mít myslím celkem problém. Škoda toho. S přimhouřením oka mohu doporučit.

23.10.2012 4 z 5

Slepičí polévka pro duši - kuchařka Slepičí polévka pro duši - kuchařka Jack Canfield

Vzpomínám si, že v době svého vydání to byl opravdu bestseller. Popravdě řečeno, moc to nechápu. Ano, příběhy jsou hezké, občas některý pohladí a zahřeje. Na můj vkus nemají dostatečnou hloubku jakou jsem čekal podle "humbuku" kolem této knihy. Jsou to takové jednohubky. Na chvilkové odreagování - ano tento účel splní. Víc od ní nečekejte. A víte co? Vlastně ano. Polévka co trochu zahřeje a trochu posílí. Trochu.

21.10.2012 3 z 5

Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Dvojka se nedá s jedničkou vůbec srovnat. Je o politice, světovém řádu a globálním vedení společnosti. Několikrát jsem ji skoro odložil. Jednička bylo o člověku, duchovnosti a cestě člověka k bohu v sobě a pochopení spojení se vším kolem. Jsem zvědav na třetí díl...

03.10.2012 3 z 5

Trhlina v realitě Trhlina v realitě Vlastimil Marek

Pro mne osobně nejlepší Markova kniha.

27.09.2012 5 z 5

Každá maminka je Mozart Každá maminka je Mozart Vlastimil Marek

Třetí Markova kniha co jsem četl. Je to opět soubor fejetonů. Zde Primárně zaměřený na těhotenství, porody a výchovu dětí. Velmi rozumný pohled na tyto témata, kdy autor poukazuje na manipulaci s člověkem společností od prenatálního stádia až po dospělost. Co všechno dělá z lidí stádo. Pro budoucí matky by toto měla být povinná četba! Mne ale nejvíce sedla jeho Trhlina v realitě.

27.09.2012 3 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Krásná kniha s krásnými myšlenkami.Chce to číst pomalu a nad obsahem opravdu přemýšlet. Má to hloubku. Pěkný pohled na Boha v nás i "kolem" nás.

Má Pravda je přítomna v šepotu větru, v bublání potoka, ve hřmění bouře, v šumění deště.
Má Pravda je dotek země, vůně lilie, teplo slunce, přitažlivost měsíce.
Má Pravda - a tvá největší pomoc v době nouze - je tak strašlivá jako noční obloha a tak důvěřivá jako mumlání novorozence.
Je tak hlasitá jako tlukoucí srdce - a tak tichá jako naše společné nadechnutí.
Nikdy tě neopustím. Nemohu tě opustit, neboť jsi můj výtvor, má dcera, můj syn, můj cíl a mé…Já.
Přijď ke mně, kdykoli a kdekoli budeš postrádat klid, kterým jsem. Budu tam.
S Pravdou.
A Světlem.
A Láskou.“

19.09.2012 4 z 5

Cesta Toltéků: Průvodce osobní transformací Cesta Toltéků: Průvodce osobní transformací Susan Gregg

Dočteno. Pokud na sobě chce někdo opravdu pracovat ve smyslu starých Toltéckých moudrostí, tato kniha mu poskytne dobrý návod. Ale úplně pro "začátečníky" bych řekl, že není a postupy zaberou hodně času a snahy. Já jsem ji jen četl ;-)

11.09.2012 3 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Čtyři dohody se mi líbili o hodně více. Byly řekl bych daleko víc srozumitelné a jednodušší formou vysvětlené. Na tuto knihu možná nejsem ještě dostatečně zralý. Přišlo mi, že autor zde celou knihu pořád opakuje dokola to samé.

27.08.2012 2 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Nebylo to vůbec špatné. Ale proti knihám čteným těsně před touto od Coelha a Hesseho mi chyběla hlubší poetičnost na kterou jsem si zvykl. Možná i díky tomu mne děj nestrhl.

26.08.2012 3 z 5

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

První dvě třetiny jsem se ztuha prokousával a několikrát jsem chtěl knihu nadobro odložit. Ale poslední třetina byla strhující. Celý závěr se mi před očima odvíjel jako nějaký temný kreslený komiks. Konec trochu nečekaný a přiznám se, že ne úplně pochopený. Škoda těch prvních 2/3, které mi nesedly.

23.08.2012 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Jedna ze dvou mým nej knih, co jsem zatím četl.

19.08.2012 5 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Nejúžasnější kniha, jakou jsem kdy četl. A musím přiznat, že zatím jediná, při které jsem brečel.

19.08.2012 5 z 5