Zlomená křídla

Kniha dává nahlédnout do duše mladého Džibrána, prožívajícího nejšťastnější období svého života a největší zklamání. Jsou melancholickým zamyšlením nad hrou lásky a neznalosti, pravdy a lži, dobra a zla.
Ilustrovala Galina Hůlová.

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41427/zlomena-kridla-dcm-41427.jpg 4.351
Literatura světová
Vydáno, Synergie

al-Ajniha al-Mutakassira

Kniha Zlomená křídla

Vlado84
04.10.2019

Je to tak krásne a je to tak smutné.. ani neviem, čo k tomu viac dodať.

Freiherr
06.05.2019

Tato útlá knížečka na mě velmi zapůsobila především svým silně melancholickým laděním. Právě ona pochmurnost doprovází čtenáře zpočátku šťastnými, a posléze velmi nešťastnými momenty autorova vztahu k Salmě. Je nesmírně smutné, že sotva zrozená láska je hned zašlapána, jako by nikdy ani nevznikla. Na druhou stranu konec nabízí povznášející vysvobození z pout zažitých konvencí. Tuto svobodu přináší dítě, které sotva se narodilo, už umírá. Ale neumírá zbytečně - svou matku vyprostí z okovů nešťastného manželství a přivede jí ke shledání s milovaným otcem a také s Bohem. Neobyčejná kniha!

Jediná slza, která se leskne na zbrázděném obličeji starého muže, na nás působí silnějším dojmem, než slzy prolité mladým člověkem. Slzy mládí jsou totiž nesčetné a vznikají z překypění citlivých duší; slzy starců jsou naproti tomu zbytkem života v jejich vysílených tělech, který jim kane očí. Slzy mládí jsou jako krůpěje rosy na růžovém květu, zatímco slzy na stařecké tváři se podobají podzimnímu listí, jež vítr rozptyluje a odnáší, blíží-li se zima.

MOu598
04.10.2017

Četla jsem v červenci 2005. Podle mých poznámek:
Lyrický příběh, Bejrút. Mladá láska.

TipsyChipsy
06.02.2017

Saša Rašilov čtoucí dílo jako audioknihu má neobyčejně příjemný hlas. Bohatý jazyk plný metafor je ohromující. Delikatesa.

DickBach
20.04.2016

Nenaplněná láska duši nikdy nenechá zcela nezaujatou a chladnou. Lyrické, poetické, jemné, milé.

tonda0
30.10.2012

5 bodů často nedávám,ale tato malá knížečka si je zaslouží. Miniromán chvílemi mi trochu připomínajicí Máchův Máj.

Renava
27.06.2012

Lyrický, krásno-smutný príbeh o nenaplnenej láske, vychádzajúci z vlastnej skúsenosti autora.. Poézia v próze, ktorá pohladí dušu a podpíše sa na čitateľovi pokušením siahnuť po ďalších jeho dielach, rovnako poznačených poetickosťou, krásnymi myšlienkami a odkazmi na podstatné hodnoty v živote, ktoré často prehliadame..

Chalíl Džibrán
libanonská, 1883 - 1931