tomexx tomexx komentáře u knih

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Dostal som knihu od bývalých kolegov ako humorný darček na rozlúčku. Predpokladám, že i sám autor to celé zamýšľal ako vtip. Bohužiaľ, obsah je skôr na plač.

23.11.2019 odpad!

Hitlerova mládež: Ztracená generace Hitlerova mládež: Ztracená generace Guido Knopp

Každý režim vychováva svojich vlastných obráncov. Desivé je, že Hitlerom, ani Stalinom to neskončilo...

23.11.2019 3 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Sci-fi klasika, rozhodne ma zaujala viac ako pôvodná sovietska filmová adaptácia. Viac ma ale bavila úžasná poviedka "Zvonka", ktorá bola súčasťou knihy.

23.11.2019 5 z 5

Logikomiks Logikomiks Apostolos Doxiadis

Náročnejší komiks. Vždy po prečítaní pár stránok som googloval pojmy, ktoré sa v knihe vyskytli, aby som im lepšie porozumel. Pre ľudí, ktorí až tak veľmi neobľubujú matematiku a príbuzné obory to nemusí byť príliš zaujímavé dielo...

23.11.2019 3 z 5

Nokturna Nokturna John Connolly

Strašidelné. Z knihy som mal nočné mory. Pre milovníkov hororov by to mohlo byť asi ešte o hviezdičku viac. Keď už horor, tak radšej vezmem do ruky H.P. Lovecrafta.

22.11.2019 3 z 5

Jak rozumět komiksu Jak rozumět komiksu Scott McCloud

Skvelé čítanie, plné rôznych vnemov a pohľadov na fenomén zvaný komiks. Komiksy čítam od útleho veku, ale nikdy som nad nimi hlbšie neuvažoval. Táto kniha to zmenila a umožnila mi vnímať komiksy, ale i ďalšie formy umenia, v nových perspektívach. Zároveň to bolo aj veľmi vtipné.

22.11.2019 5 z 5

Vykopávka Vykopávka Max Andersson

Zaujímavá kresba. Plné snových, hrôzostrašných a nepochopiteľných výjavov, akoby inšpirovaných H.P. Lovecraftom. Na mňa asi až príliš chaotické a nepochopiteľné. To by na druhú stranu až tak nevadilo, ale nič v knihe sa ma hlbšie nedotklo...

22.11.2019 2 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Celkom napínavé a dobrodružné, môžem doporučiť milovníkom detektívok.

21.11.2019 4 z 5

Niečo sa musí stať Niečo sa musí stať Tibor Eliot Rostas

Jednotlivé eseje doznievajú dlho po dočítaní. Malá knižka, ale obrovsky sa ma dotkla.

21.11.2019 5 z 5

Divočina Divočina Mikuláš Podprocký

Pobavila ma scéna, kde Netvor trhá na kusy ľudí a vojaci nemôžu včas zasiahnuť, lebo vládny byrokratický aparát sa nezhodne na riešení. Prečo mi to tak strašne pripomína EU?

20.10.2019 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Pre mňa osobne to bola červená pilulka a prudká facka, po ktorej som okamžite dospel a začal bojovať za slobodu.

27.09.2019 5 z 5

Anarchokapitalismus Anarchokapitalismus Urza (p)

Pekný úvod do problematiky anarchokapitalizmu, libertariánstva, slobody jednotlivca.

27.09.2019 5 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Strach, bezmocnosť a fantaskné príbehy premiešané s víziami s filozofickým presahom. U mňa super!

04.06.2016 4 z 5