TomasFan TomasFan komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Všechno asi už bylo napsáno. Líbí se mi styl a atmosféra knihy.

19.09.2019 5 z 5

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Knihu hodnotím ze dvou hledisek. Spisovatelské řemeslo jako takové zvládnuté. Kniha je čtivá, i přes velký rozsah se mi četla hezky, ani mi nepřišlo že má tolik stran. Jenže je to biografie, čekal bych tedy profesionálnější přístup k faktům. Je mi líto, tohle mi připomínalo když Erich Fiedler rekonsruoval Cimrmanova Němého Bobše. Za každou cenu pošpinit. Mrzí mě, že se pod to podepsalo Argo a Paseka.

30.07.2020 2 z 5

Krásný příběh, který ukazuje, že není důležité, jak je kniha dlouhá, ale jak veliké má myšlenky.

04.11.2019 4 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Inu, komerce literatuře vládne... s tímhle přijít dosud nezavedený autor, už si neškrtne... Viewegha ale budou lidé kupovat, i kdyby napsal kdoví co, protože prostě Viewegh. Povídky jsem dočetl, když už je chci hodnotit, ale nezanechaly ve mně nic jiného, než pocit, že autor potřeboval poplatit účty, a proto sestavil něco (i z textů již publikovaných), co akorát zahltí literární trh, ve kterém se i díky tomu třeba ztratí nějaký literární talent. Fakt tohle někdo podporuje?

04.11.2019 1 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Čtivě napsaná kniha, dojemný příběh. Tohle fakt můžu, doporučuji i film.

05.11.2019 4 z 5

Píseň o Bernadettě Píseň o Bernadettě Franz Werfel

Nádhera...

04.11.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pořád slyším, že Hartl je takový ten lidový spisovatel, co píše o každodenních problémech. Jestli se ale někdo chová jako postavy v této knize, tak ho lituji... jediný problém dnešní doby tedy musí být s kým se vyspat...

04.11.2019 1 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Film jsem neviděl, ale kniha mě hodně zaujala. Válka brutalitu nesituovala pouze na válečné pole a do koncentračních táborů. Ale hlavně do lidí samotných a tahle kniha ji v nich plně odhalila.

19.09.2019 5 z 5

Tak akorát Tak akorát Jostein Gaarder

Chvíli jsem se ztrácel, ale ve výsledku moc krásná kniha s velkým přesahem.

30.07.2020 4 z 5

Velká ryba Velká ryba Daniel Wallace

Člověk se asi neubrání srovnání s filmem, který podle mého knížku co do propracovanosti převyšuje o parník. Ale v knize jsou zase nádherné pasáže, i když zasloužila by si vystavět trošku lépe.

22.11.2019 3 z 5

Celý život Celý život Robert Seethaler

Moc hezky napsaná kniha...

05.11.2019 4 z 5