Tolki Tolki komentáře u knih

Kočka na stopě Kočka na stopě Vítězslava Felcmanová

Je to myslím solidně napsané a určitě nelituji, že jsem si přečetl. Každá z povídek má něco do sebe. Přečetl jsem si o dovolené u kávy. Příjemné čtení. Nedávám plný počet jen proto, že to není úplně moje kategorie.

27.02.2024 4 z 5

Tichý příběh mnicha Suopana Tichý příběh mnicha Suopana Jan Mašata

Je to příběh levitujícího mnicha celým světem a sálá z něj takřka fantasy knižní nálada. Autor se opravdu nebojí měnit témata ale styl má čitelný jak v této prvotině, tak knize poslední. Měl jsem přečteno za jedno odpoledne ale bavilo mě to.

27.11.2023 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Pan Březina si mě získal. Tajemná až tísnivá atmosféra knihy na mě přeskočila až jsem se divil, jak snadno. Je to taková ta kniha, kterou si musím za pár týdnů přečíst znovu abych si ji užil o něco více. Velmi čtivá.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tuhle klasiku jsem četl již potřetí a co dodat. Skvělý příběh.

Můj pes Joe a tanec šamanů Můj pes Joe a tanec šamanů Jan Mašata

Tak jsem si přečetl dalšího Mašatu a byl jsem opět mile překvapen. Řekl bych, že děj této knihy je ještě svěžejší než jeho ostatní. Mě to tentokrát sedlo. Měl jsem chuť si přečíst podobný příběh a autor se mi trefil do nálady. Takže hodnotím více než kladně. Mašata má svůj styl a mě se čím dál více líbí. Je také fajn, že tato kniha vyšla knižně. Hned se mi lépe četla. Všiml jsem si že má vyjít jeho další kniha, tak na ni budu zvědav.

Kapka jedu Kapka jedu Antonín Mazáč

Tento styl mě bavil od tohoto autora zatím nejvíce. Oproti jiným jeho knihám je to jiné a myslím že je to dle mého lepší. Sice je to přístup, který známe z amerických detektivek, takže nic nového v tomto smyslu ale autor to pojal vtipně a já mu to věřím. Moc dobré. Hodnotím kladně.

13.09.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Musím říci, že jsem z Nalezení i Mizení nadšen. Velice zajímavé pojetí a také zvláštní vypravěčský styl. Postavy jsem pořád viděl v takové až filmové póze. Hodně konkrétně. Celkově mi přijde celý příběh opravdu chytlavý. Dávám plnou.

12.09.2023 5 z 5

Aristokrat Aristokrat Antonín Mazáč

Aristokrat mě zaujal od tohoto autora zatím nejvíce. Zápletka i děj na naše prostředí dosti originální. Zajímavý objev.

22.08.2023 5 z 5

Ženy z La Texu Ženy z La Texu Jan Mašata

Z autorových knih mě zaujala zatím asi nejméně. Je znát, že je to jedna z prvních knih. Oceňuji spád příběhu bez zbytečných odboček a zdlouhavých popisů. To je ale zřejmě znakem tohoto autora. Nápad zajímavý. Děj také i postavy. Jen mi někdy přišlo jejich jednání trochu nepochopitelné. To ale zřejmě patří k thrillerům. Vydáno ale knižně což oceňuji hvězdou navíc.

17.08.2023 4 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

Tahle kniha mě bavila svou originalitou místa i příběhů. Autora zatím nemám moc načteného, tak se na to chystám.

16.08.2023 4 z 5

Jazz, kočky a potkani Jazz, kočky a potkani Jan Mašata

Jsem fanda trochu jiné kategorie ale po předešlé knize od tohoto autora jsem si přečetl i tuhle. Začátek mě moc nebral ale asi po třetině knihy mě příběh bavil i překvapil. Zajímavý autor. Zvláštní styl psaní. Našel jsem ale opět pouze jako e-book.

15.08.2023 5 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Ale nakonec mě bavila.

15.08.2023 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Asi zatím nejlepší autorova kniha.

15.08.2023 5 z 5

Hra žlutých loutek Hra žlutých loutek Jan Mašata

Kniha i autor mě opravdu mile překvapili.

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Mám moc rád Kinga a tahle kniha mě prostě baví.

11.08.2023 5 z 5

Divocí koně Divocí koně Dick Francis (p)

Prostě skvělá kniha, čtivá.

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Moc se mi líbila.

11.08.2023 5 z 5

Vyšetřovací komise Vyšetřovací komise Dick Francis (p)

Skvělá klasika.