tlllk tlllk komentáře u knih

Kráter Kráter Douglas Preston

hlavná dejová línia bola výborná,napínavá a originálna (dal by som 5 hviezd) ale tie vedľajšie ma iritovali, tuctový ľahko predpovedateľný dej na úrovni B-čkového amerického thrilleru (nájomný vrah, narkoman, ...) akoby to písali dvaja autori či schizofrenik.

26.04.2015 3 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

taký nesúrodý, nemastný guláš, autor sa berie moc vážne aby z toho bola "jazda v Kulhánkovskom štýle" ale tie úvahy mi prídu nečitateľné. To už si radšej prečítam komix o Spidermenovi s parkinsonom...

20.03.2015 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

kniha ako horská dráha, chvíľami som sa výborne bavil ,ale z niektorých častí mi bolo "blivno" , hlavne v prvej tretine, keď sa autorka úmyselne snažila zviesť stopu, z toho stereotypného klamania a vykreslenia charakteru mužského hrdinu. Ale potom to nabralo obrátky, myslím že aj ten záver ma niečo do seba.

26.02.2015 4 z 5

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

Sprosťárny ala Bukowski, niektoré poviedky ma bavili viac iné menej. Viac ako pointu som si užíval dialógy.

18.02.2015 3 z 5

Dar orla Dar orla Carlos Castaneda

Toto je zápletka, pointa je vo Vnitřním ohni.

09.02.2015 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Skôr ako detektívka mi to prišlo ako sonda do duše týraného dieťaťa, keďže veľa podozrivých nepripadalo v úvahu. Ako audiokniha to bolo celkom fajn.

02.02.2015 4 z 5

Vnitřní oheň Vnitřní oheň Carlos Castaneda

Dnes už viem ako sa cíti štvorec keď číta životopis kocky.

Ten kto sa nedostal až sem nemá šancu pochopiť predchádzajúce knihy

30.01.2015 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

keď niekto napíše že sci-fi je oddychový žáner určite ešte nečítal Metro. Ako fanúšika survivalizmu ma síce pohľad na degenerujúcu posapokalyptickú spoločnosť veľmi nenadchol, ale ako celok to bolo celkom fajn. Musím priznať že asi v polke som si pomohol audio-verziou.

30.01.2015 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Ako audiokniha to celkom ušlo, taká príručka pre populistov.

13.01.2015 3 z 5

Hviezda jasná Hviezda jasná Maxim E. Matkin

Tak v pomere na strávený čas by ma kino vyšlo lacnejšie, skôr ako o román tu ide o poviedku, ktorú zlupnete pod 3 hod. Nič to ale nemení na tom, že na Matkina mám proste slabosť, aj keď táto štylizácia do 20 ročnej hrdinky mi neprišla taká presvedčivá knižka ako celok ma bavila a opäť raz som si vedel nájsť paralely s vlastným životom.

18.12.2014 4 z 5

hviezda dole za tie nekonečné opisy, kde som letel zrakom po stránke a hľadal prvé sloveso, a v tejto knihe viac ako v ktorejkoľvek inej mi prišlo zaujatie európskou pop kultúrou, ako mierne otravné.

Na druhu stranu mnou pohla symbolika tieňu, ako púto k spomienkam a minulosti. Predstava že by mohlo isť o rodičov alebo starých rodičov dával pre mňa deju iný rozmer.

07.12.2014 4 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Na môj vkus dosť umelá predstava Svéda o živote za "železnou oponou".Po afére Snowden je jasné že sa máme stále čo učiť.

04.12.2014 2 z 5

Šňupec Šňupec Terry Pratchett

Výborný guláš trefných hlášok, ľahkej filozofie a fantázie. Hľadať v tom detektívku je ako hľadať historické fakty u Jára Cimrmana. Znalosť skorších príbehov o Elaniovy (Muži ve zbrani , Hrrr na ne, Buch!, ...) značne uľahčí pochopenie niektorých hlášok.

29.10.2014 5 z 5

Opice z našej police Opice z našej police Krista Bendová

Naše deti (4 a 2) moc neoslovila, prečo napísať niečo jednoducho keď sa to dá zložito. Asi v polovici sme ju odložili. Možno neskôr sa k nej vrátime.

13.10.2014 2 z 5

Kronika vtáčika na kľúčik III. Vtáčkar Kronika vtáčika na kľúčik III. Vtáčkar Haruki Murakami

Moja tretia , alebo presnejšie piata kniha z rúk tohto autora vo mne zanechala dosť rozporuplné pocity, niektoré prísady ktoré tak sugestívne zafungovali v "Kafke" tu pôsobili mdlo a fádne. Množstvo myšlienok ktoré v prvých knihách začali sľubne sa rozplynuli do stratena za fasádou "surrealistických" pohnútok autora. Mandžuský komplex mi prišiel cudzí akási snaha autor dostať dielo do povinnej literatúry.

05.10.2014 3 z 5

Hvězdní honáci Hvězdní honáci Jiří W. Procházka

To naivné obdivovanie všetkého amerického ma už ku koncu dosť iritovalo. Ale inak celkom slušný relax / masaker .

03.10.2014 3 z 5

Kronika vtáčika na kľúčik II. Vtáčik jasnovidec Kronika vtáčika na kľúčik II. Vtáčik jasnovidec Haruki Murakami

stačí si prečítať komentár na obale a môže pokračovať tak 1/3 knihy. Príklad toho že menej je by bolo viac. Čo už snáď to zachráni tretia časť, u mna slabšie tri hviezdy

27.09.2014 3 z 5

Vedlejší příznaky Vedlejší příznaky Woody Allen (p)

originalita sa knižke uprieť nedá, aby jeden pochopil všetky poviedky musel by sa dobre orientovať v prostredí NY smotánky.

16.09.2014 3 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Prišlo mi to ako ako myšlienkový vypredaj z kníh Carlosa Castanedy, komprimovaný do jednej knihy. Umelá mystická komerčná zlátanina ako Banášov KOD9. Aj majster tesár sa utne, ešte že Paulo ma aj ďaleko lepšie knihy.

10.09.2014 2 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Knižka bola počúvateľná, veľmi neoslnila ale ani neurazila. Môj favorit v tomto žánri ale stále ostáva S.Larsson.

17.07.2014 3 z 5