tkometka tkometka komentáře u knih

Rytíř, smrt a ďábel Rytíř, smrt a ďábel Gotthold Gloger

Jednoduše napsaný příběh úžasného malíře Albrechta Dürera. Spíše odpočinková četba. Pochopí i starší děti.

01.01.2018 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila. Trochu mě na ní rozčilovalo věčné se dohadování Martina a Smrti ale to se dalo překousnout. Příběh je skvělý, čtivý, skrytý humor je chytlavý a nechybí ani trochu zamyšlení na životem a jeho smyslem. Zajímavě do příběhu byla zapojena i velká událost z New Yourku. Díky knize si asi budu uculovat vždy když uslyším Obladi Oblada a Beatles ;)

07.01.2017 4 z 5

Hra na krvavé koleno - Skorohorory a halabalady 2016 Hra na krvavé koleno - Skorohorory a halabalady 2016 Jiří Traxler

Úžasná odpočinková kniha nad kterou nemusíte nijak zvlášť přemýšlet. Opravdu jsem se u ní bavila.

10.06.2016 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Četla jsem první i druhý díl za sebou. Už aby vyšel třetí.....
Děj je strhující, plný fantazie, citu, děsů... Jsou zde velmi zajímavě propleteny časy války, historie i přítomnosti. Kniha mě nadchla a těším se jak vše dopadne.
Nevím co od knih někteří čtenáři očekávají, podle komentářů jsem se celkem obávala jestli kniha nebude ztracený čas, ale jsem ráda že jsem se do knih pustila. Jsou skvělé :)

26.03.2016 5 z 5

Pod vejcem - Tajemství mistra Rafaela Pod vejcem - Tajemství mistra Rafaela Laura Marx Fitzgerald

Knihu jsem koupila dceři. Přečetla jsem si ji za jeden den. Nadchla mě, příběh dostal zajímavý spád. Jako oddychová četba je kniha velmi dobrá.

18.02.2016 5 z 5

Hitlerovy fúrie Hitlerovy fúrie Wendy Lower

Nastínění životů žen v období nacistické nadvlády. Čtenář nahlédne na důvody účasti některých žen v nacistické mašinérii. Jaké to byly ženy, co je k tomu vedlo a jak přemýšlely. Čísla v knize jsou neuvěřitelná a je patrné, jak málo znamenal lidský život a jak moc znamená sugesce a namlouvání si předkládané logiky. Jakého barbarství, surovosti a znechucení k lidskému tvoru se některé ženy dopustili je nepředstavitelné.
Kniha se mi nečetla moc dobře. Chvílemi jsem se motala v myšlenkách autorky. Je to ale velmi zajímavé čtení a stojí za to se do ní pustit.

20.07.2015 4 z 5

Byl jsem u Hitlerjugend Byl jsem u Hitlerjugend Wilhelm Reinhard Gehlen

Knížku jsem četla jako protipól ke knize Přežil jsem peklo Bergen-Belsen. Příběh ukazuje život v nacistickém Německu za války očima malého chlapce. Moc hezky ukazuje přístup nacistů ke svým spoluobčanům i jaký rozdíl bylo mít na ulici tank spojenců nebo wermachtu.
Doporučuji každému, kdo si chce připomenout nedávnou historii i si osvěžit jak druhá světová válka probíhala. Knihu určitě budete mít přečtenou jedním dechem.

22.05.2015 5 z 5

Přežil jsem peklo Bergen-Belsen Přežil jsem peklo Bergen-Belsen Zoltan Zinn-Collis

Pohled očima malého dítěte na Belsen. Vyprávění o prožitém pekle a následných potížích, které ho kvůli tomu celý život pronásledovaly.
Knihu doporučuji všem, co se chtějí dozvědět o nedávné minulosti více očima těch, kteří to prožili na vlastní kůži.
Stejně jako Bublince mi vadili překlepy ale za to nejspíš může překlad.

18.05.2015 5 z 5

Jak jsem potkal Kelty aneb Češi přišli ve středu Jak jsem potkal Kelty aneb Češi přišli ve středu Jindřich Marek

Čte se lehce, je vtipná a plná úžasných myšlenek. Doporučuji všem pro zkrácení času a pobavení!

21.04.2015 5 z 5

Světla a stíny islámu Světla a stíny islámu Břetislav Tureček

Na knížku jsem narazila náhodou a nelituju. Moc hezky zpracované zážitky z Blízkého východu. Jsou zde dobře popsána plus i mínus islámu. Myslím že mi potvrdil co jsem si o něm myslela. Rozhodně ale knížka nezpůsobila, že bych Islám měla raději.

01.03.2015 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Souhlasím se swamp, že Joona působil moc dokonale ... Každopádně když pominu tento fakt tak mě knížka svým příběhem a formou strhla dokonale a téměř jsem ji neodložila dokud jsem ji nedočetla. Líbilo se mi i rozložení případu do několika dějů. Dalo se však poměrně brzy odhadnout kdo je vrahem. Ale můžu s čistým svědomím doporučit.

30.04.2014 5 z 5

Irské duchařské historky Irské duchařské historky Patrick Byrne

Kniha rozhodně není pro skeptiky ale kdo si chce přečíst trochu těch záhadných a nevysvětlitelných příhod, tomu to můžu vřele doporučit.

14.03.2014 4 z 5

Balady z Trní Balady z Trní Jan Matěj Krnínský

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Skvělý humor všedního života vtáhne do děje.

27.02.2014 5 z 5

Českokrumlovské tajemno Českokrumlovské tajemno Helena Braunová

Je skvělé přečíst si příběhy domů které znáte. Hezky se čte a rádi se k ní vracíme i s dcerkou.

27.02.2014 5 z 5

Českokrumlovské domy vyprávějí Českokrumlovské domy vyprávějí Helena Braunová

Pěkné čtení. Hlavně když si můžete s knížkou procházet své město :)

27.02.2014 4 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Sice jsem za "zenitem" :D ... ale jo bavilo mě čtení ságy. Byla to četba pro zábavu ne pro kvalitu. Každopádně jsou knížky lepší než film. Ten mi připadl celkem ubohý.

27.02.2014 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Silná knížka. Četla jsem ji na základní škole. Stejně ale jako JessS si kladu otázku jakto že prošla výběrem ...

Enigma 2 - Tajemství Západu Enigma 2 - Tajemství Západu kolektiv autorů

Krásné fotografie, zajímavé čtení pro ty co chtějí vědět.

26.02.2014 4 z 5

Bílá moc Bílá moc Karolína Vaverková

Kniha je dobrá, musí se nad ní víc přemýšlet aby se čtenář neztratil. Je to dobrý doplněk ke knihám My děti ze stanice Zoo nebo memento.

26.02.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knížku jsem četla jako náctiletá a doporučuji všem co by chtěli experimentovat tímhle směrem. Ta beznaděj a začarovaný kruh je skvěle vylíčen a z psychologické podstaty by si ji měl každý přečíst. Zůstane hodně hluboko.