tittanie tittanie komentáře u knih

Odpusť nám jejich viny Odpusť nám jejich viny Věra Fojtová

Řekla jsem si, že budu psát komentáře ke všem knížkám, které přečtu, ale tady u téhle opravdu nevím, co napsat. Ani nevím jestli se mi kniha líbila nebo ne. Nevím jestli to bylo tématem nebo tím, že jsem půl knihy měla jako audioknihu a zbytek jsem četla. Prostě nevím.

28.12.2020

Slib svatojánské noci Slib svatojánské noci Jana Klimečková

Krásný příběh. Možná měl takových padesát stránek navíc, ale moc se mi líbil popis doby, postav a prostředí. Super.

26.12.2020

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Asi jsem měla číst dál, ale prostě jsem se nebyla schopná začíst. Nedočteno.

15.12.2020

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

Nedokázala jsem se začíst. Pomalé tempo. Nedočteno.

15.12.2020

Poslední milenka Poslední milenka Petra Nachtmanová

Četlo se to dobře. Ale bylo to neuvěřitelně neuvěřitelné.

08.12.2020

Barevné podkolenky Barevné podkolenky Michal Novotný

Kniha o zajímavé době, o které mi přijde, že se nepíše, tak často. Jenom o válce a po válce. Ze začátku jsem se nemohla začíst a trošku jsem se ztrácela v postavách, ale pak jsem se začetla. Musím říct, že některé pasáže a myšlenky byly úžasné.

28.11.2020

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

První část knihy se mi velice líbila, u popisů bitev jsem ani nedýchala, ale pak mě nějak přestalo bavit. Asi mi vadilo neustálé bojování o moc mezi papežem a císařem. Nebo jsem přečetla druhý a třetí díl moc rychle po sobě... no nevím, ale myslím si, že do čtvrtého dílu se asi pustím.

20.11.2020

Příjemné detektivní příběhy. Jenom mi trošku vadila podobnost s Oldřichem z Chlumu a panošem Otou. Hlavně gesta a vlastně i chování Oty a Petra mi přišlo podobné.

02.11.2020

Ostrava za ostnatými dráty Ostrava za ostnatými dráty Vojtěch Vlček

Velice zajímavá kniha. Člověk by si řekl, že po válce bude klid, ale ne. Mám pocit, že po ní to bylo horší a opravdu mě překvapuje, jak to ti lidé brali.

27.10.2020

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Ze začátku jsem si nadávala, co jsem si to půjčila, ale nakonec jsem knihu přečetla jedním dechem. Atmosférou mi moc připomínala Selekci.

18.10.2020

Žlutý baron Žlutý baron Jakub Patočka

Obdivuju odvahu autorů, že to vydali, protože to je opravdu síla. A nevím, co by se mělo ještě více stát, aby lidi viděli, co je to za.....

01.10.2020

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Knihy od této autorky se mi dobře čtou a ani tato kniha nebyla výjimkou. Někdy je to takové přitažené za vlasy, ale moc se mi líbí slovenské prostředí. Úplně mám chuť podívat se na místa, kde se děj odehrává.

13.09.2020

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Viděla jsem seriál a říkala jsem si, proč si nepřečíst i knihu. Téma je zajímavé. Asi nebyl dobrý nápad první vidět seriál a pak si přečíst knihu.

10.09.2020

Dotkni se mě, lásko Dotkni se mě, lásko Katarína Gillerová

Kniha se mi četla velice dobře. Měla spád a pořád se v ní něco dělo. Příběh mi místy přišel hodně přitažený za vlasy a Zuzaniny vztahy mi přišli, že vznikly během vteřiny.

27.08.2020

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Myslím, že tenhle díl se autorovi moc nepodařil. Plno vztahů, jmen a chaosu. Neustálé upozorňování na Otovi zálety. Diviš moc velkou roli nedostal.

24.08.2020

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, ale musím říct, že jsem zklamaná. Postava Summer mi byla nesympatická. Jediné, co bylo pozitivní, je že kapitoly, byly krátké a tím pádem měla kniha spád. Je mi to líto, ale knihu jsem nedočetla.

19.08.2020

Babičky Babičky Petr Šabach

Do této knihy jsem se pustila, protože mě zaujal popisek knihy, ale asi jsem zklamaná, je to moje první kniha od tohoto autora, ale asi jsem čekala více střetů mezi babičkami.

17.08.2020

Pohlednice (z) minulosti Pohlednice (z) minulosti Petra Kousková

Kniha se mi dobře četla. Obzvlášť příběhy z minulosti, ale ten ze současnosti mě moc nezaujal, přišel mi takový šroubovaný a propojení s příběhem ze 16. století jsem asi neviděla. Pořád jsem čekala, kdy se příběh propojí a nic. No asi jsem to nepochopila. Ale nebylo to špatné čtení.

12.08.2020

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Kdysi jsem četla první díl a moc se mi líbil, ale na konci jsem už byla zmatená z těch všem jmen a dat a událostí, že jsem si řekla, že si dám pauzu od dalšího dílu. Po pár letech jsem jej vzala do ruky a nadšeně se pustila do čtení. Poslední dobou se s autorem názorově trochu rozcházím, což mě ovlivňuje u čtení, ale téma Přemyslovci, nikdy nemůžou zklamat. Zase si dám chvilku pauzu a pustím se do dalšího dílu.

08.08.2020

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Na tuhle knihu jsem dlouho čekala, než jsem ji sehnala. A jsem ráda, že jsem si počkala, protože se mi velice dobře četla za den jsem ji přečetla celou. Možná by mohla být kratší některé věci tolik nerozvádět, ale příběh se mi líbil, podobný jako Deník princezny.

29.07.2020