TimetoStyle TimetoStyle komentáře u knih

A Cup of Style - motivační diář 2017 A Cup of Style - motivační diář 2017 Nicole Ehrenbergerová

Konečně jsem našla diář, který se mi moc líbí :-) V roce 2017 jsem ho všude s sebou nosila a zapisovala jsem si do něj moje zážitky. Holkám se moc povedl.

04.02.2018 5 z 5

Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Nicole Ehrenbergerová

Knížku jsem si koupila proto, že holky už delší dobu sleduju. Moc se mi líbí jak zevnějšek, tak i vnitřek. Vyzkoušela jsem ty zdravé kuličky a byly výborné. Knížka spnila moje očekávání a moc se mi líbila :-) Za mě můžu jedině doporučit.

04.02.2018 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Všechno, úplně všechno je opravdu vyjímečná knížka. Nemohla jsem ji vůbec nikde sehnat, mám ji doma díky jedné zdejší paní, která mi ji prodala.
Podle této knížky je natočený i film (ten jsem viděla a jen tam pár nepřesností, ale i tak byl boží).
Na začátku knížky vás autorka seznámi s Madeline a její nemocí, tenhle pomalý rozjezd se mi líbil, protože kdyby autorka představila všechny postavy na první stránce, tak by mě to odradilo. Příběh je promyšlený do posledního detailu, v knížce jsou krásné ilustrace, které se mi moc líbily. Nejvíc mě však překvapil konec, ten jsem tedy vážně nečekala. Za mě je to fakt výborná knížka, vřele vám ji doporučuju. Dávám ji 5*.

22.01.2018 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Opravdu na vás přenese vánoční atmosféru, je psána docela i jednoduše. Autor píše moc hezky. Moc se mi líbila jak svým dějem, tak i vzhledem ♥ Za mě můžu jedině doporučit :-) Dávám jí *****

05.01.2018 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Některá povídka byla výborná, jiná zase slabá… Knížka se skládá ze tří povídek, každou z nich napsal jiný autor. Tentokrát mě zklamal můj oblíbený autor – John Green. Nejdříve nás uvede do děje Maureen Johnsonová, na ni naváže John Green a nakonec to krásně uzavře Lauren Myracleová.

První povídka – Zasněžený expres (Maureen Johnsonová)
Tahle povídka se mi líbila snad ze všech nejvíc, přála jsem si, aby takhle byla napsaná celá kniha. Autorka má fakt dar popsat místo, kde se hlavní hrdinové nacházejí. Mini spoiler – když Jubilee Douglasová vystoupí z vlaku spolu se Stuartem, tak jdou a po cestě je zasáhne vánice. Autorka to tak dokonale popíše, že je mi zima spolu s hlavními postavami. Živě jsem si představovala, jak tam ti dva chudáci mrznou :-D

Druhá povídka – Vánoční zázrak (John Green)
U téhle povídky se mi zdálo to, že autor moc nedotahuje např. pocity k dokonalosti. Mnohem víc se mi od něj líbila kniha Hvězdy nám nepřály. Bylo to velké zklamání, kvůli němu jsem si tuhle tu knížku kupovala.

Třetí povídka – Archanděl prasátek (Lauren Myracleová)
Tahle povídka mě pobavila a krásně zakončila celou knížku. Líbilo se mi na konci ponaučení – ,,kdo pozdě chodí, sám sobě škodí“.

28.12.2017 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Dash nesnáší Vánoce, Lily je miluje. Oba dva tráví Vánoce bez rodičů. Dash je rád, ale Lily je z toho smutno. Lily nechá ve starém zapadlém antikvariátu červený zápisník s instrukcemi, které mají jeho nálezce dovést k ní - tím nálezcem se stane Dash. Pomocí zápisníku si spolu začnou v ulicích New Yorku dopisovat. Tímhle začíná jejich úžasné vánoční dobrodružství, plné filosofických úvah, humoru a romantiky... Nápad na knížku byl vynikající, zase to bylo velmi originální. Dozvěděla jsem se o staré knižní šifře - stránka/řádka/slovo. Knížka se mi jinak líbila, někdy se sice dalo předpovědět, co se stane, ale to bylo jen málo. Konec knížky zůstal pro mě takový otevřený a to já fakt nemusím...

06.12.2017 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Tak tahle knížka mě velmi zklamala. Čekala jsem od ní mnohem víc. Nejdřív jsem si myslela, že píšou jméno Will špatně. Ale oni to udělali tak, že v první půlce knížky to píšou s malým počátečním písmenem a v druhé půlce to píšou normálně s velkým písmenem. Byl to zajímavý příběh, ale strašně se vlekl. Dávám 1*

24.11.2017 1 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Delilah jsem si zamilovala úplně od začátku knížky, hned jak jsem ji otevřela. Úplně jsem se s ní ztotožnila, protože o sobě psala, že je pilná studentka a že nikdy nebyla za školou. Když bych měla něco fakt pochválit, tak to, že na začátku knížky je moc hezky napsaný úvod, kde autorka píše něco o sobě a o svojí dceři. Tím se jsem o ní alespoň něco málo dozvěděla. Je to opravdu dobře napsaná knížka, tentokrát jsem se ve jménech vůbec neztrácela. Doporučuji ji všem, kteří mají rádi tak trochu pohádky a i romány.

18.11.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Tuhle knížku jsem si vybrala jako povinnou četbu. Moc se mi kupodivu líbila, určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora. Podle knihy byl natočený i film a ten byl stejně dobře popsaný jako kniha :-) Doporučuji, dávám jí 5*.

17.11.2017 5 z 5

Populární snadno a rychle Populární snadno a rychle Maya Van Wagenen

Knížka se mi ze začátku moc nelíbila, ale nakonec jsem se do ní fakt začetla a moc se mi líbila. Dávám jí ****.

10.11.2017 5 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Knížka se mi moc líbila. Právě jsem ji dočetla a musím říct, že byla opravdu boží. Konec knížky je teda dost napínavý, zajímá mě, jak si s tím autorka poradí ve třetím díle, který vyjde bohužel až za dlouho (na konci tohoto roku...)
Četla se mi zase úplně sama.

05.11.2017 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Poslední díl této série je jako třešnička na dortu. Moc se mi líbí :-) Klidně bych si ráda přečetla i 4. díl. kdyby tedy nějaký vyšel. Dávám jí *****

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Ze začátku jsem měla strašný problém se jmény, ale nakonec jsem se v nich už vyznala. Další povedená knížka od Jenny Han :-) Dávám *****

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Knížka se mi četla skoro sama, je to moc hezké pokračování prvního dílu. Za mě můžu klidně doporučit :-) ale spíše pro ty, které máte rádi romantiku. Dávám *****

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Čtení této knížky jsem si vůbec neužívala. Za mě tedy bohužel ne. Dávám jí *.

17.10.2017 1 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Fakt suprová kniha. Je jedna z mála, u které jsem i brečela :-) Knížka je podle mě jedna z nejpovedenějších od Johna Greena. Dávám jí *****.

Džínový deník: chaos v hlavě Džínový deník: chaos v hlavě Zuzana Šulajová

Fakt božská kniha! Moc se mi líbila, vybrala jsem si ji ke čtení zrovna když jsem nastoupila na střední. Od čtení jsem se nemohla zase odtrhnout, moc krásně napsaný druhý díl. Dávám *****

Džínový deník Džínový deník Zuzana Šulajová

Fakt božská kniha! Moc se mi líbila, vybrala jsem si ji ke čtení zrovna když jsem měla nastoupit na střední. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Dávám *****

Dívka s devíti parukami Dívka s devíti parukami Sophie Van der Stap

Příběh, který se týká studentky s rakovinou, do čtení jsem se musela ze začátku nutit, ale potom jsem se ke čtení moc ráda vracela. Dávám jí ****.

17.10.2017 4 z 5

Tento průvodce se mi moc líbil, hezky se mi v něm četlo. Dozvěděla jsem se hodně zajímavých věcí :-) Za mě můžu rozhodně doporučit.