Tilte Tilte komentáře u knih

Naší mamce hrabe Naší mamce hrabe Dana Hlavatá

neskodne cteni. rikam si, pro koho autorka knihu napsala. pro deti nebo pro dospele?
prekvapila me klise o klucich rostacich, kteri umej udelat legraci a holcickach hodnych, maximalne treperendach. v druhe knize autorky "nasemu tatovi hrabe", se vyskytuji stejne postavy (prarodice) a pouzivaji stejna uslovi a obraty. coz je matouci.

25.04.2024

Srdcovka Srdcovka Štěpánka Jislová

komiksova vztahova biografie.
vzpomnela jsem si pri cteni na Sex neni zadarmo od Chestra Browna. v srdcovce je mi autorka i prostredi samozrejme mnohem blizsi. je mozne pomoci vztahu/sexu prekonavat osamelost?

14.04.2024 3 z 5

Znamení neznámého: Rozhovory o spiritualitě Znamení neznámého: Rozhovory o spiritualitě Jan Němec

kazdy rozhovor me zaujal, nektery dojal a vsechny me velmi potesily. zadna vata, perfektni zpracovani, panove, diky!

24.03.2024 5 z 5

Bůh se mnou měl nějaký plán!: Vzpomínky německé Sintky Bůh se mnou měl nějaký plán!: Vzpomínky německé Sintky Zilli Schmidt (p)

Velmi ctive svedectvi o tezkem osudu mlade sintske divky behem 2. sv.v. a celozivotnich nasledcich strasneho traumatu. Kniha je perfektne zpracovana z rozhovoru s pametnici, z textu je dobre patrna jeji ziva a mila osobnost.

09.03.2024 4 z 5

Prázdniny Prázdniny Blexbolex

naramna vyprava do detstvi pro vsechny

04.03.2024 4 z 5

Legenda o pistolnici Murphyové Legenda o pistolnici Murphyové Eoin Colfer

vesela a kratka kniha, pobavi deti i jejich dospele

09.02.2024 4 z 5

Jak zní ticho Jak zní ticho Katrina Goldsaito

oslovila me myslenka meditace skrze pozorovani zvuku tam, kde prave jsem

06.11.2023 4 z 5

Přípravy na všechno Přípravy na všechno Elsa Aids

pripravy ve mne vyvolaly podobne neprijemny pocit jako Houellebecq; svedectvi dnesni doby, marnost, sed a deprese. preppersky motiv vypraveni ozivil.

20.08.2023

Camino Camino Marián Bok

Postrehu a deniku z pouti do Santiaga vyslo spousta, presto stoji tahle knizka urcite za precteni!
Dychne z ni na vas presne to, proc se na pout vydat. Na pozadi setkani s krajinou, mistnimi obyvateli i ostatnimi poutniky a vlastnimi fyzickymi limity, prinasi pout spiritualni zazitky a hlubsi temata. Moc se mi libil styl vypraveni, odhodlani a otevrenost autora.
Navic text vyborne doplnuji puvabne ilustrace.

12.07.2023 4 z 5

nezapomenutelny islandsky vylet

10.07.2023

Hlas Hlas Irena Irisová

Utla knizka prectena za chvilicku a je to hukot! Navic s dobrym koncem, coz je v pripade dusevni nemoci povzbudive.
Prisla jsem ke knize stastnou nahodou, skoda, ze nema mohutne PR. Doporucila bych k precteni vsem, kdo se potykaji s dusevni nemoci svych blizkych, zdravotnikum a socialnim pracovnikum.
Kniha ma i sve literarni kvality. Pribeh zeny, ktera se zamiluje do sveho hlasu, vnitrni halucinace, a nakonec nemoc s podporou manzela prekona.

04.07.2023 4 z 5

Tlumočník nemocí Tlumočník nemocí Jhumpa Lahiri

salinger v sukni, totiz v sari

01.07.2023 3 z 5

Přepisovat pravidla: Antiprůvodce láskou, sexem a vztahy Přepisovat pravidla: Antiprůvodce láskou, sexem a vztahy Meg-John Barker

priserne rozvlacne, ale fakt priserne

19.06.2023 3 z 5

Molekuly emocí - Věda v pozadí medicíny těla a mysli Molekuly emocí - Věda v pozadí medicíny těla a mysli Candace Pert

necitelna, pseudoodborna ezo prirucka s otresne chvastavym uvodem. odbornost autora nezarucuje uroven.

06.06.2023

Praštěné příhody Berty a Týny Praštěné příhody Berty a Týny Lucie Šavlíková

velmi povedene vypraveni, vyborne ilustrace. lze cist detem skolkovym, starsi snadno prectou samy. s velkym mnozstvim peknych obrazku to jde samo.

28.05.2023

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

vyuzila jsem sveho prava a v pulce prestala cist. nebavil me zpusob vypraveni, placate postavy ani neucesany preklad. zklamani se zrzavym kocourkem na pekne obalce.

12.05.2023

Nejvyšší karta Nejvyšší karta Petra Hůlová

zacala jsem cist ctyricetileta a najednou je mi padesat. bavilo me to, vsechno.
obzvlaste pak nahlednuti do ceskeho literarniho rybnicku a uvahy o feminismu.

27.04.2023 4 z 5

Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Lucie Jarkovská

misty k placi a misty k smichu, odkud to jenom znam? jo, aha, ze zivota. skvely!

20.04.2023 5 z 5

Sidonie Sidonie Tereza Srbová

krasne graficke zpracovani, za kterym znacne pokulhava obsah. scenar pocita se znalosti biografie Sidonie Nadherne, proste se uplne nepovedl.

09.02.2023

Kde zrovna jsem Kde zrovna jsem Jhumpa Lahiri

Prekvapive dobre jednohubky na 2 az 4 stranky, velice zenske, pocity, pozorovani, prozitky. Perfektne zvladnuty utvar.

07.02.2023 4 z 5