Naší mamce hrabe

Naší mamce hrabe https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399541/bmid_nasi-mamce-hrabe-K2L-399541.jpg 3 11 5

Dva bratři Maroš a David, přezdívaní Mako a Vido, žijí jen s rozvedenou mámou. Obyčejní chlapci v obyčejném bytě v obyčejném paneláku. Kromě školy, spolužáků a fotbalu řeší máminu vážnou známost. A starší Mako taky svoji novou spolužačku Emu. Podaří se klukům najít mámě partnera a sobě nového otce? Kam se dopracuje Mako s Emou? A co na to děda Teodor? Autorka úspěšných knih pro dospělé čtenářky nezapomíná ani na děti. Její vtipný román z reálného prostředí má ambice stát se populárním čtením pro třeťáky až páťáky. Čtivý příběh přináší svižný děj se zajímavou zápletkou, nečekanou pointou a šťastným koncem.... celý text

Tilte
25.04.2024

neskodne cteni. rikam si, pro koho autorka knihu napsala. pro deti nebo pro dospele?
prekvapila me klise o klucich rostacich, kteri umej udelat legraci a holcickach hodnych, maximalne treperendach. v druhe knize autorky "nasemu tatovi hrabe", se vyskytuji stejne postavy (prarodice) a pouzivaji stejna uslovi a obraty. coz je matouci.

Locika
09.04.2022 4 z 5

Pohodová knížka, skvělý formát a celkové zpracování.

Souteska
03.04.2022 5 z 5

Knihu jsem si půjčila neplánovaně v dětském oddělení a bylo to milé počtení. Vtipná, ze života, příběh pohladí po duši. Spíše asi pro starší děti nebo dospělé potřebující oddychovku. Doporučuji:-)

tittanie
19.07.2020

Zaujalo mě téma a až teď jsem si všimla, že je kniha pro děti. Je to milá kniha a oddechový příběh.

lenkaabooks
02.12.2019 3 z 5

Pro čtenáře od deseti let. Dva kluci (13 a 11) žijí sami s maminkou, táta od nich odešel. Maminka je na vkus kluků až moc starostlivá, všechno chce vědět, pořád se na něco vyptává a chce aby kluci pomáhali. Ti se rozhodnou, aby je mamka tolik neprudila, s někým ji seznámit. Vše dopadne pro kluky hodně překvapivě. Kniha je psána vtipně, spíše pro mladší děti pod 13 let.

Dana Hlavatá
slovenská, 1957