Přepisovat pravidla: Antiprůvodce láskou, sexem a vztahy

Přepisovat pravidla: Antiprůvodce láskou, sexem a vztahy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509814/bmid_prepisovat-pravidla-antipruvodce-la-qXM-509814.jpg 4 7 4

Čtvrtá kniha družstevního nakladatelství Nevim kolektivu Tři Ocásci se tentokrát zaměřuje na vztahy, lásku, konflikty a genderové role a identity. Překlad nebinární terapeutky a spisovatele Meg-John Barker Přepisovat pravidla: Antiprůvodce láskou, sexem a vztahy se nesnaží zprostředkovat dogmatické návody „jak na to“ po vzoru klasických vztahových příruček, ale naopak zdůrazňuje, že neexistuje jedno správné řešení a přesná pravidla, která máme následovat, ale pestrost v přístupech. A nabízí cesty, jak porozumět svým potřebám a jak být otevřená a tolerantní k potřebám druhých. Meg-John Barker témata vztahů, lásky a sexu na rozdíl od mainstreamových terapeutů a vztahových poradkyň nevnímá odtrženě od sociálního kontextu. Ukazuje, jak nás ovlivňuje patriarchální, kapitalistické a hierarchické nastavení západní společnosti. A navazuje na levicové feministické, černé a queer autorky, které patriarchální, mocenské i koloniální vzorce naší společnosti v řadě textů demaskovaly. Meg-John radí, že pokud se chceme vztahy zabývat poctivě, musíme pochopit, jak se v nás otiskly různé formy dominance – ať skrze popkulturu, rodinu nebo práci. Kniha obsahuje mnoho cvičení, příkladů, příběhů a ilustrací, které čtenáře a čtenářky jednoduše nasměrují k zamyšlení a vnitřnímu prozkoumání svých vlastních nastavení a postojů. Kniha tak témata queeru, polyamorie, tělesnosti, různých sexuálních praktik a genderových identit srozumitelně přibližuje široké veřejnosti.... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Nevim

Rewriting the Rules: An Anti Self-help Guide to Love, Sex and Relationships , 2013

memphisz
02.12.2023 4 z 5

Netradiční self-helpová knížka o alternativních přístupech ke vztahům, lásce a partnerství. Antiprůvodce, který zaběhlé a často nefungující modely chování staví na hlavu. Pokládá si správné otázky a nabízené odpovědi nepůsobí vnucovaně. Určitě lze doporučit všem, ať si rozšíří obzory a jsou více otevření a respektující. Ale je pravda, že se to místy dost opakuje a mít to o sto stran méně, tak to bude údernější.

Tilte
19.06.2023 3 z 5

priserne rozvlacne, ale fakt priserne

Niamh15
12.03.2023 5 z 5

Kéž by si tohle přečetl každý... Všichni krabi by pak měli lepší život.

Plast
12.02.2023 3 z 5

Vynechat banality, pokrátit a mohla z toho být dobrá kniha.

partnerské vztahy sexualita gender

Autorovy knížky