tibis tibis komentáře u knih

Pokračování diplomacie (+ novela Příliš brzké setkání) Pokračování diplomacie (+ novela Příliš brzké setkání) Jan Kotouč

Celkom slusny rozjazd. Kedze som celou seriou presiel 3x tak som velmi dobre oboznameny z dannou problebmatikou. Ako milovnika military sci-fi som od Kotouca som cital vsetko ( asi 2-3x) A ako jeden z mala spisovatelov vie ze vyzsi nadriadeny v armade sa familiarne oslovuje ako nacelnik. Po anglicky chief. Vo vela prekladoch to do cz, alebo sk to jednoducho prelozia ako sef co je blbost ( do pozornosti rekladatelom)

30.03.2024 4 z 5

Reminiscencie Reminiscencie Dominik Dán

Ja osobne mam k tejto teme blízko. Otec sluzil v rokoch 1959 -1961 na hranici v oblasti Bratislava - Jarovce. Az po jeho smrti som sa od mamy dozvedel, ze bol v sluzbe posteleny a jeho kolega spolu zo psom zasteleny clovekom, ktory prechadzal hranicu. Ci presiel, alebo bol zadrzany ( zastreleny ) neviem. Po pobyte v nemocnici bol poslany ,, za odmenu '' na dva tyzdne do Moskvy. Zopar cm vyzsie a ja tu teraz nie som. Do civilu mal odijst koncom augusta 1961, ale koli Berlinskej krize ( stavba muru okolo berlina ) bol do civilu prepusteny az koncom roka, tesne pred vianocami. Vianoce stavil u brata v Poprade a na Stefanskej zabave stretol moju mamu. A tam sa zacal MOJ pribeh. Je tazko sudit vtedajsu dobu ocami dnesneho cloveka. 99.9% ludi iba chceli prezit a slusne zit a vychovavat svoje deti.

25.06.2023 5 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Zacalo to ako grateska, pokracovalo ako detektivka a skoncilo ako triller. Takze to mame tri v jednom. Kedze som precital vsetko od DD, pre mna je to jedna z najlepsich. Uz mi ta banda vrazdarska chybala.

14.12.2022 5 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

...a to som si myslel ze Jan Kotouc je kralom ceskej sci-fi opery. Po druhej casti ozaj prijemne prekvapenie.

03.02.2022 4 z 5

Válečník: Smrti navzdory Válečník: Smrti navzdory David Gilman

Pokracovania sa asi uz nedockame, tak budem musiet zacat citat v kindli po ang. Skoda, mohla to byt pekna seria.

03.08.2021 3 z 5

Válečník: Zrození legendy Válečník: Zrození legendy David Gilman

Na Bernarda Cornwella to nema, ale mam rad historicke military. A co sa tyka tych vytykanych chyb - ja ked citam knihu ( hlavne beletriu ) ktora ma vtiahne do deja, tak ja nevnimam pismena, slova a ani vety, ja som priamo tam. Citim tu bolest, ci uz fyzicku, alebo psychicku, citim pach krvi,zapach rozpranych vnutornosti a hnijucich mrtvol. Co vtedy nevnimam je, ci je niekde na konci u alebo v, ci je tam Y alebo i, to je mi uplne jedno, pokal rozumiem textu podvedome, som spokojny, lebo zijem ten pribeh. Precital som tisice knih, ale keby som mal pisat diktat, ako za starych cias tak by to bola zase za 5!!!!

03.08.2021 4 z 5

Válečná loď Válečná loď Joshua Dalzelle

Cista military sci-fi ako to mam rad.

14.12.2020 4 z 5

Filmové povídky Ladislava Pecháčka Filmové povídky Ladislava Pecháčka Ladislav Pecháček

Prvy diel som videl na vychadzke v Pribramu, ked som bol este mlady a pekny a na vojenskej sluzbe povinnej. A potom ma uz BASNICI nepustili. To je jedno ako sa kritika k jednotlivym dielom vyjadrila ja som sa vzdy bavil. A tato kniha je este lepsia ako filmy. Pre mna 99%. Lebo na 100ku by to musel napist Pan Boh a to podla wikipedie p. Pechacek nie je. Bohuzel.

20.11.2020 5 z 5

Oko rudého cara Oko rudého cara Sam Eastland (p)

Asi mam nejaku slabost na knihy z toho obdobia. Tak ako po knihe Dítě číslo 44, som precital celu seriu, tak aj teraz budem pokracovat. Anglicania pisu knihy zo stalinskej ery zaujimajsie ako samotni rusi. Alebo mi iba lepsie vyhovuje ked dej ide svojim tempom a nie ako ked pise zadumana ruska dusa, kde je plno opisov prirody a zamysleni sa hlavnej postavy.

26.10.2020 4 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Tuto knihu zacnete citat a 'musite slapat a casto aj do kopca' nie ako tie obycajne knihy,ktore otvorite a nechate sa viest samospadom. Obcas pri citani musime pouzit aj tu cast nasho tela, co mame v lebke medzi usami. Ja osobne po jednej takejto knihe potrebujem dva, tri kedy sa iba necham viest a nemusim rozmyslat. Obcas aj to prmyslanie boli.

10.05.2020 4 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Ako fanusik sci-fi military, toto je jedna z najlepsich knich co som kedy cital. Skutocne by ma zaujimalo, ci v reale exzistuju deti z takymto myslenim. Mne trvalo skoro 50 rokov, kym som sa mysleniu Endera KUSOK priblizil. Alebo uz to je sci-fi, ako to male decko mysli??? Pre mna 110%

01.11.2019 5 z 5

Akademie vyvolených Akademie vyvolených K. C. Archer

Hermiona nastupuje do skoly v Hogwarts Castle o desat rokov neskor.Este ze nahradni rodicia boli slusni a nezatvarali ju pod schody ale iba do garaze.
A...... v US sa nehra RUGBY ale americky futbal, pre americanov iba football. Nas footbal je pre nich soccer. A tych blbosti zle prelozenych je tam viac. Ale RUGBY v US to mi uz ozaj vyvolalo cervenu hmlu pred ocami.
Pre niekoho vykradacka x-menov pre mna slabsia napodobenina Harryho P.

25.10.2019 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Po vsetkych tych military sci-fi co som pecital je tato kniha ako prist v zime na rozkvitnutu luku. Po hlbokej sonde do historie ciny a uvode do myslenia trisolarianoch sa to rozbehlo, ako som skutocne necakal. Kedze som o knihe nic nevedel ( az na vysoke hodnotenia tych co to precitali ) skutocne pekvapenie. Pre mna ako milovnika sci-fi 110%.

28.09.2019 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Jednoznacne jedna z najlepsiech knich ake som kedy cital ( precitane asi 5x ) a urcite v mojej top 5. Najlepsie dielo tohto autora. Uviedla ma so myslenia a hodnot japonska, ktore sa za starocia nezmenilo. Povinnost je prvorada a nie ako nasa libralna spolocnost vyznavajuca aby sme pocuvali svoje srdce a chranili slabych. Keby kazdy robil co je jeho povinnost nasa spolocnost by na tom bola ovela lepsie. Kazda doba ma svoje idealy a dufam ze liberalizmus skonci na smetisku dejin a pride nieco hodnotnejsie co posunie civilizaciu dalej. Kniha pre mna jednoznacne 100%. Serial z Richardom Chamberlainon 90%. Mozno by stalo za to natocit sucatnou techikou znovu.

20.09.2019 5 z 5

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Prekvapenie poslednych mesiacoch v military sci-fi. Prave som kupil noveu knihu od Kotouca - Hranice imperia tak to urcite klesne na druhe miesto. Zaujimave oddychove citanie. Mam rad ked ma spisovatel niecim prekvapi ( ako vo vojne stareho muza ) a este ak to ma aj trochu humoru. Cela seria je trochu sucha a chyba tam korenie a hlavne chilli. Ako fanusik tohto zanru davam 75%

14.09.2019 4 z 5

Šílený rozkaz Šílený rozkaz Stephen Coonts

Pre military fanusikov povinne. Pre mna perfektne.

24.03.2019 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Nepotesila ma ( ta kniha ) a ani ja ji dale nepotesim. Ja ij pisu za 3.

11.03.2019 3 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Pre mna najlepsia kniha celej serie. Aj ta stryga zapadla perfektne do historickeho ramca. Skoro dokonalost.A poslednymi slovami nas pekne navnadil na pokracovanie.

27.02.2019 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Juro je jednoducho PAN.

27.02.2019 5 z 5

Neochvějný Neochvějný Jack Campbell (p)

Perfektna military - sci fi seria. Presne ako to mam rad. Skutocny macho charakter hodeny do ineho sveta. Mozno keby tam bolo viac rozdielov a nedorozumeni oproti jeho zivotu predtym. Pri Webberovi som nikdy neuveril jeho hlavnemej hrdinke, ale tu je to uplne ine.

10.01.2019 5 z 5