Neochvějný

Aliance bojuje se Syndiky už sto let – a prohrává. Teď je její flotila ochromená a uvězněná za hranicemi nepřátelského území. Jedinou nadějí je muž, který se probudil ze stoleté hibernace, jen aby zjistil, že z něj mezitím udělali idealizovaného hrdinu. O legendárních činech kapitána Johna „Black Jacka" Gearyho se učí ve školách. Je glorifikován za hrdinský „poslední boj" na počátku války, který měl zaplatit vlastním životem. Ale o století později se Geary zázračně vrací, aby za dramatických okolností přebral velení nad alianční flotilou, které od Syndiků hrozí naprosté zničení. I když je Geary znechucen uctíváním, kterým ho zaplavuje okolí, je to muž, který se vždy snaží splnit povinnosti. A ví, že přinést ukradený klíč k syndické hypersíti domů do Aliance je jedinou, doslova poslední šancí, jak válku vyhrát. Ale aby to dokázal, bude muset Geary dostát hrdinské legendě Black Jacka… -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26793/neochvejny-26793.jpg 3.960

Ztracená flotila (1.)

Dauntless (2006)

Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print

45Bodie

Je to akční, nijak složité, ale jsou tam kosmické bitvy, hrdinské činy, neochvějný, spravedlivý a skromný kapitán, prostě vše je jak má být, černobílé, pohodlné čtení k odpočinku.

ondrej4929

Hodně lidí zde zmiňuje Webera a jeho Honor harringtonovou. Tohle není Weber a není to Honor, naštěstí. Jsem rád, že jsem narazil na titul, který není ta neskutečná Mary Sue od Webera. Je to průměrná militantní sci fi. Ale čte se velmi dobře. Pro fanoušky Military Sci-fi doporučuji, možná najdete alternativu k Weberovi já jí našel zaplať pánbůh :-)

Sakulnikov
23.01.2017

Není to zlé, ale Weber to není. Chybí politika i charisma hrdinů. Ačkoliv svět je to velmi zajímavý.

pejty
22.10.2016

Tato kniha nemá nijak zvlášť úžasný a rozvinutý děj, nemá ani žádné větší akční sekvence a napětí se tu objevuje jen sporadicky, ale přesto mě kniha neskutečně bavila a já jí přečetl prakticky jedním dechem. Což mě velmi překvapilo, neboť většinou knihy, které postrádají tyto faktory, nemám moc rád. Ale autorův jednoduchý styl psaní mi neskutečně sedl a kniha se pro mě stala velmi příjemnou oddechovou záležitostí, kterou si rád zopakuji u dalších dílu.

misko13
07.03.2016

Cela seria 6 knih popisuje vojensky konflikt v jednej vzdialenej galaxii. Na pocuvanie popri praci celkom mila spaceopera.

lenka1986
26.02.2016

podla mna je to kniha ktora opisuje v podstate realnu technologiu v medziach ktore dokaze chapat normalny clovek a aj taktiku ktoru opisuje akoby pouzil z nejakej vojenskej literatury. je to nielen fajn kniha ale cela seria ztracenej flotily ma pre mna vela dobreho. odporucam tuto knihu na sto percent

Mmikado
12.04.2015odpad!

Asi nejhorší série sci-fi knih, kterou jsem četl. Myslím, že by to bylo čitelné snad jen kdyby to autor zredukoval do jedné knihy. Nudné, neskutečně dlouhé a hlavně nic neříkající popisy bitev, kde na několika stránkách autor popisuje vesmírné manévry. Před každou bitvou se pak nezapomene zmínit kde je v soustavě nahoře, kde dole, proč nevidíte lodě hned, ale až poté co k vám dorazí jejich obraz. Přečestný hrdina, který se nikdy nezapomene zhrozit, když si ho někdo nahlas idealizuje atd. A celé to rozuzlení, pane bože..... Díky bohu, že mám ten mentální klystýr za sebou.

witko
02.02.2014

Další serie co může být zábava číst. Legenda Jack Geary se stane velitelem zbytků Alianční flotily a snaží se v podstatě udržet co nejvíce lodí a posádky na živu, když z bezvýchodné situace musí dostat své podřízené do vlastního vesmíru. Občas by stálo za to, přečíst si o válečném konfliktu i z pohledu strany Syndikátu.

vic11
10.02.2013

komentář bude obsahovat menší spoiler
Celá série je čtivá, jedná se čistokrevné militari scifi. Pro mě velká chyba v překladu je použití termínu lodník, místo námořník... V naprosté většině knih co jsem četl se používá překladu námořník, nevím proč se překladatel rozhodl pro neortodoxní překlad. Pro mě se jedná o velmi rušiví element. Další menší vada, je v pozdějších knihách je chování některých postav, přijde mi značně nereálné a vymykající se jakémukoli možnému scénáři. Nadruhou stranu autor poukazuje na změny po století války... Možná je právě ono.
Samozřejmě musím myslet i na Davida Webera, ale odnaučil jsem se porovnávat jakékoli knihy s jeho. Důvod je jednoduchý až na pár vyjímek jsem nenarazil na dílo, které je možné na všech frontách porovnat.... asi je to moje zaujatost.
Každopádně stojí za přečtení a myslím že celá série může směle aspirovat na jednu z povedenějších v žánru.

Ládja
17.11.2012

Bohužel se mi při čtení na mysl pořád kradl David Weber a jeho vesmír s Honor Harringtonovou. Od toho se také odvíjí mé hodnocení. Nemohl jsem si pomoci, ale tam, kde pan Weber exceluje, ať už to jsou politické machinace či vesmírné bitvy, tak tato série ani nezačíná. Zároveň přiznávám, že jsem zatím četl všechny knihy v této série, přece jen nějaké tajemství se v nich skrývá. Z celkového pohledu je škoda, jak jsou knihy psané(překládané), na můj vkus stálé zbytečné opakování slov. Z pohledu děje to skutečně není tak zlé, ale není v tom žádné pořádné napětí při vesmírných bitvách. Bez znalosti knih pana Webera bych hodnotil až o dvě hvězdičky více, takhle bohužel.