Thebookman Thebookman komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Přesně, kniha má hlubokou, děsivou myšlenku

10.03.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ano ano, goldennepal má mrazivou pravdu.

1984 1984 George Orwell (p)

Někdy se Happy End nekoná...

1984 1984 George Orwell (p)

1984... V podstatě nevinné čtyřmístné číslo. Ale kdo čte knihy a zná pana Orwella, hned ví, o čem je řeč. Je to úžasně napsané dílo, které i po tolika desetiletích neutrpělo újmu. Naopak, jeho myšlenka se nerozplynula, ale stále se vznáší v mnoha myslích, které doufají, že se to všechno SNAD! nikdy nestane krutým proroctvím reality! Ale, co když ... Už to v jisté omezené "mutaci" částečně existuje...? Stačí se jen zamyslet a dovtípit se... Už tušíte?
Jen aby to jednou nebylo v daleko horším stavu, než co popisuje bezesporu chmurný, děs nahánějící příběh s číselným názvem jednoho z mnoha ročníků.
Bylo to napínavé a dramatické čtení. I pro mne to byla čest, děkuji pane Orwell a smekám před Vámi pomyslný klobouk. Na tuto knížku NIKDY nezapomenu. Tedy... Pokud nevznikne skutečný Velký bratr a jeho kruté manipulace.
Četlo se to velice dobře, děj je na každé stránce. A konec mě DOSTAL. To jsem nečekal.
Kdo nadčasovou knížku 1984 ještě nečetl, ať si ji přečte! Všem mohu jedině DOPORUČIT!!!

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Přemýšlím, jak okomentovat tuto knížku.. No, je pravda, že jsem sice čekal trochu něco jiného, ale také je pravda, že po přečtení mi to vůbec nevadí. Prvky ženského románu se v této knížce nezapřou, ale na druhou stranu si myslím, že to propůjčilo příběhu zvláštní podání. Ten konec jsem OPRAVDU nečekal. Když o tom přemýšlím, asi by bylo jiné vyprávění, kdyby to napsala žena, než když to napsal muž (S. J. Watson).
Teď ještě zbývá se kouknout na filmovou verzi s Nicole Kidman v hlavní roli, a můžu porovnat. Ale věřím, že knižní verze bude o něco lepší. :-) Ale kdo ví..? :-)

26.01.2016 5 z 5

Ztraceni Známky života Ztraceni Známky života Frank Thompson

Zjišťuji, že tato mini-série spolu s díly Falešná identita a Boj o přežití, jsou nedoceněné knížky, které trošku rozšiřují děj samotného seriálu o osudy tří různých dalších trosečníků.
Knížka se moc dobře četla a stránky jen utíkaly. Kdo má rád seriál Ztraceni, neměl by si tyto knížky nechat ujít. :-)

15.01.2016 5 z 5

Co nám historikové zamlčují Co nám historikové zamlčují Hartwig Hausdorf

Pane Hausdorf, děkuji, bylo to velice zajímavé a napínavé počtení. Už se těším na pokračování - Tajemná historie 2. Kdyby se vědělo, co všechno bylo zatajeno.. To bychom se asi divili... Už pár titulů jsem od H. H. přečetl a všechny jsou mooc zajímavé. Všem, kdo se zajímají o záhady, tajemno nebo konspirace, mohu tuto knížku jedině doporučit (nejen tuto knížku, ale všechny od pana Hausdorfa)! Veškeré myšlenky, o kterých píše jsou až strašidelně zarážející....

11.01.2016 5 z 5

Atlantida Atlantida Greg Donegan (p)

Již to bude letos 10 let, co se na pultech knihkupectví objevil tento první díl s jednoduchým názvem - ATLANTIDA. Škoda, že od té doby je tato 6-ti dílná série opomíjená, ne-li už skoro zapomenuta. Já ale na sérii Atlantida nezapomenu nikdy. :-)

06.01.2016 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Velice pěkné počtení. Před asi 15 - 20ti lety dávali v tv filmovou verzi z roku 1958 se Spencerem Tracym. Tenkrát mne tento příběh zaujal, že si na něj dodnes pamatuji. A když jsem teď četl tuto knížku, vybavovaly se mi obrazy z filmu. :-) Určitě se k této knížce někdy vrátím.
Kdo má rád moře, dobrodružství a odvahu, mohu jedině doporučit. :-)

18.11.2015 5 z 5

Tajemství katakomb Tajemství katakomb Tom Egeland

Velice milé tajemné počtení. Tom Egeland nesklamal, Tajemství katakomb je skvělá knížka. Žádné zbytečné detaily, vše popsáno jednoduše, přesto poutavě a výstižně. Dokreslení děje obrázky a poznatky Roberta nemělo chybu. Četlo se to moc pěkně, stránky jen letěly. Byl by podle toho i zajímavý film. :-)
Kdo má rád tajemno a mystiku jedině mohu doporučit. :-)

12.11.2015 5 z 5

Bez cenzury! : co masmédia zamlčují Bez cenzury! : co masmédia zamlčují Andreas von Rétyi

Opět píši první komentář u knížky. Čtení je to velice, ale opravdu velice zajímavé. Jestli je to vše pravda, tak...

09.11.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tak jsem dočetl Marťana. Ale jo, bylo to pěkné. Věřím, že kdyby tato kniha vznikla před 30ti lety, tak podle ní bude natočený film s názvem MacGyver: přežití na planetě Mars. :-) Docela živě si v té roli umím představit skvělého herce Richarda Deana Andersona. :-D
Film Ridleyho Scotta jsem zatím neviděl, takže nemůžu porovnat knižní a filmovou verzi. Ale věřím, že pan Scott to natočil skvěle. Jako i jiné filmy od něj nemají chybu. Tedy alespoň podle mého pohledu. Záleží na úhlu pohledu, jak to či ono kdo vidí.
Trochu jsem odbočil od knížky samotné. Jen trochu. Co se mi v knížce líbilo nejvíce, bylo to, jak hlavní hrdina chválil obyčejnou lepící pásku. Už nevím, na které to bylo stránce, jak tam v jednom Solu uváděl, že by lepicí páska měla být svatá, že by se měla vzývat, nebo tak něco, už přesně nevím... Asi víte, co mám na mysli...? :-) Humorné pasáže tam byly. Párkrát mne velice pobavily.
Ale co mne překvapilo bylo vaření brambor v mikrovlnce. No, nevim nevim...
Dějové zajímavé, ale v podstatě jednoduché. Přežití - záchrana. Jinak je pravda, že jsem se občas také ztrácel v těch popisech odborných chemicko-technických postupech, ale bylo to psané čtivě a odborné popisy jsem jen přečetl, tak nějak strávil a četl dál, takže jsem vůbec nemusel přeskakovat odstavce.
Koukám, toto bude asi můj nejdelší komentář, co jsem kdy psal. Závěrem bych uvedl, že je to počtení zajímavé, kdo má rád sci-fi, určitě nebude litovat. Stránky před očima se jen míjely. :-)

02.11.2015 4 z 5

Proroctví Proroctví Chris Kuzneski

Náhodou velice čtivá a zajímavá knížka. Všem, kdo mají rádi napětí a tajemno mohu jedině doporučit. :-)

05.10.2015 5 z 5

Nejskrytější tajemství Nejskrytější tajemství Lynn Sholes

Náhodou velice pěkný příběh s hlubokou myšlenkou. Knížka se četla nádherně, stránky před očima jen letěly. :-) Žádné zbytečné zdlouhavé popisy, veškeré události děje jsou vylíčeny stručně, výstižně, přesto velice barvitě. Děj se při čtení odvíjí jako film. Dlouho na Nejskrytější tajemství nezapomenu. :-) Jen škoda, že u nás nevyšlo třetí volné pokračování s názvem Projekt Hádes.
Všem, kdo mají rádi napětí, dobrodružství a tajemno, mohu jen doporučit!

19.08.2015 5 z 5

Návštěvníci z Mlčící planety Návštěvníci z Mlčící planety C. S. Lewis (p)

Naprosto nádherná knížka. Četlo se to výborně. Stránky jen letěly před očima. Ani jednou mne nepřišlo, že by to bylo nudné. Kdo se ponoří do děje zjistí, že má tento příběh hlubokou myšlenku. Podle mého je to knížka nadčasová. Další dvě pokračování budou jistě stejně zajímavá, ne-li ještě zajímavější.
Návštěvníci z Mlčící planety by byl i skvělý film. Divím se, že už dávno se tohoto příběhu někdo neujal. V současné době, kdy většina fantasy filmů jsou převážně tvořená 3D grafikou, tak si myslím, že by převést tuto trilogii do podoby filmu nemusel být problém. Aspoň z technického hlediska. Ale není to jen o tom..
Když vznikl Avatar s planetou Pandora, věřím, že by na filmovém plátně mohli vzniknout Návštěvníci z Mlčící planety s Malacandrou/Marsem a jejím úžasným světem barev a harmonie.

06.08.2015 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Každý má svůj názor, to je pochopitelné. Ale většinou jsou filmové verze o něco jiné, než původní knižní verze..

04.08.2015 5 z 5

Lovec osudů Lovec osudů Iva Hlaváčková

Žádný komentář u této knížky? To se divím. Je to velice pěkné čtení. Stránky jen letí před očima. Děj je napínavý a dobře vyprávěný. Už je to dlouho, co jsem Lovce osudu četl, přesto si na to pamatuji. Takže je to knížka, na kterou se jen tak nezapomíná. Všem, kdo mají rádi napětí, mohu jedině doporučit! :-)

04.08.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moc pěkná knížka. Sice je přečtená za chvíli, ale naopak ve vás dlouho zůstane v mysli. K tomu, aby člověk tuto knížku pochopil musí dojít každý sám...
Malý princ není knížka psaná perem nebo na psacím stroji. Je to knížka psaná srdcem.

31.07.2015 5 z 5

Kód smrti Kód smrti Lincoln Child

No, je pravda, že je to něco jiného, než například Relikvie, Dračí hora nebo Ledová bariéra, ale že by to byl až takový propadák, to bych zase tak neviděl. Je fakt, že jiné knížky od Prestona a Childa jsou propracovanější, jako třeba série o Pendergastovi, ale naopak touto knížkou známá spisovatelská dvojice ukázala, že umí napsat i jiný styl, než ten propracovaný. A to je podle mého názoru velké plus, že příběh dokážou vyprávět i takto. Všechno důležité tam bylo, žádné zbytečné detailní popisy. Četlo se to jedním dechem, stránky před očima jen letěly rychlostí akce, která byla na každé stránce.
Proč všechno odsuzovat? Vždyť jde hlavně o příběh. A Gydeon Crew si jistě najde své příznivce.

30.07.2015 5 z 5

Drsné počasí Drsné počasí Bruce Sterling

Opět první komentář, který tu zanechám. Jako už u pár jiných knížek. Na Drsné počasí snad nezapomenu nikdy. Bylo to dramatické počtení. Pravda, místy trochu složitější na pochopení, ale když se do toho člověk začetl, tak to nemělo chybu. Opět jedna z nedoceněných knih.
Kdo má rád drama a napět, mohu jedině doporučit. :-)

28.07.2015 5 z 5