Drsné počasí

Drsné počasí https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9988/drsne-pocasi-9988.jpg 3 11 3

Říkají si lovci. Lovci bouří, smrští, tornád. Jejich životem, štěstím i prokletím je drsné počasí - zničené klima naší planety, které se stalo příčinou nekončící řady přírodních a ekologických katastrof. Obrovská sucha proměnila jih USA v poušť. Potom přišly bouře... A lovci bouří jsou vždy na místě. S neotřesitelnou odvahou vyrážejí se svým speciálním vybavením pod ztemnělé nebe a hrozivá bobtnající mračna, aby zaznamenali a pochopili fenomén drsného počasí, který je prokletím 21. století. A čekají. Čekají na absolutní, nepředstavitelně ničivé tornádo o síle F - 6, o jehož existenci většina odborníků pochybuje. Až do onoho osudného dne. Když atmosférická pěst udeří, je na útěk již pozdě...... celý text

Literatura světová Sci-fi
Vydáno: , Millennium Publishing

Heavy Weather , 1994

Corpy
03.02.2021 odpad!

(SPOILER) Tato kniha mne velice zklamala. Očekával jsem, že to bude o lovcích tornád podobně jako v mém oblíbeném filmu Twister. Ale ono tomu tak nakonec nebylo. Tornáda jsou posunuta v příběhu do pozadí, téměř vůbec tam nehrají roli a místo toho, aby jste četli, jak lovci loví tornáda, tak čtete hromadu nezáživného textu (o drogách, nemocích, atd.), je tam spousta ,,hluchých míst", kdy se autor vehementně snažil popsat ,,jak se věci mají" (třeba jak je to s měnou v USA, jak je to s určitými vztahy mezi postavami a jejich historií, která nakonec nehraje žádnou roli). Navíc celou knihu jsem se těšil na závěr, na mocné tornádo, ale opět veliké zklamání, protože se mu autor vůbec nevěnoval. Odsunul hned na začátku katastrofy příběh do bunkru, kde se tlachaly hovadiny.
Vůbec poprvé dávám hodnocení Odpad!

Ludy1990
16.07.2020 4 z 5

Celkem zajímavá kniha,docela mě i pobavila,sem tam to bylo vtipné.Ale mohlo to být více napínavější.

Thebookman
28.07.2015 5 z 5

Opět první komentář, který tu zanechám. Jako už u pár jiných knížek. Na Drsné počasí snad nezapomenu nikdy. Bylo to dramatické počtení. Pravda, místy trochu složitější na pochopení, ale když se do toho člověk začetl, tak to nemělo chybu. Opět jedna z nedoceněných knih.
Kdo má rád drama a napět, mohu jedině doporučit. :-)