Tesssay Tesssay komentáře u knih

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Další z našich oblíbených knih, které čteme s dětmi před spaním. Krásné krátké příběhy o dvou čmeláčcích prokládané známými písničkami Zdeňka Svěráka nás moc baví :-)

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Opět skvěle vyprávěný příběh o Matthewu Shardlakovi...knihy CH.J.Sansoma mě baví čím dál víc :-)

Hodina dědiců Hodina dědiců Charlotte Link

Musím se přiznat, že třetí díl mi z celé série přišel nejslabší. Měla jsem z něj dojem, že se spisovatelka akorát snaží "narvat" sem, co nejvíce světových událostí a obecných problémů lidstva např. sebevraždy, alkoholismus, potraty, AIDS, rakovinu, rozdělení Německa, válka v Izraeli...na úkor původního příběhu, který se více soustředil na život Felicie Lavergneové a členů její rodiny.

02.12.2016 3 z 5

Pohádky pana přednosty Pohádky pana přednosty Robert Drozda

Syna již od malička doslova uchvátili lokomotivy - zejména ty parní :-) Knihy od Roberta Drozdy máme všechny a je to naše oblíbené večerní čtení. Krásné příběhy, které se točí kolem mašinek a života u dráhy jsou krásně napsané, pro děti srozumitelné a tak akorát dlouhé na čtení před spaním :-)

02.12.2016 4 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Má oblíbená, která už sídlí řadu let v mé knihovničce a ráda se k ní čas od času vracím a znovu prožívám slávu i pád Napoleona, který je vyprávěn pohledem jeho první lásky Désirée.

Zjevení Zjevení Christopher John Sansom

Za mě rozhodně pět hvězdiček...Matthew Shardlak mě nadchnul už v prvním díle a doposud nezklamal. Skvělé napínavé čtení, které za sebe mohu jen doporučit :-)

30.11.2016 5 z 5

Divoké lupiny Divoké lupiny Charlotte Link

Druhý díl líbil snad ještě víc než ten první. Zatímco první se více zaměřuje na představení postav a jejich charakterů, druhý díl více popisuje dobu - zejména období druhé světové války. Kniha se krásně četla, děj ubíhal a moc se mi líbilo, že to bylo vyprávěno z pohledu Němců - běžných lidí.

14.09.2016 5 z 5

Bouřlivý čas Bouřlivý čas Charlotte Link

Kniha se mi moc líbila, krásně se četla...jen těch chyb a překlepů tam bylo opravdu hodně. To je škoda.

14.09.2016 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Radku Třeštíkovou mám ráda - přijde mi krásná, vtipná a sympaticky "normální". Pravidelně sleduji její příspěvky u FB, u kterých je jako máma dvou malých dětí bavím a kolikrát se v nich i najdu :-)
Bohužel kniha "To prší moře" i přes plno kladných recenzí mi nesedla.

Čte se lehce, každé postavě je tam dán prostor, aby se vám představila...přesto jsem knihu po přečtení 2/3 odložila a ani nemám chuť ji dočíst.

Věřím, že někoho může nadchnout, na mě však byla až moc depresivní.
Názor si udělejte sami - já ji odkládám a určitě se k ní už nevrátím.

09.08.2016 2 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Druhý příběh Matthewa Shardlake byl pro mě stejně dobrý jako ten první. Od první stránky jsem se začetla a na konci litovala, že už je konec...S chutí se tedy pouštím do třetího dílu a vřele doporučuji!!!

07.08.2016 5 z 5

Temné tajemství rodu Černínů Temné tajemství rodu Černínů Charlotte Link

Kniha mě - jako obvykle od této autorky, chytla hned od začátku a četla se doslova sama. Děj příjemně plynul, nikde nebylo hluché místo. Líbila se mi postava hraběte Lavanyho, oproti tomu hlavní hrdinku jsem měla nejednou chuť "proplesknout", ale na konci knihy jsem ji vzala na milost :-) Krásný příběh o tom, že není vždy jednoduché si uvědomit a najít, co je v životě důležité a na čem opravdu záleží...Knihu si kupuji do své knihovny, protože se k ní určitě časem s chutí zase vrátím.

12.07.2016 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Film jsem viděla a líbil se mi...ale kniha mě nadchla!!! Nádherný, silný příběh, který jsem přečetla jedním dechem během odpoledne a určitě se k němu časem vrátím. Teď si musím dát pár dní pauzu, abych si dojem z knihy "vychutnala" a vstřebala jej...

05.07.2016 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Pár stránek mi trvalo než jsem se začetla a zvykla si na postavu Matthewa Shardlakera, ale pak už to jelo...četla jsem každou volnou chvilku a docela mě mrzelo, když se vše nakonec vyřešilo a kniha skončila. Ještě, že autor napsal více dílů, takže si jdu s chutí přečíst další...;-)

29.06.2016 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Knihy od Daphne du Maurier mě baví čím dál víc...Začínala jsem románem Mrtvá a živá, potom následoval Únik a teď jsem dočetla Dům na pobřeží. Autorka opět nezklamala a napsala úžasný příběh, který vás chytí a už nepustí. Ke knize Dům na pobřeží se zcela určitě časem vrátím a s chutí si ho přečtu znovu a na další knihy od této spisovatelky se už moc těším :-)

20.05.2016 4 z 5

Hvězdy Marmalonu Hvězdy Marmalonu Charlotte Link

Kniha mě od prvních stránek chytla...a už nepustila. Líbilo se mi, že v ní nejsou žádná "hluchá" místa, ale děj vás pořád drží napnuté a vy prostě musíte číst, abyste věděli, co bude dál. Já jsem si knihu hned po přečtení pořídila do své knihovny a s chutí se k ní časem vrátím :-)

30.04.2016 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Musím říct, že kniha mě nadchla....chytla mě od první stránky a já jsem musela jen číst, číst a číst. Můj obdiv patří zejména hlavní hrdince za její neskutečné pochopení, toleranci a lásku k jednomu nevšednímu člověku. Určitě se se ke knize časem znovu a ráda vrátím...

10.04.2016 5 z 5

Dáma v Toweru Dáma v Toweru Jean Plaidy (p)

Kniha se mi líbila, je čtivá a díky ní jsem si poupravila pohled na postavu Anny Boleynové...jen mi v některých pasážích přišlo, že autorka příběh zbytečně "natahuje", proto 3 hvězdičky.

01.04.2016 3 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Krásná knížka k zamyšlení se nad životem a životními hodnotami...

16.03.2016 4 z 5

Knihu jsem si koupila po tom, co jsem v televizi zkoukla první díl - Aréna smrti, protože mě zajímalo, jak to bude dál a prostě jsem nechtěla čekat na filmové zpracování. Musím říct, že kniha je skvělá, skvělá, skvělá!!! Už delší dobu mě žádná kniha nenadchla tak, jako Hunger games - četla jsem jí doslova každou volnou chvilku, kdy mě děti nechali, někdy i při vaření a žehlení...a když jsem zrovna nečetla, musela jsem nad ní alespoň přemýšlet. Tentokrát musím říct, že se povedlo i filmové zpracování, což se třeba u Divergence říct nedá. Takže za mě 5 hvězdiček, a kdyby to šlo, dám klidně i deset ;-)

20.12.2015 5 z 5

Fantom Fantom Susan Kay

Do Fantoma Opery jsem "zamilovaná" - moc se mi líbí ten známý příběh, ale pořád mi to nepřipadalo "úplné". Zajímalo mě, proč je Erik takový jaký je ? Co ho k tomu vede, že se chová, jak se chová ? Chtěla jsem o něm vědět víc a kniha Fantom od Susan Kay naprosto předčila mé očekávání. Je krásně napsaná a doslova vás vtáhne do děje. Erikův život je tam popsán od A do Z, a díky tomu se ho člověku daří lépe pochopit. Za sebe dávám 5 hvězdiček, knihu mám jako poklad ve své knihovně a určitě si jí časem zase ráda přečtu.

20.12.2015 5 z 5