Tessininka Tessininka komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Anotace nám vlastně představí Barboru, která by měla být jako “normální holka. Která není extra krásná a prostě si žije obyčejnyl život.
Fajn, začala jsem číst a hned od první stránky mě Barbora štvala ani nejde popsat slovy jak. Jakože pokud Vás má hlavní postava provázet celou knihou.. a už u první stránky byste nejradši aby ji přejel autobus. Tak je něco špatně.
Byla jsem ráda, že se střídaj pohledy mezi Barborou a Miladou.
Milada byla ze začátku fajn, líbily se mi její kapitoly a její vyprávění. Do té doby než umřela a dostala se do nebe. To nemluvím o tom “románku v neby to bylo teda taky dost ujetý.
To jsem si řekla co tohle sakra je (popisovat vam tady celé nebe nebudu, protože nechci prozrazovat moc děj)
Vlastně celou dobu co jsem knihu četla jsem si řikala co tohle sakra je?
“Dělo se tam páté přes deváte, za mě kloudně kniha neměla smysl.. a nic mi teda nedala.. jen možná to abych se nevracela k bejvalému.
Každopádně to co tam pak vymyslela autorka s Václavem mi teda vůbec, ale vůbec nedávalo smysl..
Prostě nechápu kde kniha nabrala tolik kladného hodnocení nebo mi asi uniklo něco co ostatním ne. Jinak si to nedovedu vysvětlit.
Za mě tahle kniha fakt ne.

17.11.2023 2 z 5

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Kniha Beze stopy je první knihou začínající České autorky Evy.
Vím, že jsem sledovala autorčino snažení vydat knihu a snažila jsem se podpořit co jen to šlo. Protože mě kniha zaujala hned na první dobrou.
Teď jsem ji konečně dočetla a nemám slov. Kniha se četla sama. Skvělé krátké kapitoly. Střídaly se i dost často pohledy, což mi vůbec nevadilo. Člověk aspoň viděl příběh více pohledy.
Kniha byla napínavá od samého začátku až dokonce. Já jsem tedy myslela, že za to může někdo jiný
Ale jak to celé dopadlo mě tedy dostalo a nevím jestli jsem nepozorně četla, ale asi mi i něco uniklo. Konec byl fakt mazec.. já všem knihu vřele doporučuji.
Těším se na další knihy.

Rozhodně mám v plánu se ke knize vrátit a třeba tam najdu to co mi dřív uniklo

17.11.2023 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Na začátku mi vůbec nesedlo autorovo psaní. Přičtení jsem si ale zvykla a nakonec to zase tak zlé nebylo.
Bylo tam tolik jmen, že jsem se ztrácela.. nakonec vlastně tam některé jména byly úplně zbytečně zmíněné. Nebo jako zbytečně úplně né. Ale spousta věcí za mě zůstala nevyřešená. Třeba nám to ale vše vyjasni v druhém dílu.
Taky to jak se choval Adam.. jako ve svých 15 letech už byl dokonalý bojovník a neměl problém zmlátit kohokoliv.
Za to Martin ve svých 15 letech chlastal první ligu.
Taky se Adam jednou choval jak 10 letej kluk pak najednou otočil a byl z něho rozumnej třicátník.
Ale zase musim nechat, aspoň jednou jsem uhádla vraha hned na začátku a fakt jsem se trefila.
Za to tedy pořád mám tolik otázek a odpovědi žádné. Nějake věci tam byly dost zbytečně popsané.. ale duležité věci se někam vytratily. Tedy aspoň za mě.
Jako bylo to dobré čtení ale něco mi prostě chybí.

17.11.2023 3 z 5

Venkov Venkov Michaela Labáková

Kde začít?
Nějakým způsobem jsem musela číst dál a dál, fakt se kniha četla sama. Kapitoly byli akorát dlouhé.
Ale hrozně mi vadilo jak mluvili lidé z venkova, jasný nějak se to rozlišit muselo, ale za mě tedy děs.
Navíc mi to trochu připadalo jak kdybych četla příběh na wattpadu. Vůbec jsem jim nevěřila tu lásku… víc jsem fandila Adamovi, který se tam pak moc nevyskytoval, ale byl mi mnohem víc sympatyčtější než Matt.
Navíc hlavní hrdince bylo 18 a Mattovi taktéž.. pardón Becky možná 18 bylo, ale Matt mi přišel jak 12 letej klučík…
Fakt jsem si prostě za celou dobu čtení neřekla to wau oni jsou spolu skvělý. Vůbec mi nepřišlo, že se maj rádi a že jsou do sebe zamilovaní.
Já úplně nevím, fakt se četla skvěle, ale úplně mi to asi nesedlo.

28.01.2023 3 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Miluji ten humor️

17.12.2022 5 z 5

Světlo v temnotách Světlo v temnotách Sharon Cameron

Knihu jsem měla přečtenou během tří dnů. Už od začátku se četla velmi dobře. Byla skvěle napsaná a dosti poutavá.
Sama jsem byla hrozně zvědavá jak to všechno dopadne, proto jsem ji měla přečtenou tak rychle. Ke konci byla opravdu napínavá.
Hlavní hrdinka byla opravdu statečná a nejenom ona. Knihu vřele doporučuji.
Snad bych doporučila i těm, kteří toto téma ještě nečetli a maji strach. Není tam nic tak hrozného jak třeba v jiných knihách ohledně holocaustu.

Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Lea Kampe

Na knihu jsem narazila (nebo spíš mamka mi ji ukázala) v Luxoru. Hned co jsem si přečetla co píší na obálce věděla jsem, že knihu musím mít. Když jsem pak četla anotaci bylo to jasný.. tuhle knihu beru.
Začala jsem ji číst a musím říct, že zezačátku jsem byla docela v rozpacích, protože mi to úplně nesedělo. Dost jsem se ztrácela v tom jak to tam s tím ghettem je, ale nakonec to začalo být tak napínavé. Tak nějak jsem se dotoho dostala, že jsem ráda že jsem na knihu narazila a dočetla jsem ji. Opravdu to bylo napínavé a skvělé. Doporučuji.

Tajemství ztracené holčičky Tajemství ztracené holčičky Simona Nečasová

Tak kde bych začala. Kniha mě zaujala anotací, četla se dobře text ubýhal a nebylo tam nic zdlouhavého. Ale neustále mě vytáčelo, že když už tam bylo nějaké jméno furt se všem říkalo zdrobnělinou. Takže to byla neustala Hanička, Helenka.. a kdovi jaký jména ještě. Taky musím říct, že teda jako některé ty situace.. pochopila bych kdyby těm hlavním postavám bylo 15, ale bylo jim snad něco kolem 30 a to co předváděli bylo děsný.
Jakože první kniha co ani nevím jestli bych Vám úplně doporučila. Dost se sama divím, že jsem ji dočetla.
Ještě jedna věc spisovatelka si pletla časy jednou se měli sejít v 8 pak najednou, že je 6 hodin a on už je u dveří…
Takže jako nevím nevím..

17.12.2022 2 z 5

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

(SPOILER) Minulý díl jsem byla jakžtakž ráda jak to skončilo. Proto jsem si řikala, co jako bude ve třetím díle. No a jako na jednu stranu co to?
Už, už jsem se těšila jak si budu užívat chystání svatby a to jaký mají skvělý vztah. Ono prdlajs. Ale stejně jsem v hlouby duše někde věděla že to bude tak jak to dopadlo.
Psát sem jak to dopadlo nebudu ani nebudu psát nic víc nechci napsat spolier ️ ale všechny 3 knihy doporučuji.

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Kde bych začala? Kniha je zajímavá už jen tím, že opět pojednává o příběhu židovské dívky a její rodiny.
Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, no vlastně po celou dobu čtení jsem se kloudně nezačetla. Ale životní příběh byl tak zajímavý a napínavý, že jsem prostě četla a četla.
Musím řict, že kniha byla napsáná docela zvláštně. Bylo to vypravěni z pohledu dívky, takže vlastně její vzpomínky a do toho nejspíš četla i to co zapsal její otec.
Příběh jak už prozrazuje anotace se odehrává v kanálech. Knih na toto téma jsem přečetla už hodně, ale vždy se dozvím něco nového. Tohle bylo třeba neuvěřitelné, že žily v kanálech. A opravdu jsem do teď nevěděla, že takhle nějací židé přežívaly válku.
Knihu doporučuji, i když jsem se 100% nezačetla, ale příběh je vážně zajímavý.

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Kniha měla krásné krátké kapitoly, ale né pokaždé. Ale ze začátku jo a to mi udělalo radost. Je fakt, že jsem ze začátku byla v rozpacích a tak nějak jsem nevěděla zda se mi kniha líbí nebo ne.
Stejně jsem nakonec byla v půlce knihy a musela jsem vědět jak to celé skončí.
Tuto knihu bych doporučila i lidem, kteří maj rádi hudbu, protože o hudbě se tam mluví hodně.
Nakonec jsem tedy koukala jak to celé dopadlo.. no říct to tady nemůžu, ale budete koukat sami. Pokud si knihu přečtete.… knihu jsem přečetla za tři dny.

Nejjasnější hvězdy Nejjasnější hvězdy Anna Todd

Já byla za knihu ráda. After se mi fakt dost líbil. Takže jsem si tuto knihu nemohla odpustit, bohužel, ze začátku to byla docela nuda.. ale nakonec jsem fakt byla zvědavá jak to celé bude. Těším se na další díl.

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Já úplně nevěděla co čekat, ale byla jsem mile překvapená kniha se četla sama. I když někdy jsem byla dost překvapená z toho co se v knize děje. Je fakt, že tam bylo tolik postav a občas jsem byla zmatená kdo je kdo. Ale i tak kniha byla super a mile ráda doporučuji.

08.11.2022 4 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Kniha byla poutavá hned od začátku. Sice jsem měla krapet strach, že jsou tam tři různé postavy. Tudíž i tři různé pohledy, ale četlo se to skvěle a člověk se vůbec neztrácel.
Pro mě to bylo opravdu něco nového, takže já jsem nadšená a vřele knihu doporučuji.

08.01.2022 5 z 5

Mé přítelkyně z Ravensbrücku Mé přítelkyně z Ravensbrücku Magda Knedler

Po čtvrté kapitole, knihu odkládám. Vůbec jsem se do té doby nechtila. To jsem některé stránky četla i dvakrát. Bohužel, tak moc jsem se na knihu těšila.
Ale víc jsem se ztrácela než, abych si knihu užila. Tak snad se k ní vrátím.

04.01.2022 1 z 5