TessDragon TessDragon komentáře u knih

Bezpečí za mřížemi Bezpečí za mřížemi Robert Kirkman

Další fantastický díl mého oblíbeného komixu.Zvraty, mrtvoly, smrt, občas i lehké oddechnutí, ale hlavně všudypřítomný strach, co vás pohání dál a na hranice vašich možností. Můžu jen vřele doporučit.

01.06.2013 5 z 5

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

2.díl TWD byl snad ještě mnohem lepší než 1! Akce stále přibývá, zvratů a také spousta mrtvol. Také se vystřídala kresba, bylo trošičku složitější si zařadit zpátky všechny postavy, tak doufám, že se nebudou moc často střídat. Ale nebyla to špatná změna, i když se mi ty předešlé líbily. Jinak byl příběh naprosto úžasný, pohltí vás a vy už jen přemýšlíte, kde na vás asi vyskočí další mrtvola. A ten konec vypadá velmi slibně.

01.06.2013 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Seriál má v komixu svůj základ i když se poté hodně věcí liší. Pár postav chybí, pár přibývá, ale díkybohu, že si mohu přečíst i jinou verzi TWD. TWD napsal Robert Kirkman, který má za sebou už pár skvělých děl a nepočítám ani fantastickou PC adventuru TWD, která byla napsána podle něho a kterou jsem si zamilovala, takže komix na sebe nemohl dlouho čekat. A ten byl naprosto skvělý, nádherné kresby s hromadou mrtvol a vnitřností a velmi realisticky popsaný příběh přeživších. A ani zvraty si na sebe nenechali čekat. Ted už jen doufat, že další díly si zanechají stejnou kvalitu.

01.06.2013 4 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Poslední díl LMH. A podle mě i nejlepší. Těšila jsem se konečně na nové prostředí, nebezpečnější i zrádnější. Syna jsem si zde v posledním díle už konečně oblíbila a stal se mou oblíbenou postavou, Chris také nebyl špatný, Kit, Orion, Amyini rodiče. Ale bylo tu tolik zvratů, 1. a 3.díl se vůbec nedá srovnat, Všechny barvy Země mě úplně pohltily, byla jsem zvědavá na ty ''příšery'', a ony ty příšery byly jen předzvěstí něčeho horšího, však uvidíte v knížce. Jsem ráda, že jsem tomu dala šanci i po 1.díle, který mě moc nenadchl a skvěle jsem si užila druhé 2 díly. Takže zkuste se přenést přes zdlouhavější 1.díl a dostanete se k úžasnému epického konci : Lodě mezi hvězdami. ;)

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Jak já miluju tyhle obálky. 1.díl byl pro mě absolutní zklamání (2 hvězdičky), ale chtěla jsem zkusit i 2.díl. A nelituju. Byl o dost lepší, už né tak nudný a natahovaný. Syna jsem si o trošku víc oblíbila, ale i tak bych ho klidně nepostrádala, zato jsem postrádala Harleyho, Oriona a Kayleigh. Hrozná postava pro mě ale byl Bartie, Luthora ani nezminuju. Příběh jsem hltala, a když si vzpomenu, jak jsem se nutila do 1.dílu, byla jsem dost překvapená. Jsem ráda, že autorka zakčnila a zpříjemnila příběh, že se dal číst. Ten konec byl úžasně napínavě napsaný a já se musím pustit do posledního dílu.

Kompars Kompars Scott Westerfeld

Poslední díl ze série Ošklivých, který ale bohužel nevypráví má milovaná Tally, ale Aya. Ayu jsem si moc neoblíbila, zato Mogglea ano :D , taky bych chtěla takového svého mechanického přítele, nesmím opomenout Frizze, který také nebyl zas tak špatný, ale nejvíce mě nadchl návrat našeho ''gangu''. Příběh byl narozdíl od Tallyiných dobrodružství takový slabý průměr, děj o dost méně záživný, postavy byly průměrné (až na Mogglea ;) ). Byl to pěkný bonus k úplnému dokončení série, ale nečekejte nic skvělého jako předchozí díly.

30.05.2013 2 z 5

Speciálové Speciálové Scott Westerfeld

Miluju tuhle sérii! Tally, David, Shay .... Z Tally se stal o dost jiný člověk než když byla nevinná ošklivá nebo slepá krásná. Ted je z ní speciálka. Byl tam jeden velký zvrat, který jsem vůbec nečekala, i když nebylo mi to tak moc líto, jak by zřejmě mělo. Byla tam i má oblíbená mužská postava David (kterého mám o moc radši než Zanea).P oslední Tallyin odvyprávěný příběh byl asi ze všech 3 dílů nejslabší, ale pořád byl pro mě nadprůměrný, ale konec ..... ten byl prostě epesný. :) Bude se mi po Tally, Shay i Davidovi stýskat.

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Popravdě jsem se na knížku těšila, kouzelná obálka, zajímavý příběh a i ohlasy byly veliké. Ale ouha. Knížka byla strašně natahovaná a pro mě i dost v některých částech dost nudná, takže jsem ji odložila. Ale nedalo mi to a po čase jsem se do ní zase pustila, ale dosti s námahou, konečně jsem se propracovala do konce, který už byl mnohem lepší, akčnější, napínavější. Hodně jsem si oblíbila Amy, ale Syna, nikdy bych nevěřila, že nějakého mužského hl.hrdinu budu mít tak doslova proti srsti, zato jsem si dost oblíbila Harleyho. V některých chvílích nebyl špatný ani Otec, jen se snažil dělat to, co před ním ostatní, vytvořit mírumilovné prostředí. Oriona jsem také v některých ohledech chápala, Doktor také nebyl špatný. Kdyby knížka nebyla tak strašně natažená, možná bych dala víc. Ale uvidíme, jak na tom budou další díly.

30.05.2013 2 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Pořád si stojím za tím, že 1. byla nejlepší, ale další dva díly jsou stále nadprůměrné. Poslední díl byl smutný, štastný, akční, překvapivý a hodně zvratový. Hodně věcí se mi nelíbila, smrt jedné z mých oblíbených postav, a konec, který jsem chtěla, aby skončil jinak. Haymitchovy skvělé hlášky drží v knížce i takové pohodové chvíle před velkou bitvou. Z celé série HG mám dobrý pocit, rozhodně nelituju, že jsem si ji přečetla, protože byla naprosto fantastická a prožívala jsem celé 3 knížky. Doufám, že S.Collins brzo napíše další fantastickou sérii. ;)

26.05.2013 4 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

První jsem četla 2.díl, protože díly na sebe nenavazují, který se mi líbil o dost více. Tento byl spíš takový průměrný, oddychový, ale objevila se tam postava z 2.dílu, kterou mám velmi ráda a tady se ukázal jako velký bad boy. Poppy jsem moc ráda neměla, připadalo mi v některých chvílích naivní a hloupá, Thomas taky nebyl nejhorší, ale doopravdy jsem si užila Ashe. ;) Takže komu se nelíbil 1.díl, tak si rozhodně přečtěte 2., který je o dost záživnější.

26.05.2013 3 z 5

Poslední upír 1 Poslední upír 1 Christopher Pike

Staší upíří knížka,která se mi líbila i nelíbila.Ze Síty jsem měla rozporuplné pocity,v jedné chvíli z ní byla naprosto namyšlená pipina,v druhé jsem ji i měla ráda.Ale koho jsem rozhodně neměla ráda byl Ray,nejhorší postava,kterou jsem měla čest poznat. :D Zatímco Seymoura jsem měla ráda.Ted už k příběhu,byl rozhodně velmi jiný od dnešních tradičních upírů vegetariánů,v Posledním upírovi se upíři nebojí si dát sem tam nějakou tu svačinu,dokonce si to velmi užívají + historie vzniku upírů byla velmi zajímavá a originální,takže bod pro to.

26.05.2013

Buffy, zabíječka upírů Buffy, zabíječka upírů Richie Tankersley Cusick

Buffy, moje naprosto nejoblíbenější ženská hrdinka. Je mi líto, že v ČR vyšla oficiálně jen 1 česká knížka. Zasloužila by si více českých Scooby Gangů, ale vraťme se ke knížce. Odehrává se v době, kdy Buffy byla jen 'obyčejná' středoškolačka, kterou zajímají jen kluci, oblečení a vzhled. Na to, že je knížka tak teňoučká a staršího typu se mi moc líbila, přenést se do doby, kdy Buffy byla hloupočká, zranitelná dívka, kterou čeká ještě spousta dobrodružství. Knížku rozhodně doporučuju všem Buffy fanouškům, zaručeně se vám bude líbit. ;)

26.05.2013 4 z 5

Silent Hill: V nitru hynoucí Silent Hill: V nitru hynoucí Scott Ciencin

Silent hill film i herní sérii miluju, takže komix jsem si musela pořídit. Kresby byly opravdu bravurně nakreslené, 2 části, 2 autoři. 1.část byla nakreslena jednodušším stylem, zatímco 2. naprosto perfektně zachycovala atmosféru. Ale příběh naproti kresbám byl poněkud podprůměrný, nebyl tak ohromující, takže hodnotím 2 hvězdičkami. Jednou je to v pohodě, ale podruhé bych do toho asi nešla.

26.05.2013 2 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

První jsem viděla naprosto fantastický film Now is good a všimla jsem si, že je podle knižní předlohy Before I Die. Tak proč se do toho nepustit? A nelituju! Sice jsou knížka i film od sebe dost odlišné, jen opravdu základní prvky jsou stejné, jinak jsou i hodně scén úplně jinak formulované. A knížka se mi líbila i přes odlišnost filmu. Tessa mi byla sympatická, i když v některých scénách se mohla krotit, ale i tak když víte, že umíráte a že není žádný lék 'life really sucks'. Myslím, že měla právo na mrzutost za takový hrozný osud. Oblíbila jsem si i hodně Adama, Cala, Philippu a Adamovu matku. Popravdě Zoey ve filmu mi připadala jakžtakž sympatická, zatímco v knížce jsem ji opravdu neměla ráda, takovou kamarádku bych asi nechtěla. Moc se mi líbil Tessin pohled na svět, její všímavost i její občasný černý humor. Knížku musím jedině doporučit, protože to byla velmi silná a dojemná knížka a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Hlavně se mi líbily tyto 2 skvělé věty :

Okamžiky. Hromadí se až po tenhle...

02.04.2013 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

2.díl je ze začátku o dost klidnější než 1. Do pořádné akce se dostane až po polovině, ale i tak se mi líbila ''chvilková'' pohoda ve 12.kraji. A z nových postav jsem si oblíbila Finnicka (ty zelené oči (_)) , Mags (zase mě mrzí, že tam o ní více nebylo ), Annie (a to tam ani nebyla pořádně ukázaná, ale byla mi sympatická z vyprávění), Maysilee a Dratkie. Líbily se mi moc flashbacky a také jsem zuřila nad nespravedlivostí Kapitolu. Tento díl se mi líbil asi o trošičku méně než 1., ale i tak jsem natěšená na ten poslední, protože to vypadá veelmi zajímavě, ten konec byl naprosto epický. Také jsem ráda za více scének s Hurikánem, kterého jsem si zde mohla konečně oblíbit. ;)

30.03.2013 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Bože tuhle knížku jsem si chtěla přečíst tak před rokem a pořád jsem se k tomu nemohla dostat a velmi očekávaná knížka mě velmi velmi VELMI překvapila. Získala místo mezi mými TOP knížkami spolu s např. 15 minus se kterým má základní prvky společné = vražedná reality show. Tento žánr mě naprosto fascinuje, a velmi ho prožívám s hrdinami, jak bych se asi cítila, co bych udělala. Tenhle typ knížek vás vždy donutí k zamyšlení o nynějším ''pochodu'' světa. A Suzanne z toho vytvořila epickou knížku ve které se vystřídá spousta žánrů : láska, akce, smrt, zábava(opravdu tam je, i když spíše jako oddalování hrozícího se nebezpečí). Zamilovala jsem si Katniss, i když mě na začátku trošku štvala(ale opravdu jen malý zlomek z celé knížky), jinak mi byla dost sympatická Routa(takové sladké děvčátko), Peeta (potřebuje tohle komentář ? :D ), Cinna (skvělý přítel), Haymitch (ale přece jen měl své světlé stránky), Liška (je mi líto, že tam nebyla tolik zminovaná a že jsme se o ní více nedozvěděli, mohla by to být super postava), Caesar (svým způsobem nebyl špatný), Mlat (další postava o které je mi líto, že tam toho více nebylo). Myslím, že z této dlouhé recenze je snad jasné, že do knížky jsem se naprosto zamilovala a zhltla jsem ji jedním dechem. Doufám jen, že pokračování bude na stejné úrovni. ;)

25.03.2013 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Páni!! Poslední vydaný český díl a poslední díl první trilogie mám za sebou. Mám z toho smíšené pocity. Samozřejmě smutné, že už končí a 4.přeložený díl je v nedohledu (přesně za rok) a samozřejmě štastné, že jsem si tuto sérii mohla přečíst. Moc se mi líbila, tento díl asi nejvíce a ty akční scény byly úžasné a ta atmosféra bezmocnosti. Ale musím podotknout, že jednu smrt jsem za žádných okolností nečekala a strašně mě mrzelo, že to musela být zrovna ona . :( Dále musím také podotknout, že můj nejoblíbenější pár byl rozhodně Alek a Krasomil. Ti dva spolu byly prostě senzační. Jace a Clary jsem spolu měla ráda, ale i tak bych byla radši kdyby skončila se Simonem, který byl jedna z mých nejoblíbenějších postav. Konec byl pěkně zakončený, tak že by už skoro nikoho nenapadlo, že budou další díly. Takže sérii můžu jedině doporučit a doufat, že ten rok přetrpím než vydají další pokračování. ;)

21.03.2013 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších, nově objevená série Nástroje smrti pokračuje a rozhodně nijak nezaostává. Oblíbila jsem si nové postavy hlavně Maiu, šíleně jsem si ji přála vyměnit za Clary :D , Simona jsem si oblíbila ještě víc a popravdě Jace už trochu zaostával, Alek mě s tím vyhýbáním pěkně štval, přece jen mi až Krasomila bylo líto. Konec byl znovu epický a velmi neočekávaný + spoustu zvratů v průběhu knihy. Znovu musím jedině doporučit. ;)

14.03.2013 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Knížka mě velmi mile překvapila! Polovina byla tak za 4 hvězdičky, ale ten konec = nemám slov, naráz se vyplnil plný počet!! Knížka je vtipná (jedny z nejlepších knižních hlášek!!), fantasy/sci-fi, samozřejmě romantická a také velmi akční. Líbilo se mi ztvárnění různých démonů, i jejich pobyty + případně i jejich oblíbené bary ;D . Myslela jsem si, že mi bude Clary sympatická, ale pozor :D bohužel mi moc nesedla, byla protivná celou dobu (tak skoro no ;D) a trošku nechápu, jak může mít 2 tak naprosto perfektní obdivovatele. Ale zato jsem si oblíbila spoustu jiných : Jocelyn (úplně Lily z HP co říkáte), Luka(byla jsem jediná kdo si ho představoval jako Luka z GG? ;D), Aleka (bože on byl prostě Boží :D, jen mě mrzela jedna věc, každý čtenář si ji určitě domyslí), Jace( která čtenářka by ho nemilovala? :D) a Simon(tak toho bych brala všemi deseti ke Clary se mi hodí nejvíce, v každé chvíli ji pomáhal, i když ho zrovna odmítla, což mi připadalo od něho velmi hezké ;)). Knížka je rozhodně TOP ve svém oboru, je velmi známá a už se i točí i film(podle mého názoru naprosto příšerné obsazení až na Simona, Aleka a Valentýna), takže já ji můžu jen doporučit, konec jsem zhltla i z navijákem + s otevřenou pusou a těším se na 2.díl.

08.03.2013 5 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Poslední díl Temých vizí mě trochu zklamal. Připadalo mi, že tam bylo málo akce a Kait se docela jednoduše dostala do Institutu i ke krystalu. Nevím, poslední díl se mi líbil tak průměrně. Dala bych i mín kromě konečného sblížení Gabriela a Kait, už jsem skoro nedoufala, že by spolu mohli zůstat. A Rob mi připadal, že Kait opustil nějak moc snadno i Kait mi nepřidala k němu moc zaláskovaná. Takže nakonec Gabriel i Kait byly opravdovými spřízněnými dušemi. Až na ten pro mě trošku odfláknutý konec, se mi Temné vize líbily. ;)

14.02.2013 3 z 5