Kompars

V předchozích třech knihách tetralogie jsme sledovali příběh dospívající dívky Tally Youngbloodové. V poslední knize jsme byli svědky šílené války, po níž nastala duševní smršť - a lidé i svět se změnili. Novou hrdinkou příběhu se stává Aya Fuseová. Žije ve městě, které zvolilo reputační ekonomiku. Postavení všech je urč... celý text

Novou hrdinkou příběhu se stává Aya Fuseová. Žije ve městě, které zvolilo reputační ekonomiku. Postavení všech je určováno obličejovým indexem: čím vícekrát se váš obličej nebo jméno objeví v médiích, tím vyšší index získáváte, a tím víc od města dostáváte - od kvality bydlení až po tzv. díru ve zdi, která poskytuje vše, co člověk k životu potřebuje.

Aya Fuseová je mimořádně nadanou práskačkou, což je obdoba
investigativního novináře, neustále hledajícího něco mimořádného. Díky
své zvědavosti se jí podaří dostat do skupiny dívek, které v tajnosti
provádějí šílené triky. Ale Uličnice skrývají něco ještě mnohem
většího - výbušný objev, který by mohl navždy změnit tvář nového
světa. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/135184/kompars-YZX-135184.jpg 3.339

Oškliví (4.)

Extras (2007)

Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Triton

lenča30

Nerada někoho odrazuji,ale já knihu louskala dost dlouho a moc mě nebavila.
První 3 byly super.Tato jako by k nim nepatřila.

Damonka18
19.01.2016

Osobně mě to vůbec nebavilo. Jsem ráda že jsem to konečně dočetla (trvalo to asi 2 měsíce). Podle mě bych skončila se třetím dílem. Ayu jsem vůbec neměla ráda a chyběla mi Tally a David. Ale jinak pěkná série.

SalomeH
03.08.2015

Nastavovaná kaše. Tenhle příběh skončil třetí knížkou.

alexvera
06.05.2015

První tři díly se mi líbily mnohem víc .. ale byly takové vážné ... tenhle mě bavil od začátku do konce.

Mishak
15.10.2014

Ach jo... =/ Myslím, že autor již ve svých předchozích dílech série využil všechno, co mohl... Tenhle díl byl spíše dodatkem, abychom si mohli a snad i dokázali představit, co duševní smršť způsobená Tally ve 3. díle způsobila v jiném městě. Hlavní hrdinka Aya se prakticky celou knihu hnala jenom za slávou, stejně jí nakonec lezla krkem - co jiného taky čekat, že? Každopádně mi k srdci nijak moc nepřirostla. Raději jsem měla Frizze, který svou radikální upřímností nejednou vykouzlil úsměv na mojí tváři =) Moggle jako tichý společník byl k nezaplacení =)
Hodně mě mrzí, že se příběh už neodvíjel kolem Tally... Měla jsem jí ráda a stejně tak ztřeštěnou Shay... =/ Je pravda, že v knize se ke konci objeví, ale to už bohužel není ono... =/
Neříkám, že jsem nezažila u knihy okamžiky, kdy jsem chtěla číst pořád dál a dál (třeba když viděli při surfování na mag. vlaku "strašáky" a našli vchod do jeskyně) a nebylo těch okamžiků málo, ale dost mě zklamalo rozuzlení celé zápletky knihy... Asi jsem od ní čekala víc...
Upřímně - na poličce mi ležela dost dlouho, než jsem po ní sáhla a řekla si, že celou sérii dočtu...

deedulka
09.07.2014

Rozhodně zklamání už při čtení obsahu knihy, když jsem se dozvěděla, že už nebude příběh pojednávat o Tally, ale o Aye z jiného města. :( To mne vytočilo hned na začátku. Sám o sobě děj nebyl nic moc a kniha nenadchla. Bohužel. :(

Leusee
11.07.2013

Rozhodně ten nejslabší díl. Aya mi nebyla vůbec sympatická a i když se tam Tally a ostatní hrdinové z předchozích dílů ukázali, tak už to prostě nebylo ono.

RoseDawson157
30.05.2013

Poslední díl ze série Ošklivých,který ale bohužel nevypráví má milovaná Tally ,ale Aya.Ayu jsem si moc neoblíbila,zato Mogglea ano :D ,taky bych chtěla takového svého mechanického přítele,nesmím opomenout Frizze,který také nebyl zas tak špatný,ale nejvíce mě nadchl návrat našeho ''gangu''.Příběh byl narozdíl od Tallyiných dobrodružství takový slabý průměr,děj o dost méně záživný,postavy byly průměrné(až na Mogglea ;) ).Byl to pěkný bonus k úplnému dokončení série,ale nečekejte nic skvělého jako předchozí díly.

Monisek.B
24.11.2012

Poslední díl série mě opravdu nenadchl. Příběh mi přišel spíchnutý horkou jehlou, spousta věcí zůstala nevysvětlena nebo vysvětlena jen zběžně. Možná je to takto schválně, autor nám tak nechal více prostoru pro vlastní fantazii, ale já bych byla mnohem radši za důmyslněji propracovaný příběh. Začátek se vyvíjí velmi slibně, do půlky jsem to hltala jako díly předchozí, pak se však něco zlomilo a já měla co dělat, abych knihu vůbec dočetla. Čekala jsem nějaký vývoj Ayiny postavy, ale bohužel jsem se ho nijak zvlášť nedočkala. Ještěže série tímto dílem končí, na další bych totiž už neměla sílu.
Celkově je ale série moc povedená a jsem ráda, že jí mám ve své knihovničce :-)