Tess23 Tess23 komentáře u knih

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

O něco slabší než první díl, ale i tak se nemůžu dočkat, až se pustím do pokračování.
Velmi oceňuji zapracování české historie, to se v mnoha cizích prózách nevidí a moc mě to baví :-)

12.02.2021 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Pocit těsně po dočtení: ........
Miliarda myšlenek a žádná, co by přesně vyjádřila, co cítím. Není, co víc říct.
Na knize mě zaujal pouze název, jinak nic. Po přečtení pár stránek mě naprosto pohltila.
Jedna z mála knih, která mě hluboce zasáhla a rozbrečela.
Top.

14.01.2021 5 z 5

Má oblíbená od Zdeňka Šmída. Jak kniha, tak seriál, pro který byla tato kniha námětem, jsou skvělé.

17.10.2020 5 z 5

O Bílé Karolíně a Černé Karolíně O Bílé Karolíně a Černé Karolíně Jan Vladislav

Nádherné pohádky, jedna hezčí než druhá. Ale malá Mette v oblíbenosti vede..

17.10.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Příjemné čtení, nicméně mi kniha přišla tak říkajíc "nemastná, neslaná". Velké množství postav, různě zamotané situace, avšak bez jasného konce. Asi jsem čekala víc.

03.10.2020 1 z 5

Marbulínek v nebi. Marbulínkův sen II. díl Marbulínek v nebi. Marbulínkův sen II. díl Otakar Haering

Překrásné ilustrace a nádherné veršované příběhy.

Marbulínek vítá jaro Marbulínek vítá jaro Otakar Haering

Překrásné ilustrace a nádherné veršované příběhy.

27.09.2020 5 z 5

Lucinka, Marbulínkova sestřička s nejmilejší drůbeží Lucinka, Marbulínkova sestřička s nejmilejší drůbeží Jan Zmatlík

Marbulínek a jeho sestřička Lucinka byli mí oblíbení, když jsem byla maličká. Překrásné ilustrace a nádherné veršované příběhy.

Princezná v utajení Princezná v utajení Connie Glynn

Udělala jsem zřejmě chybu, že jsem Princeznu v utajení četla až po sérii Selekce (K. Cass).
Příběh je zajímavý, v průběhu čtení jsem si dělala tipy na hlavního "záškodníka", rozuzlení mě překvapilo. Nicméně bohužel dávám jen 3*.

23.07.2020 1 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Romantika, oddech, hokej. Pohltilo mě to. Čtivý příběh, vrhám se na další díl :). 5*

23.07.2020 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Co se týče zápletek je Hotýlek o něco slabší než Hana. Nicméně příběh je velmi čtivý, autorka má cit pro vylíčení různorodých osudů. 4*

21.07.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Podle popisu jsem čekala, že Kříďák bude napínavá kniha. Když pominu, že mi nevyhovuje časté střídání pohledů jednotlivých postav (a že zde se střídá téměř každou kapitolu), kniha mě nikterak nezaujala.

15.07.2020 1 z 5

Hanička Všetečka Hanička Všetečka Anna Marie Ziegloserová

Krásná dětská kniha.

15.07.2020 3 z 5

Vtipné a nápadité zobrazení dějin a osobností.

Marťan Marťan Andy Weir

TOP ze Sci-fi, co jsem za poslední dobu četla. Chytlavá a vtipná kniha, filmové zpracování je věrné knize a neméně dobré.

Artemis Artemis Andy Weir

Za mě trochu zklamání, Marťan se mi líbil daleko víc.

15.07.2020 2 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Kniha, ve které Mark Twain výborně vykresluje život, lumpárny a problémy chlapců. Výborné je i filmové zpracování na námět této knihy (Páni kluci).

15.07.2020 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, jejíž myšlenky jsem docenila až v dospělosti. Ukázka toho, jak moc je dospělácký svět odlišný od dětského a jak dospělí zapomínají, že také byli dětmi..

15.07.2020 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Od mých šesti let je HP mou láskou, hltala jsem jak knihy, tak filmy, i když k filmům mám určité výhrady.
Kniha je skvěle napsaná, stejně jako předchozí díly. Klaním se před propracovaností vedlejších linek a návazností vedlejších postav v jednotlivých dílech.

15.07.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Zarážející a až děsivé, že tato kniha byla napsána jako fikce, která ale vlastně vůbec fikcí není..