Tess_BooksNerd Tess_BooksNerd komentáře u knih

Cesta do Snowfieldu Cesta do Snowfieldu Gina Mayer

Příjemné čtení na večer. Kniha je velmi krátká. Jakožto milovník jezdectví už od útlého dětství, takové příběhy ráda vyhledávám. Příběh o divokém mustangovi, kterého vůdčí hřebec vyhnal. O lovci který jej chytil a snažil se zlomit jeho vůli. O chlapci který ho zachránil a zklamal. A o dívce, která dokáže uzdravit duši hřebce.
Tento příběh mi silně připomíná příběh Ostwind (Rychlý jako vítr), jen s tím rozdílem, že zde je kůň plemene mustang a dívka, která je zázračným dítětem, které hraje na flétnu.

27.11.2023 5 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Skvělá oddychovka na večer. Kniha je plná tajemství, záhad, a i toho sexu. Líbí se mi, jak spisovatelka pojala příběh, a vypráví ho jak z pohledu Nera, tak i Elisy.

27.11.2023 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Uff .. Jakožto milovník žánru YA a fantasy, toto pro mne nebylo. Nevadí mi knihy jako Pýcha a předsudek, Moje vina, After atd. Na tuto knihu jsem se velice těšila. Vždy jsem si ji chtěla přečíst, ale nikdy se k tomu nedostala. Až nyní, díky čtenářské výzvě. Příběh sám o sobě je vskutku pěkný. Velice se mi líbilo, jak spisovatelka pojala popis postav i míst. Vyobrazení povah hlavních postav bylo tak skvěle popsané, že člověk mohl cítit tu nenávist, lásku i strach. Co mě upřímně docela vadilo, jak byla kniha pojata. Jakožto vypravování staré paní Nelly, se mi občas pletl dej, kdy jsem musela přemýšlet, zda je to stále v minulosti, nebo přítomnosti. Celkově bych knihu hodnotila kladně, ačkoliv to není jedna z těch, které bych si ráda přečetla znovu.

19.09.2023 3 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Moc děkuji těm, kteří ji doporučily. Kniha mi svým způsobem připomíná Dvůr trnů a růží. Narozdíl od té, jsem tuto nedokázala odložit od prvního okamžiku. Byla jsem tak pohlcená příběhem, že jsem nevnímala nic jiného. Vlku zaslíbená, je ta nejlepší kniha, jakou jsem tento rok mohla číst. Přála bych si, aby příběh nikdy neskončil. Taková nekonečná kniha. Už teď se těším na pokračování.

17.08.2023 5 z 5

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

Akademie Dunbridge je skvělou oddechovou četbou, ideální na večer. Pro mě příjemné srdcervoucí čtení. Není to Bůh ví jak nabité akcí, rozhodně ale nechybí super zápletka, dostatečné množství erotiky a samozřejmě napětí, které čtenáře nutí číst dál a dál. Celkově mi kniha zabrala pár hodin. Nedokázala jsem odtrhnout oči, dokud jsem nezjistila, jak to dopadne mezi Emmou a Henrym. Hlavní postavy mi přirostly k srdci. Nechybí ani humor či občasné super hlášky, které mě nutily kroutit hlavou. Ke konci jsem téměř slzu ukápla.

Emma žije ve Frankfurtu pouze se svou matkou. Otec ji opustil, když byla ještě menší. Slíbil, ze ji vezme na své turné, ale už se neozval. A právě to je přesně ten impulz, který potřebuje. Aby našla svého otce, vydává se Emma na roční výměnný pobyt do Skotska na Akademii Dunbrridge. Problémy se dostaví v den, kdy téměř zmešká letadlo. V té samé chvíli probíhá letištěm také Henry, který se snaží chytit ten stejný odlet. Můžeme si říkat, že to byla jen shoda náhod, či snad osud. Emma a Henry se srazí a tím se také seznámí. Od prvního okamžiku je mezi nimi jasně hmatatelná chemie. Ve skotsku se seznamuje s jeho přítelkyní Grace. Po příjezdu se ji ujme Tori, která je její sousedka. Hned se z nich stávají skvělé kamarádky. Jenže Emma nechce nic jiného, jen najít svého otce, aby se ho mohla zeptat, proč ji opustil a už nikdy se jí neozval. Ale čím déle je na Dunbridge, tím víc se prohlubují city mezi ní a Henrym. Žádné štěstí ale nemůže trvat navždy. Bude její otec takový, jak si ho pamatovala? Dokáží s Henrym překlenout propast, která se mezi nimi prohlubuje? A proč si na ni sakra ten šílený učitel Ward zasedl od prvního okamžiku, kdy poznal, čí dcera to je?

22.05.2024 5 z 5

V naději V naději Anne Pätzold

Úžasné srdcervoucí zakončení série. Spisovatelka opět nezklamala, a do přinutila mě knihu prožívat každým pórem mého těla i mé knižní duše. Příběh se čte sám, neustále musíte pokračovat, aby jste konečně zjistili, jak to s nimi dopadne.

SPOILER!!

Ella a Jay-yong pokračují ve svém tajném vztahu. Ačkoli je dělí šílená dálka, jejich láska stačí. Po té, co NXT oznámili pauzu, vydává se Ella do Soulu. S Jay-yongem tak tráví krásných pět dní v jeho světě. Žádné štěstí ovšem netrvá navždy a jsou odhalení jedním z šéfů, kteří je předtím přinutili se rozejít. A tak znovu nastává ten samý kolotoč. Jay-yong se musí konečně rozhodnout. Ella, nebo kapela? Jeho volba zničí téměř vše. Před tím vším uniká s Ellou zpět do Chicaga. Ale problémům se utéct nedá. A tak rozhodne jeho přítelkyně. Jenže je to správný krok? Mají vůbec šanci na skutečný vztah? Může se člověk vzdát půlky svého srdce pro tu druhou, aniž by ho to zlomilo?

KONEC SPOILERU.

Všechny tyto otázky mi drásaly nervy, kdykoli jsem otočila stránku. Spisovatelka ovšem bravurně zvládla vyřešit všechny jejich problémy, ačkoli v jedné chvilky mi zlomila srdce.

09.05.2024 5 z 5

Tohle všechno je pravda Tohle všechno je pravda Lygia Day Peñaflor

Tato kniha není pro každého. Já sama jsem očekávala úplně něco jiného. Vlastně bych to asi ani nenazývala knihou. Spíš zpověď? Příběh je sepsaný z různých pohledů hlavních postav a ukázek z knihy, která se těch postav týká. Slavná spisovatelka sepsala román o svých kamarádech. Vlastně jen změnila jména, ale vše co se dělo, bylo skutečné. Hlavní postavou jejího příběhu byl Kluk, který utíkal před minulosti. Na bývalé škole byl iniciátorem sexuálního napadení, odbyl si 9 měsíců v pasťáku a poté přešel na jinou školu. To ovšem svým kamarádkám neřekl. A když si později se Soleil začal něco víc, jen jí řekl název školy. Všechny si mysleli, že to on byl tou obětí. Až později pravda vyšla najevo. Spisovatelka to celé vzala, dala tomu život románu a dokončila příběh tak, že z toho ten "násilník" vyšel šťastně. A právě kvůli té knize toho kluka napadli a skončil v kómatu. Celá parta se rozdělila na dva tábory. V jednom byla Miri, která tvrdě stála za Fatimou (spisovatelkou) a obhajovala ji. V druhém byla Soleil a Penny, které bránily svého kamaráda, i když měl zlou minulost.
Co mě na příběhu doslova vytáčí? Otevřený konec!! Jak to sakra s Jonahem dopadlo? Umřel? Probral se z kómatu? Zůstal v něm dalších X let? To se asi nedozvíme. A to je to, proč dávám knize jen 3 hvězdy. Je to, jako by spisovatel měl myšlenku, u které ale neví, jak ji dokončit a tak se na to vykašle. Chápu, kdyby to celé mělo pokračování. Ale nemá..
Knihu každopádně doporučuji. Není to úplně pro každého ale věřím, že si své čtenáře najde.

11.04.2024 3 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Úžasné pokračování série.
Další naprosto boží příběh. Spisovatelka to opět pojala velice vtipně. Buď jsem hltala nebo se řechtala jak smyslů zbavená. Ty dialogy mezi Jackem a Riley? Fenomenální. To jak ho dokázala setřít s takovou grácií, bez sebemenší šance ji to nějak vrátit. I když to nebylo úplně růžové, sledovat cestu těch dvou byla horská jízda. A ten konec? Po dlouhé době jsem si u knihy pobrečela.
Víc takových Českých spisovatelů prosím.

04.04.2024 5 z 5

Světla na Labi Světla na Labi Miriam Georg

(SPOILER) Zajímavá kniha..
Z počátku pro mě bylo velice těžké se začíst. Obvykle mi podobně obsáhlá kniha trvá maximálně dva dny, tato 10 dní. K přečtení této knihy mě donutilo čiré zoufalství, protože jsem žádnou novou neměla po ruce. Asi u dvousté stránky jsem se přistihla, jak přemýšlím nad dějem, chci vědět jak to s Joem a Lilly dopadne. A tak jsem si poprvé příběh začala užívat a stránky začaly ubývat. Teď s jistotou vom, že potřebují druhý díl.

Lilly Karstenová je dcerou Alfréda, majitele jedné z nejúspěšnějších rejdařských firem v Hamburku. Jo je obyčejný, chudý dělník, který pracuje pro Oolkerta, nejmocnějšího a nejbohatšího může ve městě. Dělá pro něj i špinavé obchody, jako třeba prodej Opia.
Lilly je zvídavá, na svou dobu příliš. Nikdy se nezžila se svým osudem, který jí rodina přichystala. Vždy měla svou hlavu, ráda psala a nesnášela, jak svět pohlíží na ženy. S Joem se seznámila v přístavu, když porušila snad všechny společenské etiky a přijela na kole. To předala právě Joovi, aby se l něj postaral. Z prvu se moc nestýkali, ale postupně si k sobě našli cestu a zalíbení. I přese všechno se do sebe zamilovali. Lilly se seznámila s Emmou a několika dalšími ženami, které bojovali za větší práva pro ženy. Po čase nenáviděla svůj nynější život, užíral ji pocit viny, že kvůli ní zemřel muž. Až jednoho dne utekla z domova a začala žít na vlastní pěst. S Joem se stýkala, téměř s ním žila. Pod mužským jménem začla šat články do novin. Po zjištění, že je těhotná, ji rodina vyčítala její hloupost. Rozhodla se jít tajně na "potrat", kvůli rodině, a protože ji Jo zradil. Ten se až u andělíčkářky dozvěděl, že čeká jeho dítě. To už ale bylo pozdě. Lilly bojovala o život. Odvezli ji do nemocnice kde bojovala o svůj život. Jo byl podobná a zavřen do cely.
Přijme Lilly myšlenku, že ji Jo opustil a nenávidí ji, nebo bude věřit svému srdci a bojovat za jejich lásku? A zjistí Jo zda je Lilly stále naživu? A jejich společné dítě? Jo hnije v čele s přesvědčením že je dítě po smrti a Lilly jen stěží bojuje o svůj život.

29.02.2024 3 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Tuto knihu jsem si hodně užívala. Zhtla jsem ji během jednoho dne a nemohla od příběhu odtrhnout oči. Je to vcelku vtipné, když si představím ty dětské postavy, které spisovatelka vytrhla z příběhu a dala jim násilné povahy. Byla jsem trochu skeptická, co se týče doporučení, že kniha není vhodná pro mladistvé. No teď už se nedivím.
Příběh je plný nenávisti, agrese, násilí, sexu, krve a zabíjení. Má zvrácená část nacházela uspokojení na každé stránce.
Příběh plynul rychlým tempem, nikde prázdné části. Hook se stal mou další oblíbenou postavou. Sice se později chová jak typický schizofrenik, ale nejde ho nemilovat. Už se těším na další díl.

10.02.2024 5 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

(SPOILER) Miluji tuto sérii. Culpa Mia byla lahodná ochutnávka Nicka a Noah. Stejně tak film. Culpa Tuya byla strhující jízda pocitů. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale kdykoli jsem knihu odložila, musela jsem přemýšlet co se sakra bude dít dál? Rozejdou se Nick a Noah? Opravdu je to s ní tak špatné? Vyřeší problémy mezi sebou? A tak jsem četla a četla a uvědomila si jednu věc. Noah mi tento díl neskutečně lezla na nervy. Nick byl ovšem kouzelný. Tak moc se jí snažil pomoci. Byl tam pro ni, ať se dělo cokoli.

Noah a Nick jsou pár. I přes všechny okolo, kteří je chtějí rozdělit. Na veřejnosti se ovšem musejí chovat jako bratr a sestra. Nick bydlí sám, Noah maturuje a po létě bude nastupovat na vysokou. Nickovo přání je, aby se k němu nastěhovala. Její matka a Nickův otec se je snaží rozdělit, a tak si Raffaella vymyslí výlet po Evropě na celý měsíc. Po návratu tráví čas s Nickem. Snaží se ho kontaktovat jeho matka. Noah se za Nickovymi zády setkává s ženou, která jejího přítele zničila. Ta jí vyhrožuje, pokud mu nepředá dopis nedovolí, aby s ním jeho sestra strávila pár dní. Nakonec se k Nickovi nepřestěhuje a nachází novou spolubydlící Birar. Ta je ve skutečnosti Nickovo bývalá. Nick se snaží svou přítelkyní přesvědčit, aby začala chodit k psychologovi. Noah souhlasí a útěchu najde ve školním psychologovi Michaelovi. S Nickem se neustále hádá a tak se rozhodne pro pauzu, kdy po něm žádá týden a pak další, aby si urovnala pocity, myšlenky a vyrovnala se se svými démony. Briar sehraje svou roli a donutí Noah myslet si, že ji Nicholas podvedl. Chvíli předtím Noah zjistila, že její matka nebyla tou ženou, za jakou ji celý život považovala. A tak se v záchvatu vzteku, paniky a zoufalství vyspí Michalem. Když Noah zjistí, že ji Nick nepodvedl, nedobrovolně se přizná, že ho podvedla. Dokáže ji Nick odpustit nebo to byla poslední kapka, přes kterou se jejich vztah nedokáže přenést?

09.01.2024 5 z 5

Storočí Storočí Alex Aster (p)

Nechápu, jak někdo může knihu srovnávat s Hunger games. Jedině společné, je takzvané storočí, kde jsou utvořeny 25 den dvojice a od 50 dne se může zabíjet.
Kniha je čtivá, příběh je opravdu dobře zpracovaný.

25.12.2023 4 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Zaujal mne obal knihy a anotace. Ale celkově mě kniha nijak neoslovila. Celá kniha je o zdlouhavé cestě za pomstou, kterou nakonec hlavní hrdinka neuskuteční. Zpočátku má kniha skvělý chod. Smrt rodiny, ukradeni identity, setkání s krásným upírem. A pak celý zbytek knihy o nudném učení etikety a všeho ve škole poblíž hradu neměnného, tedy vládce Ludvíka, prvního upíra. Pořádný spád přichází na samém konci knihy, popsán na pár stránkách a konec. Mám sice zakoupený i druhý díl, ale nijak mě neláká ho číst.

18.12.2023 3 z 5

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

(SPOILER) Skvělá kniha. Od první věty až po tu poslední. Konečně trochu jiné téma kromě démonů, andělů, upírů atd. Příběh o živých šachových figurkách, bílém a černém králi. A služebnici, která stojí mezi nimi. Nádherné zpracování. ALE CO MA SAKRA ZNAMENAT TEN KONEC?!! Chápu, že asi bude pokračování, ale ukončit to takhle? S takovým odporem jsem knihu odložila. Byla jsem tak naštvaná. Jackson Alicia očividně hluboce miluje a ona už konečně pochopila, že se jí celou dobu snaží chránit a Vincent je ten špatný. A autorka to ukončí tím, že mu plivne do tváře a zlomí mu srdce? Tenhle vztek ve mě bude ještě dlouho. Ale těším se na druhý díl. Všem vřele knihu doporučuji.

16.12.2023 5 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

(SPOILER) Skvělý oddechový román plný humoru, sprostých slov a ironie. Čtení mě neskutečně bavilo. U určitých konverzacích jsem se prostě musela smát. V jednu chvíli přišli na řadu i slzy.

Po nehodě a ošklivé zkušenosti s klukem a svou něj kámoškou se Lily rozhodla začít studovat na škole 900 km od domova. Se svým dvojčetem Rose mají již půl roku špatný vztah. Lily a její sestra měli společné sny o stejné škole. Obě byli baleríny. Po nehodě, kdy se Lily zranila se její sen zhroutil. Měla se ubytovat na koleji se spolubydlící jménem Julia. Když se ovšem v obýváku setkala s klukem, kterému jeho "přítelkyně" řekla Julesi došlo jí, že jde vlastně k kluka který se jmenuje Julian. Jak během prvního týdne zjistila, byl to neskutečný proutník. Neustále s jinou dívkou. Lily si o něm udělala předsudky a ty dva spolu prostě nedokázali vyjít, aniž by se pohádali. Po jedné fakt ošklivé hádce se snažili sobě se navzájem vyhýbat. Lily mezitim poznává Cassidy, která se sní chce kamarádit. Ve finále se z nich stanou nejlepší přítelkyně. Julian a Lily spolu hráli jakousi tichou hru, kdy si dělali naschvály. Když měla velice silné bolesti, Julian se o ní postaral a povídali si spolu. To byl takový přelomový okamžik, kdy spolu sjednali příměří. Na jedné party Jules zjistil, že se jeho dva kamarádi vsadili, jak dlouho dokáže od Lily držet ruce pryč. Potom se o tom zmínil i přímo jí. Díky alkoholu nekoukala na jejich nevraživý vztah a vyspala se sním. Dohodli se na kamarádství s výhodami. Lily se do něj nakonec zamilovala a proto to ukončila.... Zda spolu nakonec budou nebo ne, na to už bude muset každý čtenář přijít sám.

11.12.2023 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Kniha mě velice zaujala svým obalem i popisem. Příběh o tajemném Vilím princi, který je zakletý v rakvi. O Hazel a Benovi, kteří o něm fantazírují už od útlého dětství. Myslela jsem, že se kniha bude točit hlavně kolem tohoto tématu. Takové hořké překvapení, když tomu tak není. Ačkoli by měl být Princ hlavní postavou, prostor dostal tak možná na 5 stránek. Některé pasáže mi přišli zdlouhavé a spíše nudné. To hlavní přišlo až na sem konci knihy. Kniha má téměř 400 stran (tedy novější vydání e-knihy), ale opravdový děj, boj i romantická stránka knihy se vešly na posledních 40, možná 50 stran. Příběh má veliký potenciál. A i když jsem ji přečetla během 2 dnů, není to kniha, která by mě oslnila a pohltila. A to jsem veliký milovník Young Adult a Fantasy. Pravděpodobně jsem měla veliké očekávání.

01.12.2023 3 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Kniha je velmi dobře napsaná. Čarodějky, démoni, tajemství.. Samé lepší téma. Četla se mi vcelku dobře, až na pár prvních Kapitol. Asi někde v půlce jsem se přistihla, jak mě to ke knize táhne a chci zjistit, zda se Emilia zamiluje do Iry. To se bohužel nestalo. Nemyslím si, že bych se v brzké době ke knize vrátila, ani nemám v plánu pokračovat v sérii. Alespoň prozatím. Co mě ale opravdu dostalo, byl popis prince Iry. Kalhoty nízko posazené, Havraní vlasy, arogantní, sexy, hadí tetování. Jako by spisovatelka opsala korunního prince pekel Rotha ze série Dark elements. Což mě dost překvapilo a zamrzelo. Tento pocit se se mnou táhl celou knihu, a to byl asi důvod, že jsem si knihu neužila naplno.

12.11.2023 3 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Lehký nádech inspirace z řecké mytologie super. Kniha se čte vcelku dobře, líbí se mi pohled obou hlavních postav. Můžeme tak nahlédnout hlouběji a pochopit, co si oba dva myslí. Tuto knihu jsem si nechala až na úplný konec čtenářské výzvy, ačkoli jsem ji měla přečíst očividně dříve než Dark elements. Nevim, zda je to tím, že mě polibek bez duše naprosto vtáhl do děje, cítila jsem každé slovo i každý cit. U této knihy nepřišlo nic. Prostě nic. Kniha se mi líbí a možná ji někdy v budoucnu dám ještě šanci.

05.11.2023 4 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

(SPOILER) Tato kniha byla jedním slovem dokonalá. Tento "dark romance" sice není můj šálek kávy, tedy nebyl, ale při této knize jsem se opravdu bavila. Přečíst ji, mi zabralo jen pár hodin. Nemohla jsem ji odložit. Sledujeme příběh Violett a Petera. Violett je nezávislá konzultantka a Peter je celosvětově uznávaný spisovatel. Oba dva za sebou mají těžkou minulost co se milostných vztahů a důvěry týče. Po oslovení Petera na veletrhu a jeho odmítnutí, si Violett usmyslela, že mu ukáže. Neomaleným způsobem si zařídila pohovor v jeho kancelářích. Aby si získala práci, musela zatajit svou dceru Zoey. Peter je typický "Bad Boy", který se na všechny mračí a je neustále nepříjemný. I přes to k hlavní ženské postavě cítí od samého počátku touhu. Proto jí nabídne až nepatřičně vysoký plat. Příběh pokračuje nesmyslným donucením Violett jet s ním na knižní veletrh. Čím více času spolu stráví, tím více se do sebe zamilují. Ačkoli si to ani jeden z nich nechce přiznat. Kniha končí velikým vítězstvím, kdy Peter získá zpět svou ukradenou knihu, Violett i její dceru Zoey.
Kniha je plná zloby, frustrace a škodolibých poznámek. Zároveň je ale plná vtipných poznámek na účet Petera i Violett. U některých pasážích čtenář prostě musí vybuchnout smíchy. Příběh je velice dobře napsaný. Autorka nám představila dokonalý příběh dvou zlomených lidí, kteří nakonec našli cestu jeden k druhému. Dokázali zapomenout na minulost a uvítat společnou budoucnost. Knihu vřele doporučuji všem, kteří mají rádi romány a příběh typu náprava Bad Boy. Určitě se ke knize v budoucnu opět vrátím.

28.10.2023 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Tuto knihu jsem četla po třetí a vždy mě uchvátí.

28.07.2023 5 z 5