Terycte Terycte komentáře u knih

Zpráva o životě vesmířanů Zpráva o životě vesmířanů Becky Chambers (p)

Nejlepší ukončení série

25.01.2021 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Není úniku, můj první thriller.
Jooo tak ze začátku jsem se ze strachu že se budu bát (páč já se bojím i tmy), bála knížku číst. Ale jak jsem začala číst nemohla jsem přestat.
Je to skvělý, vydržela jsme i krev a to když nemusím tak radši přejdu.
Jediné co tak tu musím zmínit neuvěřitelný závěr. Děj je napínavý a nenechává vás usnout do poslední tečky.
Dávám 5 ⭐ jsem z toho nadšená, je to první kniha z tohoto žánru. Třeba to časem změním, ale teď .... No jak to říct všicni spí a já plná dojmů v 0:34 píší tento text, protože všem potřebuju říct jaké to bylo.
Okey teď nepůjdu ani na záchod po tmě ????

16.11.2020 5 z 5

Jama a kyvadlo Jama a kyvadlo Edgar Allan Poe

Dobrá povinná četba v žánru horor.

09.11.2020 4 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Čtivá kniha, doslova na jeden nádech, stylem podobná Selekci. Takže pokud máte rádi Selekci tak doporučuji.
Někdy mě štvala hlavní postava Selah, ale ne nijak zvlášť.
Kniha je dobrá na vyhrabání ze čtecí krize.
Dávám 2,5 - 3/5

06.11.2020 3 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

MILUJU TUHLE SÉRII a nikdo a nic mě nemůže přesvědčit o opaku.

30.10.2020 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moje první česká romantika/próza. A teda (potlesk) .Moc pěkně zpracované, prolínající se příběhy. Jak se dva mladí lidé, sourozenci, pletou, ztrácí, nachází ve svém životě, až dojdou ke svému štěstí.
Četla jsem od Jáchyma. A jeho příběhu byl skvělý. Veroničin pro mě byl slabší, kde to zlepšovaly pohledy ostatních (přátel, kluků,...). Dávám 3/5 ⭐

22.10.2020 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Klasická roztahaná kniha od Marissy Mayerové. Kniha by mohla být poloviční.
Kniha je natažená na hodně stran jako je u Marrisy zvykem ( např. Renegáti), tudíž nápad a romantická/tragická linka ztrácela svoje kouzlo a náboj.
Z výše uvedených důvodů je pro mě kniha průměrná = 2,5/5 hvězd.

27.08.2020 3 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Nejvíc na knížce oceňuji, jak je napsána. Ale v ději knihy mi něco chybí, proto dávám 3/5 ????

26.07.2020 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Super kniha u které jsme si na začátku myslela, že bude na 5/5. Ale děj a akčnost v průběhu knihy klesala. S tím se pojí to, že jsme jí četla dlouho, ale také to může být spojené s mojí čtecí krizí. Kvalita a vše se ke konci zlepšilo, dokonce jsme i brečela.
Čtivost - 3,5/5
Kvalita - zde se musím vyjádřit víc. Kvalita by byla nejvíc skvělá, kdybych neznala Šest vran a Prohnilé město. Ale stále je to ten nejvíc úžasný svět. Jen v Šesti vranách je víc věcí, které na knihách dnešní čtenáři čekají. Proto dávám 3,5/5
Závěr - 3,5/5
Fantasy jak má být. Leigh Bardugo ❤

02.07.2020 4 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Kniha LICHOŽROUTI je podle mě průměrná kniha, kterou budete číst dětem před spaním.
Ale do maturitní četby????? (my ji tam máme)no nevím oproti Shakespearovi je to velký skok. ???????
Když si uvědomíte že je to kniha o ponožkových panáčcích, kteří jedí ponožky a říká se jim Lichožrouti. Doopravdy kravina, ano skvělá pro děti, to nepopírám. Ale když to vezmu v ohledu s jinými knihami, tak to nebylo pro mě (16let) nic co by se četlk samo, do čtení jsme se nutila. V knize nebyl žádný pořádný zvrat nebo něco, kde bych si řekla WAU. Nic. Kvalita knihy je průměrná, ale v ohledu na to že je to "pohádka" velmi vydařené.
Závěrem: Doporučuji lidem, kteří rádi čtou knížky s pohádkovými příběhy. Doporučuji na čtení dětem (před spaním). Doporučuji tak dětem do 10 let. Teenager tuto knihu nejspíš neocení.
Dávám 2,5/5 ????

16.06.2020 3 z 5

Parťácká romance Parťácká romance Joe Kelly

Skvělý komiks, který je suprově vtipný.
4,5/5 ????

09.06.2020 5 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

SHERLOCK Studie v růžové...
Totálně nejvíc úžasná manga, kterou jsem kdy četla. Ato nejen protože to byla moje první manga! ????
Miluju ty postavy, shipuju Sherlocka a Watsona ❤️.
A zkrátka něco jiného je vidět je v seriálu a něco jiného to číst. Jsou to dva různé pohledy a z obou mám skvělý pocit a moc jsme si je oblíbila.
Doporučuji dávám 5/5 ???? ve všech mích kritériích.

08.06.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

(SPOILER) Úžasné!!!
Sci-fi je jeden z mích top žánrů. Domnívala jsem se že SMRTKA bude dobrá kniha (2,5/3????), ale to jsme se mýlila...
Kniha má skvělý děj s ještě lepší "smyšlenou" budoucností. Nápad s nesmrtelností a smrtkami je skvělý a pro mě hodně nový, což se mi líbí. Kniha je čtivá, napínavá, nepředvídatelná. Je prostě skvělá ve všech ohledech.
SMRTKA je napsána z pohledu vypravěče, který nám prozrazuje i pocity postav.
Konec je nepředvídatelný, úžasný a prostě WAU!
Jediné co tak mě přišla zbytečná romance hlavních postav, ale nakonec, má tam svůj smysl a důvod, proto to odpouštím.
Knize dávám podtrženo sečteno ČTIVOST - 5/5
KVALITA - 4,8/5 (v průběhu jsme si nad něčím postěžovala, avšak už nemám v živé paměti na co, tudíž to není důležité, aspoň ne v mém pohledu na knihu)
KONEČNÝ ROZSUDEK - 4,5/5 (Zkrátka je to top, ale nechávám si rezervu a nechci tomu dávat 5/5, páč tam dávám jenom vybrané a na to to ještě bohužel o chloupek nedostalo.)

07.06.2020 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) Kniha je velice průměrná YA fantasy, která čerpá ze všech zdrojů již napsaných knih. Počínaje klasickou fantasy s elfi a vílami konče jízdárnou fifty SHADES. Kniha jede svým tempem, avšak vždy když je hlavní zápletka nebo jiný zvrat, tak zde jako by autorka zaspala. Zápletka či zvrat jako by se nestal. Zkrátka se stane a jako co.
Celkové mě kniha zklamala. A nevím jestli hodlám číst další díly.
Jude, hlavní hrdinka knihy mě do půlky srala, poté jsem si na ni zvykla a už to šlo. Romantická linka Jude a Locke mě srala, byla nepovedená a zkrátka velký špatný. Jude a Cardan lepší, ale opět je to vztah z nenávisti do lásky. Je tu LGBT pár Vivi a [Hedr] jako dobrý, ale knihu to nijak nezlepšuje, jelikož já tento pár není kladen důraz. A zkrátka tam jenom je. Madoc a stínový dvůr (špehové Puma, Šváb a Přízrak) jsou mi nejvíc sympatičtí.
Kvalita - 2/5
čtivost - 2/5
Nakonec hodnotím 2,25/5 hodně průměrná.

23.05.2020 2 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Nejvíc nejúžasnější knížka ze všech ♡

16.02.2019 5 z 5