Broukodrak Broukodrak komentáře u knih

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Je mi devět a podle mě mi tahle knížka sedne.
Snížek je Martinin pes, který je hluchý a někdo mu vypíchne jedno oko, podle obrázku vypadá jako by šibalsky mrkal. Snížka pak někdo zabije a Martina s kamarádama se pustí do vyšetřování jeho smrti...
Nakonec to dopadne celkem dobře a pro Martinu nebude ztráta Snížka tak zlá. Je pravda, co se píše v komentářích, že je to hodně smutné a lidi se tam nechovají úplně dobře, ale to neznamená, že se to nebude líbit dětem mého věku. Také tam děti nemluví příliš spisovně, ale v životě mluví děti i dospělí nespisovně, tak co.

18.09.2019 5 z 5

Neohlížej se, jde za námi kůň Neohlížej se, jde za námi kůň Zdeněk Mahler

Petr a Pavel moc chtějí vyhrát v soutěži o motokáru a proto sbírají papír jako diví aby dostali losi, ale motokáru vyhraje někdo jiný a oni vyhrají koně, táta je z koně nadšený, ale máma ho chce vyhodit z domu, navíc je to velice inteligentní kůň a nedokáže se zaběhnout... Velice vtipná knížka, moc se mi to líbilo.

16.09.2019 5 z 5

Pod vejcem - Tajemství mistra Rafaela Pod vejcem - Tajemství mistra Rafaela Laura Marx Fitzgerald

Nádherná detektivní zápletka. Bodhi je prostě SKVĚLÁ! Když potřebuje rentgen, tak si dokáže vykloubit ruku, aby se k němu dostala... Skvělá knížka, dokonalá detektivka pro děti.

09.09.2019 5 z 5

Jáchym a Desatero Jáchym a Desatero Brigitte Endres

Pomohlo mi to pochopit význam desatera, ale nejvíce mě stejně bavili části, kde se desatero NErozebíralo.

25.08.2019 5 z 5

Hlemýžď Čilišnek Hlemýžď Čilišnek Pavel Šrut

Vtipné básničky pro pobavení. Moc se mi líbila básnička Slepýš: Ty jsi ale slepýš! Brýle se ti rozbily, až je najdeš v obilí, zdalipak je slepíš?
Taky se mi líbila básnička Barnabáš a Tobiáš, dokonce jsem jí zhudebnila a zapsala do not a maminka se rozhodla, že to budeme hrát jako loutkové divadlo.

25.08.2019 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Hoši od Bobří řeky se mi hodně líbili, protože to bylo něco jako skaut a já na skauta chodím, měli tam i tábor a něco jako celotáborovku. Líbí se mi příběhy, ve kterých jsou různé tábory a spaní v přírodě (Ransomovky atd). Moc se mi líbilo, jak tam plnili bobříky a tvořili tábor, taky nebyl špatný první výlet se závodem. Doporučuji skautům, kteří už byli na táboře.

(Maminka říkala, že když studovala, tak měli učebnici, které říkali Zelená příšera.)

19.08.2019 5 z 5

Jak přežít dračí bouři Jak přežít dračí bouři Cressida Cowell

Příběh je rozhodně lepší než ostatní díli (které jsem přečetla). Opět mě zaujala stavba, tentokrát to byla loď Americký sen 2, velice mě zaujal Oceanodrakoplašič (roura která zvukama odpuzuje podmořské draky). Přišlo mi hodně vtipné, že při plaveckém závodě musel mít Rybinoha RUKÁVKY :)). Za mě velice pěkná knížka, hodně jsem se nasmála.

18.08.2019 5 z 5

Jak správně mluvit dracky Jak správně mluvit dracky Cressida Cowell

I podle mě dost slabé, ale zaujal mě pohled z výšky na pevnost Sacramentum, je vážně dobře zabezpečená, neunikne nikdo kromě zbojnic :). Ten pohled na tu pevnost mě zaujal, protože ráda stavím v Minecraftu různé stavby a používám všelijaké zdroje nápadů, jako třeba nákresi pevností.
A Kamikazi je moc fajn postava.

17.08.2019 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Je to o tom že dánská rodina chrání židovskou rodinu před nacistama. Je tam vidět jak byl ten svět jiný, například nebylo máslo a kůže na boty. Nevěděla jsem jestli to je pravda, ale maminka mi řekla, že to pravda je. Když někdo někomu vypráví o tom ději, tak to vypadá, že to bude napínavé a dobrodružné, ale moc mě to nezaujalo, ani nevím proč. Jedna z mála věcí, která mě zaujala, bylo o tom, že Peter z odboje věděl, že nacisté hledají židy pomocí stopařských psů, a doktoři pro něj vynalezli látku, kterou je napuštěný kapesník, zavoní stopařskému psovi, pes k látce přičichne a přijde o čich, takže nemůže vyčmuchat jediného žida.

16.08.2019 3 z 5

Žlutý Robert & James Bond Žlutý Robert & James Bond Vojtěch Steklač

Obvykle se mi knížky líbí, ale Žlutý Robert a James Bond je hrůza, oproti prvnímu dílu. Je to slabé, není tam humor, není to zábavné, nejde mi pochopit příběh, prostě NUDA NUDA NUDA.

15.08.2019 2 z 5

Johnny a mrtví Johnny a mrtví Terry Pratchett

Johnny jednoho dne na hřbitově zjistí, že dokáže vidět mrtvé lidi (takzvané přestárlé občany) a spřátelí se s nimi. Časem spolu musí řešit problém: město chce hřbitov zbourat. Je hodně vtipné, že se to odehrává několik dní před Hallowenem a mrtví si chtějí dopřát také trochu zábavy.
Je to vážnější a ne tak vzdálené od našeho světa jako první díl, ale stejně to je dobré.

07.08.2019 5 z 5

Johny: jen ty můžeš zachránit lidstvo Johny: jen ty můžeš zachránit lidstvo Terry Pratchett

Johnny hraje počítačovou hru Jen ty můžeš zachránit lidstvo, ale jednoho dne se mu přihodí podivná věc, nepřátelská loď mimozemšťanů ScreeWejů mu napíše, že se vzdává a že na ně nemá dále útočit. Johnny zjistí, že ScreeWejové jsou opravdoví. Velitelka ScreeWejů požádá Johnnyho, aby je chránil před ostatními hráči a Johhny přijme. Velitelka ale nemá problémi jen s hráči...
Moc se mi to líbilo, je to hodně sci-fi dobrodružství a nejlepší byla věta: Kdyby se někdy uspořádal školní přebor v disciplíně Kdo-první-krakne-nekraknutelnou-kopii-Galaktických-průzkumníků... Doporučuju hráčům počítačových her.

07.08.2019 5 z 5

Hero Bible - Akční příběhy knihy knih Hero Bible - Akční příběhy knihy knih Jeff Anderson (p)

Hero bible je vlastně bible, kde jsou normálně biblové postavi, ale mají jiná jména a mají superhrdinské oblečky. Moc se mi líbilo jak se Noe jmenoval Rainman, ale když skončila potopa a ukázala se duha, tak se z něho stal Rainbowman. Je to skvělé a zábavné.

02.08.2019 5 z 5

H₂O a poklad šíleného oka H₂O a poklad šíleného oka Petr Stančík

Hugo přinese do úkrytu na stromě zkamenělou jitrnici, prý jí koupil od nějaké divné paní a řezník Synek potvrzuje, že to je jeho jitrnice, která byla den předtím v pořádku. Společně pak Hugo, Hubert a Ofélie rozjedou párání ohledně jitrnice a přibyde jim nemilý fakt - ďábelský profesor Vulpes unikl z vězení.
Je to hodně vtipné, stejně jako předchozí díl, taky nechybí nějaké to napětí. Moc se mi líbilo jak se řeznictví jmenuje Synek a dcery, ale lidé říkají po svém Synka a dcerové. A recenze na zadní části knihy jsou skvělé.

21.07.2019 5 z 5

Emily Pírková a začarované dveře Emily Pírková a začarované dveře Holly Webb

Emily bydlí s rodiči a se sourozenci Lory, Lindou a Alexandrem v domku a v jejím životě je hromada věcí, které nechápe, například dveře jejích sester mění barvu a Alexandrovy dveře mění polohu, alespoň se jí to zdálo, když šla v noci na záchod. Postupně se jí dějou čím dál divnější věci...
Moc se mi to líbilo, je to spíše pohádková knížka než humorová, ten v ní není skoro žádný, přesto je to skvělí příběh.

21.07.2019 5 z 5

Mrkev ho vcucla pod zem Mrkev ho vcucla pod zem Petr Stančík

Ctibor bydlí s rodiči u řeky, ale musejí se stěhovat, protože jim každý rok povodeň pošoupne domek kus po proudu. V novém domě pak dostane Ctibor od maminky za úkol donést ze zahrádky mrkev, když jí ale chce vytáhnout z hlíny, tak ho stáhne pod zem, do jeskyně zlého obra Drtihnáta, kde bude Dtrihnátovím vězněm, společně se zakrslím slonem Alfrééédem. Společně utečou a když prochází zámkem obřích dveří, potkají zámeckou myš Hryž, která v tom zámku bydlela. Všichni tři utíkají Drtihnátovím doupětem a překonávají různé nástrahy, které jim postaví do cesty osud, potkávají přátele i nepřátele.
V této knížce je zajímavé to, že na konci každé kapitoli je hádanka, za vyřešení hádanky dostaneš určitý počet hvězdiček a na konci knížky si můžeš za hvězdičky koupit jeden ze tří konců. Nejvíce se mi líbilo jak Ctiborova maminka má na zahradě od každého písmene právě jednu rostlinu. Je to fakt skvělé, hodně napínavé a někdy i vtipné.

18.07.2019 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Nekonečný příběh je knížka, kterou ukradne chlapec jménem Bastian Baltazar Bux, tajně jde za školu a tam ji začne číst. V té knížce jdou pro radu a pomoc k Dětské císařovně poslové z celé Fantázije - na všech místech ve Fantáziji se totiž objevuje NIC, které pohltí všechno co se v něm octne. Chlapec jménem Átrej pak dostane za úkol vyhledat pomoc.
Nejvíce se mi líbila část s Átrejovím putováním a přišlo mi hezké pouto mezi Átrejem a jeho drakem Falcem. Moc se mi to líbilo a bylo to fakt napínaví.

17.07.2019 5 z 5

Vlčák Kazan Vlčák Kazan James Oliver Curwood

Kazan je z jedné čtvrtiny vlk a z tří čtvrtin pes, jeho páníček je Thorpe, nemají se navzájem příliš rádi. Thorpe má manželku Isabelu a ta se s Kazanem spřátelila natolik, že je jedním z mála lidí které má Kazan rád. Jednoho dne se vypraví na pouť po sněhové pláni ještě s McCreadym a McCready zjistí, že Kazan je jeho bývalí policejní pes, a chce Kazana zpátky. Kazan ale uteče a spřátelí se s vlčicí Šedkou, později s ní má vlčata.
Nelíbylo se mi jak lidé Kazana týrali a bylo mi líto krutostí, které zažívali se Šedkou při životě v přírodě. Je to jako ze života, je vidět jak Kazan myslí. Moc se mi to líbilo.

17.07.2019 5 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Malý Alenáš žije v krajině snů a je správcem snů. V krajině snů žijí sny - postavy, například Docent Pusínek, a Malý Alenáš se stará o to, aby se každý sen zdál tomu správnému „snivci“. Taky ke konci honí zlí sen jménem Libuše (je to ten Libuše). Je to hodně zmatené, vtipné a plné slovních hříček, moc se mi to líbilo.

19.06.2019 5 z 5

Oslí spiknutí Oslí spiknutí Gerald Durrell

Jani má u starosty dluhy, které zdědil po tatínkovi a plánuje s kamarádama loupež oslů, díky které bude moct dluhy splatit. Jenomže ho zaskočí, že krádež oslů začal vyšetřovat i inspektor, ale dopadne to pro Janiho dobře.

Moc se mi líbili nějaké části, například jak Jani testoval, jestli umí osel plavat, a měl výsledek, totiž že osli plavat umějí, kdežto starostové ne. Když prováděli tu krádež, tak to bylo hodně napínavé, ale potom to bylo už skoro pořád vtipné.

17.06.2019 5 z 5