Oslí spiknutí

Oslí spiknutí https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12284/mid_osli-spiknuti-DhL-12284.png 4 53 8

Úsměvný příběh ze života anglické rodiny na prázdninách u Jónského moře, jejíž děti pomáhají kamarádovi splatit dluh dobrodružnou loupeží oslů.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

The Donkey Rustlers , 1968

Niky Coffee
13.02.2024

(SPOILER) Četla jsem skoro všechny Durrellovy knihy. Oslí spiknutí, stejně jako Šeptající ostrov jsou vymyšlené příběhy. Krátký, vtipný, poučný dobrodružný příběh, který by chtěl prožít každý z nás. No není originální nápad ukradnout všechny osly a v noci s nima přebrodit mořem na opuštěný ostrůvek? Oceňuju, že pro děti je v příběhu i ponaučení a vysvětlivky neznámých slov na stránce pod čarou, tím se i učí, aniž by si to uvědomovaly.

jaroiva
31.03.2022 4 z 5

Nejdřív jsem si říkala, do čeho že jsem se to zas pustila. Ale postupně se mi to začínalo líbit a nakonec jsem se bavila.

š.m.i.k
07.03.2022 4 z 5

Jako nenáročná a vtipná četba se mi výborně trefila do nálady.

bcmike
30.01.2022 5 z 5

K této knize mě přivedla má manželka, která kdysi (v dětství) knihu četla a moc se jí líbila. Já to mohu jen potvrdit. Kniha je velice oddechová, velmi z lehka se čte a je velice vtipná. Pokud si tedy chcete příjemně zarelaxovat u něčeho mírumilovného, knihu Vám velice doporučuji. Aspoň pro mě, pro kterého je hlavní četba plná thrillerů, detektivek a horrorů, to byla příjemná změna.

Zmija
24.01.2020 5 z 5

Zábavná a milá kniha mého dětství, vřele doporučuji hlavně dětem, ale i jejich rodičům, pokud se chtějí pobavit a zavzpomínat, jaké to bylo, když byli malí a prováděli lumpárny s kamarády. Krásný příběh o přátelství z prostředí řeckého ostrova, kde hrají hlavní roli - jak jinak - oslíci. :)

JulianaH.
08.07.2019

„Oslí spiknutí" je pozoruhodná kombinace dětské knihy a satiry na komunismus. Dostalo se mi do ruky, když mi bylo čtrnáct a kdy jsem pročítala téměř celou Durrellovu tvorbu, proto jsem je nemohla vynechat. Napsala jsem si tehdy do čtenářského deníku, že satira je to urýpaná, nápaditá a skvělá.

* „Je všeobecně známo, že jakmile komunista získá peníze, přestává být komunistou."
* „Umějí komunisté číst?" :D (Dobrá otázka.)

Broukodrak
17.06.2019 5 z 5

Jani má u starosty dluhy, které zdědil po tatínkovi a plánuje s kamarádama loupež oslů, díky které bude moct dluhy splatit. Jenomže ho zaskočí, že krádež oslů začal vyšetřovat i inspektor, ale dopadne to pro Janiho dobře.

Moc se mi líbili nějaké části, například jak Jani testoval, jestli umí osel plavat, a měl výsledek, totiž že osli plavat umějí, kdežto starostové ne. Když prováděli tu krádež, tak to bylo hodně napínavé, ale potom to bylo už skoro pořád vtipné.

Martin, Vyškov
09.01.2016 5 z 5

Moje poslední knížka od Durrella, na závěr opravdu pohádkové čtení pro děti. Ale líbila se mi moc.