Jak správně mluvit dracky

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Vikingové nemusí čelit jenom počasí, ostatním Vikingům, drakům a dalším nestvůrám, ale také mezinárodnímu tlaku. Rozpínaví Římané chtějí mezi vikinskými kmeny rozpoutat válku, aby je snadno porazili a unesli jim všechny draky. Pro začátek zajmou Škyťáka Šelmovského Štiku III., který je mezi Vikingy na draky odborníkem. Jeho rozepsaná kniha Jak správně mluvit dracky přitom padne do rukou zrádce a on bude muset zase jednou dokázat, že i když je teprve kluk, má v sobě víc hrdiny než všichni velcí válečníci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220838/jak-spravne-mluvit-dracky-220838.jpg 4.339

Škyťák Šelmovská Štika III. 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Necachty hači.
Necachty kuki.
Necachty dráplůi.
Necachty a čvachty.
Nechci se koupat – říká drak.

Škyťák Šelmovská Štika III. Pokračuje ve výcviku na správného Vikinga a Chuligána. Od pirátských dobrodružství jsem sice o kus dál, ale stále se držíme na moři. Na pořadu dne je přepadávání nepřátelských lodí a jak správně mluvit dracky. Jenže ono mluvit dracky je někdy na palici. Při čtení této knihy jsem začal koktat a ráčkovat. Nejsem si jist, zda je toto správná kniha pro malé děti. Naštěstí tam toho šišlání není zas tolik.

Malá ochutnávka:
B-b-bezzubka nikam n-n-neletí. N-n-nebude jídlo, nebude létat.
Udělej t-t-tohle, udělej tamto, Bezzubka d-d-drak, ne otrok.
Bezzubka m-m-má s-s-slabá křidélka. Bezzubka měl z-z-lý sen.
Chudáka Bezzubku honili ohromní, tlustí l-l-lidé s velkými zuby po celé p-p-posteli a chtěli ho dostat, protože je tak v-v-výjimečný......

Tentokrát Římani a není s nimi žádná sranda. Únos, mučení a chuligánství. Plazibub v podvlíkačkách není vůbec k smíchu. Až ho uvidíte nakreslenýho, tak se z něho pos.....mějete. Přeprsatá Perchta je snad trochu přehnaná. Bylo mi na zvracení. Příšerná kresba. Spolu s šišláním a koktáním a velkýma prsama budu mít i noční můry. Tahle kniha, tento příběh se mě moc nelíbil. Ale je mi jasné, že je to věkem.

Citát: Přežijí ti nejsilnější.

Terka_Bohmova
17.08.2019

I podle mě dost slabé, ale zaujal mě pohled z výšky na pevnost Sacramentum, je vážně dobře zabezpečená, neunikne nikdo kromě zbojnic :). Ten pohled na tu pevnost mě zaujal, protože ráda stavím v Minecraftu různé stavby a používám všelijaké zdroje nápadů, jako třeba nákresi pevností.
A Kamikazi je moc fajn postava.

Taťka Hraboš
10.02.2019

Malý mínus za závěr, který mi připadal (i na pohádku) trochu moc nepravděpodobný. Ale hlavní hrdinové si drželi svůj standard a když k tomu autorka přidala ještě skvělou Kamikaze a Alvinovu komickou snahu o komunikaci s draky, rád jsem jí ten jeden nedostatek odpustil. Děti, kterým je tato knížka určena, by tam ostatně zřejmě nenašly nedostatky žádné.

Suou
10.01.2018

Za mňa zatiaľ najslabšia časť série...
Ale Kamikadze je super :D

Nejene
16.07.2016

Za mně asi zatím nejlepší kniha téhle série ( četla jsem prvních 5 knih) Skvěle zpracovaný přìběh a nová simpatická hrdinka Kamikazi.

draci Vikingové

Cressida Cowell
anglická, 1966

všech 32 knih autora

Kniha Jak správně mluvit dracky je v