TerJac TerJac komentáře u knih

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Já ty její knihy miluji! Jsou super a děsně mě strhla samozřejmě i tato. Ale musím říct, že na konci přišlo trochu zklamání. Buď už si mě autorka rozmazlila, nebo mi to přišlo docela slabé. Celé rozuzlení na mě působilo až trochu primitivně. Očekávala jsem od toho větší ránu. Ale jinak se to četlo výborně, ale i tak se mi předchozí knihy líbily více.

26.07.2016 4 z 5

Vítej, Karle! Vítej, Karle! Ivona Březinová

Jako spisovatelku mám I. Březiovou ráda, ale tady jsem byla zklamaná. Ne, že by to bylo špatně napsané, ale podle mě, kdyby chtěla, by autorka ten příběh dokázala napsat lépe. Jak na mne kniha působí? No, tento rok je výročí Karla IV., všichni na toto téma píšou a já musím taky. Z toho vyšel pak příběh vypovídající o kvalitě. Ne, že by byl až tak špatný, ale rozuzlení a celková zápletka prostě na mne působí vynuceně. Tohle zkrátka není kniha, která by řekla něco podstatného a něco přinesla. Jen duplikát těch mnoha dalších, mnohých rovněž vynucených.

26.07.2016 3 z 5

Johana s dlouhýma nohama Johana s dlouhýma nohama Petra Braunová

Petra nikdy nezklame. Opět se to četlo samo. Jednoduchý krásný příběh, který v sobě má i tak plno ponaučení :-) Díky Petro!

18.07.2016 5 z 5

Anna Anna Jostein Gaarder

Jsem trochu zklamaná. Samozřejmě, že jsem pochopila o co autorovi šlo, ale v knize si v některých chvílích protiřečí. Velmi mi vadí protichůdné jednání. Anna velmi kritizuje řidiče "párkaře", že nechají zapnutý motor a běží si pro hot dog (kolik zplodin, že jde tím do vzduchu) ale ona sama si přála nejnovější chytrý telefon, je z něj happy a využívá super aplikace (o internetu na svém domácím PC nemluvě). Navíc se v příběhu objevují časové nesrovnalosti. Četla jsem to pozpátku, větu od věty a pokud se nad tím člověk zamyslí, tak zjistí že se v časové linii autor trochu nejednou sekl. No nic. Nápad dobrý, ale zrovna tohle by dětem moc nedoporučila. Znám na toto téma lepší knihy.

18.07.2016 3 z 5

Bludiště Bludiště Pavel Čech

Perfektní!!! Chcete si užít s dětmi při čtení a propojit více činností? Tak Pavel Čech je správná volba :-)

15.07.2016 5 z 5

Přání Přání Pavel Čech

Pro mě jednoznačně opět obrovský úspěch. Občas mívám pocit, že jsou jeho knihy z jakéhosi jiného světa. Ze světa kde nacházím to, co v tom našem tolik postrádám. Také doporučuji číst s dětmi a užít si to. Jeho knihy dávají obrovské možnosti, jak si užít čtení a udělat z něj zážitek :-) Děkuji Pavle!

15.07.2016 5 z 5

To je Praha To je Praha Olga Černá

Kniha je hezky zpracovaná, ale byla jsem velmi zklamaná. Nejen, že je to bráno jaksi "hopem" a je potřeba si k tomu dost dostudovat, abych dítěti objasnila již nakousnuté informace (raději toho mohlo být méně a lépe vysvětleno) ale mám pocit, že kniha jaksi dětem podsouvá jisté názory a pohledy. Některé pasáže mě vyloženě vytočily a nedivím se, že děti se na spoustu věcí dívají jinak a blábolí o nich občas tak, že si říkám "Odkud to proboha mají?" No, nebudu to zde dál pitvat, ostatně je to věc názoru, ale za mě zklamání.

15.07.2016 3 z 5

Klárka a 11 babiček Klárka a 11 babiček Olga Černá

Byla jsem velmi mile překvapena. Z příběhu na mě dýchlo to, co už tak často nedýchá - jakási útulnost, pravdivost, síla osudu a také to, že naděje je v tom, že za každým mrakem čeká slunce. Moc se mi to líbilo.

09.06.2016 5 z 5

Husův dům Husův dům Klára Smolíková

Co dodat? Neznám lepší způsob, jak dětem představit jedno období dějin - a přitom zábavně, poučně i se zajímavostmi. Klobouk dolů!

07.06.2016 5 z 5

Kristián a kocour Teo Kristián a kocour Teo Ivana Peroutková

Velmi pěkný příběh o tak trochu netradičním "výletu" malého hocha a jeho kocoura. Řekla by i svým způsobem poučný. Moc pěkný příběh!!

07.06.2016 5 z 5

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Mno nevím. Za hodnotnou tuto knihu rozhodně nepovažuji. Ani jsem od toho nic moc nečekala. Je fakt, že tím dneska mladí žijou a je to trend. Mám na to ale svůj názor a nebudu to raději více pitvat. Každý máme to svý ;-)

17.03.2016 1 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Ohhh, to byl tedy porod! Párkrát jsem myslela, že to vzdám. Jsem trpělivý čtenář a nevadí mi rozvádění a natahování příběhů, ale vzhledem k tomu, že jsem nadšenec knih a příběhů na téma cestování časem - čekala jsem asi něco víc a strašně mi vadila ta nedisciplinovanost hlavního hrdiny, který evidentně strašně zasahoval svým chováním do minulosti ale řešil spíš naprosto něco jiného .... a na konci Heuréééka - ono mu došlo, že to všechno mělo negativní důsledky.
Nekritizuji Kinga, mám ho ve své podstatě ráda, je to skvělý vypravěč a posl. 200 stran jsem opět hltala jako o život. Jen si myslím, že jsem očekávala v příběhu hlubší podstatu. Ono v podstatě je 500 stran spíš o tom, jak si hlavní hrdina užívá jakýsi druhý život, který ne že by nebyl zajímavý ale vzhledem k hlavní dějové linii bych očekávala prostě příběh zaměřený především jiným směrem. Ale ono King je King a i tak nelituji, že jsem si knihu přečetla. Na druhé straně má ten chlap něco do sebe! Jen se bojím filmového zpracování, které je už dokonce hotové. Tahle kniha nebude na zfilmování jednoduchá a pokud to dostal do rukou opět nějaký holywoodský paskal .... tak zase budu nas**ná jak na půdu :-(

11.03.2016 4 z 5

Borůvky na prodej Borůvky na prodej Alena Čálková

Jako vždy, krásný příběh se šťastným koncem. Doporučuji, moc hezky napsáno!!

12.01.2016 5 z 5

Kráska a zvíře (adaptace) Kráska a zvíře (adaptace) Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Příběh moc dobře znám, al po knize jsem šáhla kvůli jejímu formátu a ilustracím. Naprosto mě nadchly! Kniha má díky Manuele Adreani prostě úžasné ilustrace!!!

20.11.2015 5 z 5

Říkačky o autech a strojích Říkačky o autech a strojích Renata Škaloudová

Moc pěkné, ale opravdu je to někdy děláno násilím, některé se moc nepovedly. Odpověď jsem nevěděla (spíš nevím jestli je to správně) jen u jednoho :-D

20.11.2015

O mužíčkovi, který zastavil pražský orloj O mužíčkovi, který zastavil pražský orloj Zdeněk Karel Slabý

Nádherné ilustrace!!!!!!

30.10.2015 4 z 5

Krtek na návštěvě Krtek na návštěvě Kateřina Miler

Ano, jak kritici hořekovali, už to není Miler. Ale podle mne má jeho dcera úžasný talent po něm. Kniha je pěkná, příběh takový, jaké psal Miler sám a souhlasím s doslovem, kde Kateřina píše, že by měl její otec určitě radost, že Krtek žije dál a dál baví děti.

30.10.2015 5 z 5

Divný brach strach Divný brach strach Martina Špinková

Perfektní kniha, se kterou se dá určitě ještě dále pracovat a společně s dětmi diskutovat, jak strach ovlivňuje nás a náš život.

15.10.2015 5 z 5

Natálka a zlobivé štěně Natálka a zlobivé štěně Lenka Rožnovská

Paní Rožnovská opět nezklamala. Moc pěkná kniha!!

15.10.2015 5 z 5

Psi nebaletí Psi nebaletí Anna Kemp

Příběh nebyl špatný ale chyběla mi trochu silnější pointa příběhu - snad něco výchovného? Nevím, asi jsem trochu rozmlsaná, ale co dítěti přinese to, že pes opravdu baletí jsem asi nepochopila.

15.10.2015 3 z 5