O mužíčkovi, který zastavil pražský orloj

O mužíčkovi, který zastavil pražský orloj https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265564/bmid_o-muzickovi-ktery-zastavil-prazsky--265564.jpg 4 18 8

Pohádka a Staré Město pražské, to zní kouzelně. Přečtěte si nejkrásnější pražskou pohádku o malém mužíčkovi, který si oblíbil porcelánovou panenku a chodíval za ní do malého krámku na Starém Městě. Úchvatný pohádkový příběh od držitele Zlaté stuhy za celoživotní přínos literatuře pro děti a mládež. Když se zastaví pražský orloj, musí pro to být vážný důvod. Tajemný mužíček vážný důvod má - svou lásku ke krásné panence. Jak to tak v pohádkách bývá, objeví se někdo, kdo lásce nepřeje, hromotluk Anciáš. Jak celý příběh dopadne? Nechte se okouzlit krásnou poetickou pohádkou stejně jako výjimečnými ilustracemi Barbary I. Wagner. Mužíček a jeho odhodlaná láska vám učarují.... celý text

Pebra
17.12.2022 4 z 5

Malinko mi to připomínalo zamilovaného Cínového vojáčka od Andersena, ale je pravda, že kniha má své kouzlo, možná i díky množství celostránkových ilustrací.

morienhithwen
25.05.2020 5 z 5

Nejsmutnější pohádka se šťastným koncem.

milamarus
28.08.2019 5 z 5

Dokonalé!

Broukodrak
23.02.2018 4 z 5

Malý mužíček, živá porcelánová panenka... takový jsou pohádky. Zajímalo by mě proč byl tak malý.

JointlieKat94
06.01.2018 5 z 5

Krásný příběh o zamilovaném mužíčkovi. :) potěší. A krásné ilustrace taky potěší! :)

popeluška
30.04.2017 5 z 5

Moc krásná knížečka a k tomu nádherné ilustrace ....co víc si přát :-) velmi milé čtení které potěší a vykouzlí úsměv.

Hoshi
10.04.2017 5 z 5

Krásný, milý, romantický příběh s nádhernými ilustracemi, který potěší nejen děti, ale i dospělé :)

TerJac
30.10.2015 4 z 5