Říkačky o autech a strojích

Říkačky o autech a strojích https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264639/bmid_rikacky-o-autech-a-strojich-UXY-264639.jpg 4 20 9

Tahle knížka nejenom pobaví malé kluky a  holky, kteří mají rádi stroje a auta, ale především je naučí vyslovovat. Prostřednictvím pravidelného opaková- ní a doplňování slov, jež jsou nahrazena obrázkem, si děti osvojují jejich správnou podobu.

muchomurka
10.03.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale stačí jednou přečíst. Některá auta mi ale dala zabrat, než jsem došla na správné řešení - aby se to rýmovalo.

Jane007
27.08.2020 4 z 5

Říkačky dobré, ale některé obrázky nešly hned poznat.

SousedovicTon
07.12.2019 5 z 5

Krásné básničky, vtipné ilustrace, syn byl nadšen. K tomu jsem se velmi poučila u čtení předmluvy, která krásně vysvětluje rodičům kluků nadšených do aut, že se nemají čeho bát, když jejich dítě nedeklamuje známé říkačky jako sousedovic holčička.

Monike
02.01.2018 5 z 5

Skvele basnicky! Uz je umime cela rodina☺

Dáma s hrnstjm
04.12.2017 4 z 5

Pěkné, nápadité, vtipné. Jestli kniha pomůže k rozmluvení dětí, netuším, mám doma opačný případ :) Ale toto úplně nezaujalo, zkusím znovu třeba za rok.

Petja
09.01.2017 4 z 5

Básničky na rozmluvení nemluvících dětí, které udělají radost i dětem, které hodně mluví :-) Nápadité obrázky, jednoduché texty, kde je nutné doplnit druh dopravního prostředku.

Argony
11.01.2016 4 z 5

Super, u dětí má obrovský úspěch. Určeno především pro školkové děti. Ne každá říkanka je perla, ale celkově hodnotím velmi dobře.

Drž se u mě Petro, už nám jede metro :-)

Správně je myslím: auto, autobus, tramvaj, metro, motorka, vlak, mašina, policie, sanitka, hasiči, náklaďák, míchačka, bagr, válec, traktor, popeláři, kamión, vůz kropící, veterán, loď, letadlo, vrtulník, balon, odrážedlo.

TerJac
20.11.2015

Moc pěkné, ale opravdu je to někdy děláno násilím, některé se moc nepovedly. Odpověď jsem nevěděla (spíš nevím jestli je to správně) jen u jednoho :-D

bibi.r
12.10.2015 2 z 5

Některé básničky jsou v pohodě, ale některé jsou takové nucené. A přiznám se, že u dvou jsem nevěděla odpověď :D.

říkadla dopravní prostředky poezie pro děti

Renata Škaloudová
česká, 1965
2015  84%Říkačky o autech a strojích
2019  73%Rozumí koza petrželi?
2016  83%Říkačky o dobrotách
2018  83%Říkačky o botách a oblečení
2012  0%Řeč rukou

Kniha Říkačky o autech a strojích je v