Krtek na návštěvě

Krtek na návštěvě https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270076/bmid_krtek-na-navsteve-ZYp-270076.jpg 5 34 12

Tentokrát se Krtek vypraví společně s ježkem, myškou, veverkou a sýkorkou na návštěvu a tam je překvapí nezvaný host. Chtěl jim sníst celý veliký dort! Hádejte, kdo to byl? A jak to všechno dopadne?

Pohádky , Pro nejmenší

Vydáno: , Svatojánek

sheldon8410
03.02.2023 5 z 5

Původně jsem byla trošku skeptická, přece jen jsem "odkojená" na originálech od Zdeňka Milera, ale dceři se knížka moc líbí a mně nakonec taky, na odlišné ilustrace jsem si zvykla a ten příběh je krásný - jednoduchý, ale přitom poučný. Navíc jak píše paní v komentáři níže - doslov od autorky mě taky dojal :)

Luigi1
20.09.2020 5 z 5

Moc hezké,vnučkám se líbí.

Osice
02.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Už máme doma z knihovny podruhé:-)

„Dnes je ale krásný den,“ usmívá se Krtek a vykukuje zpod kapradí. „Ahoj ježku, půjdeš se mnou na návštěvu? Dříví si můžeš naštípat později…“ zde ho Krtek. Ježek chvilku váhá, pak zasekne sekeru do špalku a už běží za krtkem.“ … jojo, společenský život je potřeba udržovat:-) Poklidnou návštěvu zvířátkům ale naruší mlsný medvídek Baribal.

Kniha o přátelství, ale i o tom, že když něco pokazíme, tak to není konec světa, ale můžeme to snadno napravit. Omluva přece dělá divy. A kdo ví, třeba získáme dalšího kamaráda. … Původně jsem chtěla jednu hvězdičku ubrat, protože dávám přednost obrázkům Zdeňka Milera. Mým očím víc lahodí, protože nejsou tak výrazné. Pak jsem si ale přečetla doslov Kateřiny Miler, dcery tvůrce Krtečka. A byla jsem dojatá.

„Ke konci jeho života [Z. Milera] jsem malovala knížky i jiné obrázky s Krtkem, které se mu líbily a měl z nich upřímnou radost. Těšilo ho, že Krtek bude dál bavit děti svými příběhy. Věřím, že by se mu líbila i tato knížka „Krtek na návštěvě“.“ (úryvek z doslovu)

Ales04
21.12.2019 5 z 5

Klasika

dawson321
15.12.2019 5 z 5

Krásné ilustrace, Krteček je prostě česká klasika.

Alyx
24.09.2018 4 z 5

Musím téměř svatokrádežně přiznat, že se mi ilustrace Kateřiny Milerové líbí víc, než jejího otce. Tak a řekla jsem to :-) Zvířátka jsou taková baculatější, přátelštější. Knížku máme doma a nedáme.

hannah2000
14.09.2018 5 z 5

Knížka je to velice pěkná. A to jak obrázky, tak texty. Čitelné písmo vhodné na první čtení, jednoduché smysluplné texty, podle kterých se děti můžou učit poznávat věci i barvičky. Sympatické, barevné, přehledné obrázky, nová postavička - paní Krtečková s růžovou mašlí a korálkovým náramkem na ruce. Kniha je tak akorát velká a je z tužšího papíru. Zkrátka dokonalé provedení. Z toho důvodu je vhodná jako první opravdová knížka pro mrňata, která se s knížkami učí teprve zacházet. Podle mé zkušenosti tak cca od 2 let. Bohužel ji 13.9.2018 na základě soudního rozhodnutí stáhli z prodeje. Doufám, že se vše v lepší obrátí a bude se moci zase prodávat.

encyklopedie
04.07.2017

Tahle kniha s Krtkem zmizí z knihkupectví. Autorova dcera prohrála soud o autorská práva.
Kniha Krtek na návštěvě, která vyšla na podzim 2015, musí být podle nepravomocného rozhodnutí Krajského soudu v Praze stažena z prodeje. Kateřina Milerová, dcera výtvarníka a autora kreslené postavy Zdeňka Milera, prohrála soud se správkyní autorova dědictví Milenou Fischerovou. Ta požadovala i náhradu škody okolo 120 tisíc korun, soud o ní ale nerozhodl.

Madlenkačte
17.03.2016 5 z 5

Super, dcerka je nadšená :)

Hancza
10.01.2016 5 z 5

Další příběh o Krtečkovi je moc pěkný. Moc se mi líbí nová postavička Paní Krtečková :-) Myslim si, že Kateřina Millerová moc dobře následuje odkaz svého otce ;-)

bibi.r
21.12.2015 5 z 5

Nový Krktův příběh se mi opravdu moc líbí :).
Autorka respektuje zákonitosti, tak jak je nastavil původní tvůrce.

TerJac
30.10.2015 5 z 5

Ano, jak kritici hořekovali, už to není Miler. Ale podle mne má jeho dcera úžasný talent po něm. Kniha je pěkná, příběh takový, jaké psal Miler sám a souhlasím s doslovem, kde Kateřina píše, že by měl její otec určitě radost, že Krtek žije dál a dál baví děti.

krtek

2015  93%Krtek na návštěvě
2011  92%Krtek a rybka
2012  97%Krtkův týden
2017  78%Krtek a zahrádka

Kniha Krtek na návštěvě je v