Terinka-ka Terinka-ka komentáře u knih

Přečteno za dva dny. Dlouho jsem nečetla něco tak silnýho a čtivýho.

02.01.2022

Klasicky tajemná atmosféra s jednoduchým příběhem. Od začátku do konce jsem chtěla vědět, co se teda stane a všemu přijít na kloub. Bavilo me to!
Objevuje se hodně filozofování o smyslu života.
Četla jsem anglickou verzi, takže nevím jak moc zdařilá je verze česká. Obecně se mi ale líp čtou Mutakamiho knížky v angličtině, má to lepší atmošku:))
Dílo je hodně podobný Norskýmu dřevu.

25.10.2020 3 z 5

03.12.2018 5 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Vtipná oddechovka.

08.11.2018 3 z 5

Ačkoliv mám Coelha ráda, tak tuhle knížku jsem vzala do ruky už několikrát a ani jednou se mi ji nepodařilo přečíst.
Strašně nudnej začátek, přes kterej se prostě nepřekoušu..

10.02.2018 1 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Krásná kniha. Miluju Šindelky poetický jazyk, který dělá knihu zajímavější než samotný příběh.
Místy mi vadily dlouhé popisy, ale i tak stojí určitě za přečtení a patří mezi moje oblíbené.

10.02.2018 5 z 5

Slon Slon Martin Suter

Super příběh, velmi čtivě napsanej.
Trochu to připomínalo knihy od Michaela Crichtona.

22.07.2020 5 z 5

Borovicové ostrovy Borovicové ostrovy Marion Poschmann

Nádherný přebal, zajímavé téma, moje oblíbené Japonsko-všechno znělo nadějně, dokud jsem nezačala číst.
Ačkoliv mám ráda poetické texty, tento styl psaní mi vůbec nesedl- nekonečné filozofické věty, plné poetických obratů, až se v tom člověk ztrácí. Několikrát jsem si musela věty přečítat dokola a leckdy mi pointa stejně utekla.
Dějově originální, ale vůbec se to nerozjelo.

22.04.2019 2 z 5

Skvělý styl psaní. Nekonečné věty, které jsou tokem myšlenek a unášejí vás ve strhujícím rytmu a musíte číst dál a dál.
Od děje jsem čekala trochu víc a stále se opakující myšlenky o rasismu mi nepřišly zas tak hluboké, spíš banální.
Nejvíc mě pobavila část o Islandu.

08.11.2018 3 z 5

Problémy zazobaný holky Problémy zazobaný holky Babe Walker

Je to děsná ptákárna a stupidita, ale Babe stejně miluju.
Kniha se musí číst samozřejmě a nadsázkou. A taky tak v době, kdy je vám 17-19

10.02.2018 5 z 5

Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Helle Helle (p)

Já pořád nevim. Pořád jsem čekala, co se bude dít a nedělo se nic. Zároveň je v tom příběhu “něco”, co vás nutí číst a přemýšlet...

Podle mě musí být na tuhle knihu ta správná chvíle. Takže po ní určitě ještě sáhnu..

10.02.2018 3 z 5