TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Další skvělá kniha. Líbí se mi, že v příběhu nechybí napětí, nebezpečí, romantika, dobře byla popsaná i doba. Dost slušně popsané prostředí tajemného lesa, opuštěného sídla a dost zvrácené historie. Byla jsem napjatá, co se stane, jak to skončí, jak to bylo... Zajímavé byly i hororové prvky. Ale upřímně... do takové rodiny bych přijít rozhodně nechtěla... děsivý! Autorka to měla dobře promyšlené, vcelku originální. Jen mám pořád ten dojem, jako by tu byly smíchané ostatní příběhy od autorky... skoro každá situace mi připomínala něco z předchozích knih. Navíc když pomyslím na příběh, tak mě napadne... romantika se proměnila v horor!

03.05.2023 5 z 5

Úsvit Úsvit Jayne Ann Krentz

Hezké pokračování. Kdysi jsem četla první díl a teď jsem se rozhodla dočíst zbývající díly. Je pravda, že to rozhodně není nejlepší kniha od autorky, ale není to špatné. Líbí se mi, že se v knize opět vyskytuje prostředí maloměsta, které má svá tajemství a záhady. Ani tentokrát nechybělo zpestření příběhu, což byl spor mezi Harteovými a Madisonovými. A dost jsem se zasmála u konspirace zamrzlých mimozemšťanů. Líbil se mi vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny, to jiskření, hádání, provokování, ale vzájemné sbližování, budování důvěry. Zápletka byla trochu slabší, což mě mrzí, ale nějaké překvapení a napětí tam bylo. Jsem i ráda, že jsme se opět setkali s ostatními členy rodiny. Uvidíme, co bude v posledním díle.

05.10.2022 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Po přečtení téhle knihy už chápu, proč se říká, že nejnebezpečnější a nejhorší je zhrzená žena! Tohle bylo opravdu psycho. Musím říct, že tentokrát mi kniha už přišla jako horor. Vraždy, znechucení nad tím, co se stalo rodině, která v domě žila.
Nemůžu říct, že by se mi příběh nelíbil... Líbil, ale nemyslím si, že patří mezi nejlepší knihy od téhle autorky. Pěkná obálka, popis, zajímavý námět na příběh, ale autorka se do toho mohla více ponořit. Nechybělo sice překvapení, napětí, dobře popsaná atmosféra strašidelného domu, ale příběh mi přišel opravdu nedotažený. Na konci mi zůstala spousta otázek a nevyjasněných věcí. Navíc mi konec přišel otevřený. Taky si myslím, že autorka mohla dát Thomasovi a jeho rodině vetší prostor, mohla se o nich více rozepsat. Navíc mi chyběl nějaký epilog. To je důvod, proč jsem nemohla dát plný počet bodů. Ale co se mi opravdu líbilo, tak to byly obrázky, které v knize byly. Dobře ladily k příběhu, z některých šel děs, strach a navíc to bylo takové zajímavé zpestření. Snad budou i v dalších knihách.

29.05.2022 4 z 5

Ztracená oáza Ztracená oáza Elizabeth Peters (p)

Kniha nebyla špatná. Líbilo se mi, že tenhle díl navazoval na ten předešlý, ale opět... občas zbytečné protahování některých popisů a nuda. Taky mě díl moc nebavil, protože se tam moc neobjevoval Ramses. Bez něho to postě není ono. A ta ztráta paměti... na jednu stranu zajímavý nápad, ale na druhou stranu... moc mě kniha nebavila, když si manželé byli tak vzdálení. Ale byla jsem ráda, že se v knize objevil starý přítel Sethos... nevím proč, ale mám pro něj jistou slabost.
Peabodyová... já u ní prostě necítím ten mateřský hluboký cit. Nechápu, jak může matka říct, že jediná vada, kterou její život má je dítě Ramses. Nebo že její syn nemá moc velkou inteligenci...

14.06.2021 3 z 5

Netušené nástrahy Netušené nástrahy Elizabeth Peters (p)

Tentokrát jsem trochu v rozpacích, protože nevím, jak knihu hodnotit. Kniha není napsaná špatně. Nějaké to malé překvapení, nebezpečí, vraždy, humor, ale tentokrát mi hlavní zápletka... nebo spíše ten důvod, proč všechno vzniklo... prostě mi to přišlo směšné, pitomé. Ale zase se mi líbilo, že v tomhle díle je i taková zkouška mezi manžely, jak silná je jejich důvěra jeden v druhého. Co mě ale opravdu překvapilo byl důvod, proč Violet a Percy měli zůstat u tety. To byl za celou knihu asi největší šok. Ale i když se mi tenhle díl nějak extra nelíbil, tak se nenechám odradit a do dalších dílů půjdu.

03.05.2021 2 z 5

Zmizení Nefertiti Zmizení Nefertiti Elizabeth Peters (p)

Kniha není špatná, ale ani skvělá. Takový průměr. Líbilo se mi, že je v knize Egyptské prostředí. Nechybělo nějaké to nebezpečí, vraždy, dobrodružství a záhady. Ale líbilo se mi, že autorka čerpala ze skutečných událostí. To pro mě bylo nejzajímavější. Historii miluju a jestli je to historie Egypta... musím číst! Ke konci už tam bylo rozuzlení a vyřešení všech záhad a nejasností. Ale musím říct, že to překvapení se slečnou Smithovou... když se v knize několikrát objevila, tak mi něco říkalo, že tam nebude jen tak... a opět jsem měla pravdu. Takže na konci žádné překvapení a zbytek vám pak dojde. Nejvíce se mi líbila Nefret a Latif.

18.03.2021 3 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Tento autor umí vymyslet zajímavé téma na příběh, který lidi zaujme. Studentka a profesor, upír a člověk, ale pokaždé, když si jeho knihu přečtu, tak jsem trochu zklamaná. Jeho knihy jsou prostě zbytečně dlouhé. Taky se mi nelíbilo, jak jsou na konci vynechané z scény ze série Hříšné odstíny vášně. To jsem opravdu nepochopila a nechápu, proč to tam autor dal, protože příběh Gabriela a Julie jsme si už přečetli a víme, jak to s nimi dopadlo, tak proč je autor plete do další knihy... zbytečný, nepochopila jsem to.
Nechybělo překvapení, napětí a taková maličký zvrat. Nechybí tam ani láska a nádherný upíří svět. Moc se mi líbilo, že Raven nebyla žádná sexy kost, byla to obyčejná ženská trochu při těle. Líbí se mi, jak dokáže autor popisovat prostředí, ať už Itálii, Florencii... Taky se mi moc líbí, že do svých knih přidává umění.

21.10.2019 3 z 5

Spolu v temnotě Spolu v temnotě Alexandra Ivy

Abych byla upřímná... nechtěla jsem číst tuhle knihu. Popisem mě moc nezaujala a taky nejsem moc na povídky, ale i tak mi to nedalo a musela jsem si tuhle knihu přečíst. Docela se mi líbila. Není to sice nejlepší kniha, kterou jsem od této spisovatelky přečetla, byl to spíše takový průměr, ale i tak se k téhle knize určitě někdy vrátím.
První povídka... ta mě opravdu moc nebavila. A upřímně jsem vůbec nečekala, že by autorka napsala něco zrovna o Sofii. V předešlých knihách jsem si ji moc neoblíbila. Přišla mi jako bezcitná mrcha, což vlastně o sobě i prohlašovala.
Druhá povídka se mi zdál ze všech tří nejlepší. Sice to taky nebylo úplně nejlepší z toho všeho, co autorka napsala, ale přečtla jsem si ji ráda.
A třetí povídka... průměr. Neurazí, ale ani nenadchne.

29.07.2019 3 z 5

Manželský zväzok Manželský zväzok Jennifer Probst

Konečně dočteno! Nejhorší díl z celé série. U téhle knihy jsem se fakt nudila od začátku až dokonce. Myslela jsem si, že to aspoň zachrání konec, ale... bylo to strašný. Byla to nuda, žádné napětí, žádná zvědavost, žádné momenty překvapení, pomalé... a to fakt pomalé, žádné vyznání... hrůza. Taky mi vadí, že hlavní myšlenka na příběh je u všech knih skoro stejná... nebo podobná a povedl se jenom třetí díl. Ani epilog mě moc nezaujal. Jediný, co se mi asi líbilo bylo, že se v posledním dílu objevili všechny předchozí postavy z minulých dílů.

11.03.2019 1 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Knihu jsem si přečetla, protože jsem potřebovala odreagování, vypnout a moc nepřemýšlet. A kniha svůj účel splnila. Kniha se mi líbila, ale nějaké svoje nedostatky taky měla. Občas byla dost předvídatelná. Nevadilo mi to tolik, ale nebyla jsem pak moc překvapená a to byla docela škoda. Taky mi přišlo, že tam žádný velký zvrat nebyl. Jo, bylo tam něco, ale nic velkého. Myslím, že to na konci hlavní hrdinka hlavnímu hrdinovi moc ulehčila. Ale jak říkám. Na vypnutí a odreagování se kniha hodila dokonale.
Hlavní hrdina mi občas přišel jako arogantní kretén a ty nesnáším. A občas jako milující manžel, který nechce závazky, ale bude se svou ženou spát dokud může a po roce od ní odejde, i když ji miluje... takhle na mě působil.

13.01.2019 3 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Když je řeč o mafii, tak si představím pořádnou dark romanci. Pořádná dávka nebezpečí, smrti, násilí, strachu, únosů, erotiky, sexu a vzdoru! Zvrácený a zvrhlý příběh, kdy někdo provedl hrozné věci, ale i přesto si vás získá. Odhodíte racionální uvažování, probudí se ve vás to nejhorší a řídíte se pocity, které jsou úplně a naprosto zvrácené!
Měla jsem svá očekávání. Navíc mé očekávání se prohlubovalo, když jsem si pořád dokola četla anotaci, která mě úplně uhranula! Ve finále jsem dostala něco trochu jiného, ale nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Příběh mě vtáhl okamžitě! Překvapení v knize nechybělo. Z některých situací, rozhodnutí postav jsem byla v šoku. Sakra, co bude dál?! Myslíte si, že víte, co se stane, ale v další vteřině je to jinak! Během knihy jsem se fakt zasmála... hlavní hrdinové, jejich tvrdohlavost, výměna názorů, ani jeden si nenechal nic líbit! Navíc se příběh vyprávěl z pohledu Tru, ale i Liama, což mě příjemně překvapilo.
Co se týče sexu, erotiky... pro normálního člověka ho tam bylo požehnaně, ale já normální nejsem! Čekala bych více pikantních scén, pořádné okořenění! Mafiánské prostředí... přišlo mi, že to bylo odložené na vedlejší kolej, což mi přijde jako škoda. Hlavní zápletka... i když to nebylo nic moc obrovského, tak jsem i tak spokojená.
Liam... já miluju alfa samce! Na povrchu byl mafiánský boss, drsný, nemilosrdný, chladný, prázdný, krutý, majetnický, odtažitý, poměrně osamělý... jako vlk. Nikdo si netroufl mu odporovat... až na ni. Ale když jsme ho poznávali, tak uvnitř byl opravdu citlivý, ochranitelský, plný strachu a bolesti. Prošel si peklem a snažil se z toho vytěžit co nejvíc.
Tru... Líbilo se mi, že se nebála odporovat, byla tvrdohlavá a co jí nemůžu upřít, že měla odvahu. Taky si prošla peklem, rozhodla se, že to nebude zbytečně, stanovila si svůj cíl a šla si za ním. Dokud se neobjevil on a úplně ji neokouzlil.
Ta chemie mezi nimi byla cítit okamžitě, to pouto. Věkový rozdíl mi nevadil... naopak. Příjemně mě to potěšilo. Líbilo se mi, jak se hlavní hrdinové poznávali. Postupně přicházeli na věci, které mají společné... bylo vidět, že k sobě patří. Co mě opravdu šokovalo bylo odhalení na konci ohledně Liama a jeho kariéry u mafie. Wow!
Moc se těším na pokračování s Killianem. Docela by mě potěšilo, kdyby se dal dohromady s Ellie... uvidíme!

21.04.2024 5 z 5

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

Obálka knihy, ořízka... to je naprostá BOMBA! Miluju, když jsou knihy takhle propracované!
Kniha mě okamžitě vtáhla! Kapitoly z pohledu oběti, nebo vraha... zaujalo mě to. Byla to síla, bylo mi z toho docela ouzko. Ale jsem ráda, že to v knize bylo, protože to příběhu dává temnější a děsivější náboj.
Co se mi opravdu líbilo... byla ta psychologická stránka věci. Lidi, kteří dokážou tak úžasně skrývat svou pravou tvář. Jak můžou být takovými zrůdami, dělat takové věci a přitom vést tak spořádaný život... Jak můžou ostatní tak klamat?! Ničit tolik životů a necítit ani špetku svědomí, žádnou vinu?! Ovládat tolik lidí?! To mě asi nikdy nepřestane udivovat!
Bylo vidět, že vykonávat práci detektiva je opravdu náročné.. fyzicky i psychicky. Když je to detektivka, čekala bych, že to vyšetřování bude propracovanější. Nějaké překvapení a nálezy tam byly, ale ve výsledku mi přišlo, že se celý případ vyřešil jen náhodou. Přišlo mi, že se v knize více řeší soukromí detektivů, jejich pocity a selhání. Byla bych radši, kdyby se v tomhle našla ta rovnováha. Věděli bychom o životě detektivů, o jejich pocitech, myšlenkách, ale aby to neuvádělo pozornost od vyšetřování.
Propojení minulosti a přítomnosti mám u detektivek moc ráda. Od začátku přemýšlíte, jak to souvisí, jak to opravdu je, co mají ty zločiny společného. Na konci to do sebe všechno zapadlo, ale přišlo mi, že to na konci bylo moc uspěchané. Od začátku nemáme tušení, kdo by to mohl být a proč a pak najednou se to všechno vyjasní. Byla bych radši, kdyby byla kniha delší.
Konec mě překvapil... pořád nevím, jestli pozitivně nebo negativně. Bude další díl? Je to konec? Nevím! Čekala bych aspoň epilog. Zápletka se mi líbila. Nemůžu říct, že ne. Odhalení vraha... to mě opravdu překvapilo. Nečekala jsem to! Líbilo se mi, že v příběhu byly zprávy od patologa, služební hlášení, psychologické zprávy. Postavy... mě přišly všechny stejné. Nemastné, neslané...
Knihu bych hodnotila jako takový lepší průměr. Myslím, že se ke knize v budoucnu vrátím a do další knihy od téhle autorky taky půjdu.

07.04.2024 3 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Téda... jsem nadšená! Nejdřív jsem si myslela, že kniha bude opět jen další duchařina, nic nového, další strašidelný dům. Hned jsem se začetla, kniha pak nabrala dost nečekaný spád a já zůstala ohromená. Tentokrát mě autorka opravdu šokovala! Vymyslet takovou zápletku... to jsem fakt nečekala! Autorka měla všechno výborně promyšlené. Skvělé propojení minulosti a přítomnosti. Dokonale vykreslená atmosféra strašidelného domu, strachu i hrůzy. V knize rozhodně není o překvapení a napětí nouze. Skvěle vymyšlený konec.

27.09.2023 5 z 5

Nikomu nevěř Nikomu nevěř Amanda Quick (p)

Hezká směsice detektivky s romancí. Pěkná zápletka, promyšlená, možná trošku více zamotaná, že jsem opravdu do poslední chvíle nevěděla, o co všechno jde a pak si to musela srovnat. Pro mě byl i trošku pomalejší začátek, chvílí trvalo, než jsem se začetla, ale pak to šlo samo. Líbila se mi i romantická linka, která pro mě byla zajímavá. Pěkné propojení minulosti a přítomnosti, odhalování tajemství a záhad. Líbily se mi i hlavní postavy... takové protiklady, které se ale přitahují jako magnety.

08.03.2023 4 z 5

Volání sirén Volání sirén Amanda Quick (p)

Kniha mě vtáhla hned na začátku... napětí, překvapení, nebezpečí, konec jasný. Romantická linka taky nebyla špatná. Opět musím říct, že autorka měla i tady ten svůj svět dost propracovaný. Navíc nechybělo zapojení několika zajímavých a fascinujících věcí... mimozemské zbraně, zpívající dinosauři, tajné laboratoře a obzvlášť se mi líbilo, že autorka dala do knihy sirénu. Mě se tenhle nápad moc líbí. Ale na celém příběhu se mi nejvíc líbil prachový králíček!

05.03.2023 4 z 5

Léto Léto Amanda Quick (p)

Pěkné zakončení celé série. Pořád si myslím, že tahle série nepatří mezi nejlepší od autorky, ale je dobrá. Dobře popsané prostředí maloměsta, které je plné starých tajemství a záhad, která pomalu vyplouvají na povrch. Pak samozřejmě dvě znepřátelené rodiny, které si k sobě posupně najdou cestu a nakonec je z nich jedna velká šťastná rodina. Ani tentokrát nechyběly úžasné konspirace. Nechybělo ani jiskření mezi hlavními hrdiny. Ano... i tady mi přišla zápletka slabší, ale příběh se mi rozhodně líbil. Ale stejně musím říct, že na celém příběhu mě bavil malý Carson. Když se tam objevil, tak jsem měla na tváři široký úsměv. Jsem ráda, že jsme se v posledním díle setkali se všemi předešlými hlavními i vedlejšími postavami. Hezké zakončení.

09.10.2022 3 z 5

Ne/promlčeno Ne/promlčeno kolektiv autorů

Opravdu musím říct, že se mi neskutečně líbí nápad, proč kniha vznikla... boj za to, aby byl zrušen zákon o promlčení vraždy. Já musím souhlasit! Zákon o promlčení vraždy mi připadá jako blbost. Jednou vrah... vždycky vrah! Takový zákon mi nepřipadá jako spravedlnost pro oběti a pozůstalé. Proto velice oceňuji, že lidi rozhodli bojovat za to, aby byl takový zákon zrušen.
Jinak kdybych měla hodnotit samotnou knihu... Nebyla špatná. Některé případy byly opravdu otřesné a šokující a bylo mi strašně líto, že si někdo něčím takovým musel projít. Ale některé případy by si zasloužily větší prostor. Některé případy na mě působily opravdu krátce. Navíc jsou v knize i fotografie... Některé byly opravdu děsivé, smutné, ale bohužel reálné.

06.09.2022 3 z 5

Ukradli bohům smrt Ukradli bohům smrt Václav Pavel Borovička

Zatím nejhorší kniha, kterou jsem od Borovičky četla. Žádné napětí, žádné překvapení... dokonce ani případy vybrané do knihy mě skoro vůbec nebavily. Většinu knihy jsem se nudila a musela se do čtení nutit.

26.07.2022 1 z 5

Opatruj mě Opatruj mě Maya Banks

Nápad na příběh se mi opravdu líbí. Směs krimi, nebezpečí a erotiky. Kniha mě chytla hned na začátku, byla jsem zvědavá, co dalšího se stane. Nechybělo napětí, překvapení, ale ani ta jiskra mezi hlavními hrdiny. Ale dost mi vadily opakující se myšlenky. Po čase mi to začalo unavovat. Navíc mě docela zklamal konec. Přišel mi moc rychlý. To jsem čekala celou knihu, aby to s tím sociopatem dopadlo takhle a navíc tak rychle? To ne. Bylo mi i líto, že v knize nebyl epilog.
Ramie... nevím. Taková nemastná neslaná. Autorka chtěla udělat z hlavní hrdinky jedinečnou, inteligentní, neskutečně odvážnou ženu, ale mě přišla jako fňukna. V jednom kuse sesypaná, uplakaná... dá se pochopit, proč se tak chovala, ale po čase mi to začalo lézt na nervy. Až později, když se sebrala a začala konat, tak se to zlepšilo. Ale musím říct, že mě mrzí, že autorka nevěnovala více pozornosti minulosti hlavní hrdinky, nebo jejímu daru. Něco jsme se dozvěděli, ale autorka se do toho mohla více ponořit.
Caleb... Jeho chování na začátku jsem upřímně chápala. Každý z nás by udělal cokoliv, kdyby osoba, která je nám blízká byla v ohrožení života. Musím říct, že mám slabost pro majetnické, ochranitelské a dominantní chlapy, ale i mě trochu vadilo, jak se okamžitě zamiloval do hlavní hrdinky. Bylo to neuvěřitelné. Kdyby tomu autorka dala víc času, větší prostor, tak by to bylo lepší, uvěřitelnější. Navíc to jeho neustále přesvědčování o jeho lásce, ochraně... bylo to docela únavné. Ale musím říct, že i u hlavního hrdiny bych ocenila, kdyby autorka věnovala více pozornosti jeho minulosti.

24.06.2022 3 z 5

Záhadné policejní případy Záhadné policejní případy Václav Pavel Borovička

Knihu hodnotím opět jako průměr. Nebylo to špatné čtení, ale opět mě něco bavilo a něco ne. Přišlo mi, že autor popisuje něco, až moc zdlouhavě, některé informace byly zbytečné. Něco mě i nudilo. Případy byly v celku zajímavé, ale samozřejmě ani tady nechyběl případ Jacka Rozparovače. Což mě vlastně i docela naštvalo, protože mi přijde, že pokud jde o vraždy, krimi a záhady, tak všichni píšou jenom o Jacku Rozparovači. Furt hledají nové a nové důkazy po takové době, ale mě přijde, že opravdová identita Jacka Rozparovače zůstane skryta. Jistě jsou podezřelý a dohady o tom, kdo to byl, ale to jsou jen dohady. Co se stalo, jaký byl motiv, jak to doopravdy bylo a kdo byl vrah se už asi nikdy nedozvíme. Takže upřímně... příběh mě moc nebavil. Nejvíc mě zaujal případ Prezidentova milenka a Dům hrůzy Rallington Place 10. Musím ale uznat, že při čtení téhle knihy mě hodně překvapil přístup policie. Kdyby si policie dělala svoji práci, tak se některé nevyřešené případy mohly uzavřít.
Prezidentova milenka... Marguerite Steinheilová byla opravdu chytrá a nebezpečná žena. Podle mého názoru s tím určitě měla něco společného. Bohužel se už přesně nedozvíme, jak to přesně bylo a co se stalo.
Dům hrůzy Rallington Place 10... příběh byl zajímavý, ale kdyby byla policie pečlivější, tak to mohlo dopadnout jinak. Nemuselo zemřít tolik žen, nemuseli odsoudit nevinného. Taky mě mrzelo, že případ nebyl lépe popsaný. Nikdo nikdy nezjistil, co se doopravdy stalo Evansově manželce a dcerce, jaký měl vrah motiv? A proč Evans tak poslouchal, proč se přiznal ke zločinu, který nepáchal? Ani tohle se už nedozvíme, bohužel...

02.06.2022 3 z 5