Netušené nástrahy

Netušené nástrahy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138087/netusene-nastrahy-138087.jpg 4 43 6

Amelia Peabody série

Svéráznou Amelii Peabodyovou-Emersonovou, jejíž zálibou je vedle archeologie i vyšetřování zločinů, může už český čtenář znát z románů Lev v údolí a Krokodýl na písčině. Oba se odehrávají v Egyptě a souvisejí s archeologickým výzkumem. Tento, třetí příběh se sice odehrává v Londýně, ale opět souvisí s Egyptem, neboť tajemná zjevení a mrtvoly se objevují v muzeu poblíž egyptské mumie. Vedle napínavé zápletky, evokuje román, vyprávěný s příjemným humorem, atmosféru Londýna konce minulého století s jeho aristokratickou společností, kočáry, ale také špínou, blátem a opiovými brlohy.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Alpress

The Deeds of the Disturber , 1988

TerezaMondeková
03.05.2021 2 z 5

Tentokrát jsem trochu v rozpacích, protože nevím, jak knihu hodnotit. Kniha není napsaná špatně. Nějaké to malé překvapení, nebezpečí, vraždy, humor, ale tentokrát mi hlavní zápletka... nebo spíše ten důvod, proč všechno vzniklo... prostě mi to přišlo směšné, pitomé. Ale zase se mi líbilo, že v tomhle díle je i taková zkouška mezi manžely, jak silná je jejich důvěra jeden v druhého. Co mě ale opravdu překvapilo byl důvod, proč Violet a Percy měli zůstat u tety. To byl za celou knihu asi největší šok. Ale i když se mi tenhle díl nějak extra nelíbil, tak se nenechám odradit a do dalších dílů půjdu.

Elea
17.08.2018 2 z 5

Pro mne zatím nejslabší kniha s Amelií a její rodinou. Řešení případu mi přišlo dost nedomyšlené a Amelie mimořádně natvrdlá (především pokud se týká jejiho syna).

Kerberos
16.05.2018 5 z 5

Amelie,Emerson a Ramses skvělá trojka k tomu vražda plno záhad.Zase jsem se skvěle pobavila.Zajímalo by mě jak by jednotliví hrdinové vypadali kdyby se dílo natočilo jako seriál.

Vojslava
26.12.2015 4 z 5

Tak egyptologické záhady se dají řešit i v Londýně - celkově mi pořád tanula s úsměvem na mysli kniha Den zkázy v Britském muzeu, ale to jenom kvůli tomu klíčovému dějišti. Jinak opět celkem zajímavě vystavěno a pořád setrvávám v názoru, že dítě, které mumifikuje podomácku krysy a vyrábí dynamit, bude podstatně snesitelnější jako dospělý... :-) Těším se na další díl.

irta
24.04.2014 4 z 5

Moc zajmavá kniha. Doporučuji!

Michaela91
29.12.2013 5 z 5

Nejlepší série co jsem kdy četla. Knihy jsou napínavé a moc dobře se čtou. A týkají se Egypta o to víc je mím ráda

Elizabeth Peters (p)
americká, 1927 - 2013