Tereza0107 Tereza0107 komentáře u knih

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Tak zhruba do půlky knihy jsem byla dost zklamaná a byla jsem přesvědčena, že víc jak 3 hvězdičky tato kniha určitě nedostane. První půlka byla prakticky o ničem. Téměř všechny postavy mi byly nesympatické, snad kromě Olivera, který mi jediný přišel jakž takž normální. Pořád se zmiňovalo osudné grilování, na kterém se stalo něco příšerného, co všem změnilo život - ale k tomu, co to vlastně bylo, se knížka dostane téměř ve třičtvrtině, tudíž mně mátlo prapovdivné chování všech postav. Po odhalení zmiňované "osudné chvíle" , kdy jsem konečně pochopila sled událostí, jsem všechny postavy vzala na milost a ve finále jsem knížce odpustila i celkem nezáživnou první polovinu. Obzvlášť mi bylo líto nepochopeného, starého Harryho, který pod svou nenávistnou vizáží skrýval obrovský smutek.

13.05.2019 3 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Po delší době knížka, která mě opravdu vtáhla. Krásně se četla. Autorka dosáhla toho, že jsem s hlavní hrdinkou opravdu prožívala úplně všechno - nenáviděla jsem záchranářku Katie, kvůli které jsem střídavě nesnášela a pak znovu brala na milost Sama, rozčilovala se nad nevděčnou a zbabělou Agnes Gopnikovou, nevěděla, co si myslet o Joshovi a dojímala se nad starou paní, žijící jen se svým pejskem v bytě plném vzpomínek. Zajímavé bylo i nové prostředí New Yorku, kde se odehrávala valná část příběhu. Louisa neztratila svůj pověstný smysl pro humor ani svou schopnost plácnout to, co si v dané chvíli myslí, v tu nejnevhodnější chvíli. Tudíž po úžasném prvním dílu a po ne tak dobrém druhém je tu úžasné třetí pokračování, které se dá srovnávat se skvělým začátkem série o Louise Clarkové.

02.05.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Po dočtení Tatéra z Osvětimi jsem měla smíšené pocity. Knížka jako taková se mi líbila - hezký příběh, sympatické postavy, hezky se to četlo, ale jakoby chyběly emoce. Měla jsem dojem, že si autorka odbyla povinnost, příběh odvyprávěla a to je vše. Nejspíš to bude tím, že kniha byla původně pouze scénář. Některé pasáže vyloženě působily, jakože život v Osvětimi byl vlastně celkem brnkačka - támhle dostanu diamanty od žen z Kanady, tady je vyměním za jídlo a to pak rozdám mezi ostatní lidi. Ale kromě tohoto pro mě otravného zlehčování se mi knížka líbila a nelituji, že jsem si ji přečetla. Je psaná podle příběhu, který někdo skutečně prožil a to určitě nechci shazovat.

24.04.2019 3 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Knížka se četla dobře. Nebylo zde žádné zbytečně zdlouhavé popisování, kapitoly byly krátké a děj hezky svištěl. Zápletka mrtvých dívek byla zajímavá, i když musím přiznat, že zhruba od půlky jsem už tušila, kdo to udělal. Přišlo mi to spíše jako takové příjemné, dobře napsané čtení, od kterého jsem celou dobu čekala, až mě dostane nějakým velkým odhalením, které se nekonalo. Každopádně to zřejmě vyvážilo něco jiného, protože po dočtení jsem se necítila nijak zklamaná.

16.04.2019 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Knížka se mi moc líbila. Hezky vyprávěný příběh odehrávající se za druhé světové války, zajímavé prostředí cirkusu, sympatické postavy a o probrečeném konci ani nemluvím. Ale něco mi tam trochu chybělo. Občas mi přišlo , že postavy a jejich city mohly být vykresleny více do hloubky. Třeba pasáž, kdy do příběhu vstoupil Luc a okamžitě se s Noou do sebe zamilovali, přičemž si vlastně ani pomalu nic neřekli, mi přišla trošku přitažená za vlasy. Každopádně jsem byla zvědavá jak vše dopadne a v době, kdy mi zbývalo asi jenom 25 stránek jsem si říkala, že se vše ani nemůže stihnout rozuzlit. A pak najednou bum, konec a slzavé údolí. Každopádně můj konečný dojem z knížky je dobrý a nelituji, že jsem si ji přečetla.

09.04.2019 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí díl Cormorana Strika byl asi ze všech nejlepší. Zajímavá zápletka, napínavý průběh a nečekaný konec. Líbilo se mi, že autorka přidala kapitoly z pohledu vraha, což v předchozích dílech nebylo. Bavilo mě přemýšlet, kdo z podezřelých osob asi může takhle zvráceně uvažovat. Zároveň se mi líbila linka soustředěná na Robin, kdy jsem byla zvědavá, jak dopadne rivalita Strike vs. Matthew. Konec zůstal lehce otevřený, tak doufám, že v budoucnu třeba vyjde ještě nějaký další díl.

02.04.2019 5 z 5

Noc jako ta dnešní Noc jako ta dnešní Julia Quinn

Překvapuje mě, že pokračování příběhu rodiny Smithe-Smithových je hůře hodnoceno, než první díl. Za mě byl druhý díl určitě lepší. Nápad napsat pokračování, ve kterém se čtenář dozví více o postavách, které se v předchozím díle pouze mihly, se mi moc líbil. U scény, kdy Daniel s Annou a dětmi nacvičovali divadelní hru jsem se prostě musela smát. Hlášky malé Francis byly skvělé a moc mě pobavily- jako třeba, že by hra o Jindřichovi VIII. zcela určitě potřebovala přidat do děje jednorožce. Jinak v tomto díle, na rozdíl od toho prvního nechyběla zápletka a napětí. Doufám, že se v budoucnu dostanu i k dalším dílům.

18.03.2019 5 z 5

Jutta Jutta Vladimír Černil

Knížka se mi líbila. Je to zase trochu jiné pojetí židovské tématiky za druhé světové války. Postava Zdeňka mě trochu rozčilovala, takový seladon, který má tu smůlu, že zrovna do něj se vždy zakouká nějaká dívka, on ji odmítne, následuje bezhlavá pomsta, která skončí udáním na gestapu. Když pominu seladona, tak je knížka nabitá emocemi, o to víc, když si uvědomíte, že je napsaná podle skutečné události. Někde jsem slyšela, že by snad mělo vyjít i pokračování, na které se budu určitě těšit.

11.03.2019 5 z 5

Chlapec na mostě Chlapec na mostě M.R. Carey (p)

O pokračování knihy Všemi dary obdarovaná jsem neměla ani tušení a proto, když jsem ho uviděla v knihkupectví jsem po něm nadšeně skočila. Knížka se četla hezky a příjemně odsýpala. Příběh postupně graduje a je čím dál víc zamotaný. Jeden by čekal, že apokalypsa lidi stmelí, ale ono je to spíš přesně naopak. U autora mě vždy překvapí zakončení knihy - nikdy nevím, jestli to vlastně dopadlo dobře nebo špatně.

11.03.2019 4 z 5

Jako v ráji Jako v ráji Julia Quinn

Od této knížky jsem nic moc neočekávala, ale příjemně mě překvapila. Je to taková milá, romantická oddechovka bez zbytečných překombinovaných zápletek. Sice mi od začátku bylo jasné, jak příběh nejspíše dopadne, ale nevadilo mi to. Hlavní postavy byly sympatické a dobře vykreslené. Přivítala jsem, že kniha byla psaná z pohledu Honorie i Marcuse, takže měl čtenář možnost nahlédnout na stejnou situaci očima toho druhého. Na pět hvězdiček to není, ale čtyři můžu dát s čistým svědomím a rovnou si jdu otevřít druhý díl.

11.03.2019 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Ze začátku jsem z knihy nebyla moc nadšená, přišlo mi, že některé pasáže jsou zbytečně moc popisné. Ale když jsem se prolouskala začátkem, tak mi kniha začala příjemně odsýpat. Líbilo se mi prostředí příběhu, odehrávající se ve světě celebrit, jelikož zavražděná byla světoznámá, nadějná modelka. Kdo byl vrah jsem netušila až do úplného konce a musím říct, že mě hodně překvapilo jak se vše nakonec vyvrbilo.

07.03.2019 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Další případ Cormorana Strika, který se mi líbil. V prvním díle jsem trochu bojovala s popisnými pasážemi, ale v druhém díle už jsem věděla do čeho jdu a tolik mi to nevadilo. Postavu lehce neotesaného detektiva jsem si oblíbila a byla jsem ráda, že do druhého dílu autorka více zakomponovala i Robin. Příběh byl zajímavý, líbí se mi, že se vždy stane jedna vražda a pak se vše pomalu rozuzlí a není zapotřebí dalších deseti mrtvol navíc, kdy podezřelý zametá stopy. Zatím v obou knihách jsem opravdu až do téměř 20 stran před koncem netušila kdo je vlastně vrah - všechny postavy mi přišli jako možní adepti. Kniha se četla lehce, ale tentokrát mi přišlo, že trvalo delší dobu, než se příběh rozjel.

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Tato knížka mě naprosto okouzlila. Ze začátku mě trochu vytáčela naivita a důvěřivost Emilie, protože bylo jasné, že na jejím vztahu něco nehraje ale ona neměla ani nejmenší podezření. Moc se mi líbila časová rovina z druhé světová války, kterou vyprávěla Connie. Musím přiznat, že když její rovina přeskočila do vyprávění Emilie, tak jsem listovala, abych věděla za kolik stránek se k ní zase vrátím. Původně jsem si myslela, že konec bude jasný a předvídatelný, ale omyl, můj typ byl špatný a vše bylo úplně jinak, než jsem předpokládala. Knížku určitě doporučuju!

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Kniha se četla moc dobře. Tajemná atmosféra rodinného dramatu, která vás drží v napětí jak se to všechno vyvine. Knihu vyprávějí dvě ženy a je zajímavé vidět stejnou situaci z různých úhlů pohledu. Mě osobně kniha trochu připomínala styl L. Moriarty (Manželovo tajemství nebo Sedmilhářky). Postavy dobře vykreslené a hezky kontrastovaly - praktické a srdečné jednání Maggie a její matky, jejichž bezprostřednost a sarkastické komentáře mě nejednou rozesmály oproti strnulosti, hrané noblese a snobství rodiny Farinellových (samozřejmě kromě Nica, to byla rodinná výjimka). Konec mi sice přišel trošku moc happy endový, ve skutečném životě těžko tak lehce řešitelný, ale nijak mě nepohoršil.