tektit tektit komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Ještě že bílá je bílá a nemá žádné odstíny. To čekání bylo dlouhé, ale zhltnuto jako užasnej zákusek.

03.05.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Jsem docela zklamaný, ne vždy kniha sedne. Tahle je jedna z nich.

30.12.2021 2 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Je člověku smutno, mráz běhá po zádech. Nakonec je vše o moci, korytech a penězích.

07.09.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Neda se nic napsat, knížku je nutné prostě přečíst

29.08.2021 5 z 5

Chytněte mi guerézu Chytněte mi guerézu Gerald Durrell

Mám rád tohoto autora, už jako dítě jsem sledoval jeho přírodopisné dokumenty. Jeho knihy vždy potěší. Poutavě a hlavně z hlediska chovatele krásně napsaná kniha. Vřele doporučuji.

28.08.2021 5 z 5

Nahanni Nahanni Bohumil Moravec

Autor, rodák z Protivína, popsal své putování po řece Nahanni lehce a hlavně čtivě. V jeho podání má člověk pocit, že je tam s ním.

14.03.2021 5 z 5

Slíbil jsem, že zůstanu Slíbil jsem, že zůstanu Petr Hejna ml.

Přečteno jedním dechem.

06.02.2021 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Kniha mě dostala. Nevím co napsat, ale mám pocit, že ještě dnes musim začít psat dopis všem dcerám.

28.01.2021 4 z 5

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

Bavilo mě to. Zpracování a příběh, který ani nemusí mít popisky .

11.01.2021 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Mráz mi běhal po zádech, když jsem to četl. Poutavě popsané některé osudy lidí, kteří chtěli jen klidně žít.

11.01.2021 4 z 5

Otava: Putování po řece Otava: Putování po řece Zdeněk Šmíd

Pro mě čtivý autor, řeku a její okolí popsal úžasně. Člověk má pocit, že ty místa poznává osobně. Fakta protkaná zvláštními příběhy dokreslují krásu kraje kudy řeka teče. Doporučuji každému, kdo se rád toulá místy i když jen na potištěném papíře.

09.01.2021 5 z 5

Otazníky detektiva Štiky Otazníky detektiva Štiky Jiří Kalousek

Úžasná kniha, strhující četba. Vřele doporučuji hlavně ctenářům Barbánka.

30.12.2020 5 z 5

Lovci kožišin Lovci kožišin Helge Marcus Ingstad

Vydat se na sever ameriky, jít ve stopách lovců a mít hlavu čistou. Krásně napsaná kniha, kterou vřele doporučuji, každému kdo dokáže vnímat dobrodružstvi v přírodě.

20.12.2020 5 z 5

Jen stromy tam nerostou Jen stromy tam nerostou Jaroslav Holub

Odprosti se od doby a ideologie, a knihu přečteš jedním dechem. Je vidět, že autor mlží o umístění roty a místopisu.

16.12.2020 3 z 5

Milenci na celý život Milenci na celý život Jan Suchl

Myslím, že dobře napsaná kniha popisující vesnický život před okupací. Příběh jedné rodiny a její všední starosti.

14.12.2020 3 z 5

Případ skončil v pátek Případ skončil v pátek Svatopluk Hrnčíř

Roztomilý příběh pro dětské čtenáře.

14.12.2020 3 z 5

Athabasca Athabasca Alistair MacLean

Taková rychlá kniha, tedy příběh ne zrovna napsaný strhujícím stylem, ale protože začíná zájmenem tak mě neurazilo to přečíst ????

11.12.2020 2 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Tak tohle je dokonalá knížka na zlepšení nálady. A že se čte už po pátý, vůbec nevadí.

07.12.2020 5 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Těžká kniha, ale vzdát to vzhledem k obsahu jsem nechtěl. Hlavně mě šokovalo, že o Treblince jsem v hodinách dějepisu na základce a na střední neslyšel.

05.12.2020 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King