Případ skončil v pátek

Podezřelá ztráta dvou miniaturních radiotelefonních přístrojů, vynálezu českého inženýra, je předmětem detektivního příběhu, v jehož popředí vystupuje skupina odvážných pražských chlapců..

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/67241/pripad-skoncil-v-patek-67241.jpg 3.78
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Turlogh

Příjemná dětská detektivka od Sváti Hrnčíře skvělého to pana spisovatele. Zajímavé je, že Sváťa již v roce 1959 předpověděl budoucnost mobilních telefonů a dokonce i zvonění anebo vibrace. Tři chlapci zvaní Petronil, Robinson a Jirka se ocitnou přímo uprostřed záhadného zmizení nového převratného vynálezu. Do akce se zapojí kromě dětí i bezpečnost a nadporučík Rýdl objasní v závěru celý případ. Originální je v závěru příloha s Petronilovou přednáškou o vynálezu přenosného kapesního telefonu, Robinsonovy zápisky o historii pravěku a mapa míst zmíněných v příběhu, který se odehrává v Praze, tuto nakreslil Jirka Domkář. Povedené dílko, zábavné a docela čtivé.

babicka_amalka
16.02.2017

četla jsem ji někdy v osmi letech - a byla to pro mě zábavná detektivka; tehdy se mi to líbilo;

Svatopluk Hrnčíř

Svatopluk Hrnčíř