Otava: Putování po řece

Otava: Putování po řece https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37747/bmid_otava-putovani-po-rece-BUz-37747.png 5 11 5

Putování po řekách série

Tématem monografické publikace je jedna z našich nejkrásnějších řek. Zdeněk Šmíd prochází kolem jejího toku od Čeňkovy pily, kde má Otava svůj počátek, až po její soutok s Vltavou a prochází se i kolem potoků, které ji napájejí a které protékají přísně chráněnými oblastmi, kam se běžný turista nedostane. Všude nachází pamětihodná místa oplývající historií, krásou přírody i bohatým životem. Vzniká tak svébytný a láskyplný obraz krajiny, která se podílí na jedinečnosti šumavského a jihočeského regionu. Kniha je doplněna řadou fotografií.... celý text

tektit
09.01.2021 5 z 5

Pro mě čtivý autor, řeku a její okolí popsal úžasně. Člověk má pocit, že ty místa poznává osobně. Fakta protkaná zvláštními příběhy dokreslují krásu kraje kudy řeka teče. Doporučuji každému, kdo se rád toulá místy i když jen na potištěném papíře.

Nočnípták
01.05.2018 5 z 5

Mám ráda lesy a řeky.
Mám ráda knihy.
Mám ráda spisovatele.
Z lesů to jsou hlavně lesy šumavské.
Z řek je mojí láskou Vydra, Křemelná a Otava.
Ze spisovatelů jsou to pak ti, kteří o nich píší.
A Zdeněk Šmíd je mezi nimi jedničkou.

Doporučuji. Při čtení navštívíte krásná místa, známá i neznámá. Přímo na Vás bude dýchat pohoda a klid. Někdy tesknota, ale i radost. Od všeho trochu. Tak jako v životě, který plyne jako ta řeka.

Iljaajli
31.01.2017 4 z 5

Můj nejmilejší kraj v dokonalém, poetickém, vtipném i moudrém popisu.

Dani44
19.02.2013

Báječná kniha, nejvyšší hodnocení, jen ji nemohu sehnat.

Samdelas
04.12.2012 5 z 5

Velmi pěkná obsáhlá publikace nejen pro milovníky naší Zlaté řeky, budu se k ní rád vracet.