tatafa tatafa komentáře u knih

Když přijde láska Když přijde láska Veronika Kabátová

Návštěvní den u Jiřího Grosmana Návštěvní den u Jiřího Grosmana Miloslav Šimek

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Velice čtivá knížka, kterou jsem kdysi přečetla natolik jedním dechem, že jsem si ji musela přečíst znova, abych si vůbec uvědomila o čem je. Ale zpětně mne kniha nijak neoslovila a nepatří mezi ty, ke kterým bych se chtěla vrátit.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Zajímavé dílo, které jsem četla k maturitě, bohužel mě nijak neoslovilo, což je ovšem stejné, jako u většiny děl od Hrabala, ke kterému jsem si nějak nedokázala najít cestu.

07.01.2017 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Krásná a poměrně lehce čtivá divadelní hra. Bohužel se mi více líbilo novější filmové zpracování, možná díky použitému jazyku.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásné, velice dobře čtivé dílo se zajímavou zápletkou. Vřele doporučuji!

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Krásné a zajímavé dílo, které se velice snadno čte. Vřele doporučuji!

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Velice zajímavé dílo, které dokáže zcela vystihnout dobu romantismu. Bohužel mne nijak nezaujalo a četl se mi poměrně těžce.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Nádherný, romantický a zároveň velice smutný příběh, který se čte jedním dechem. Vřele doporučuji!

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Krásné, byť velice smutné dílo, bohužel mne Kytice ničím výrazně neoslovila a oproti jiným klasickým dílů ani nemám chuť se k ní vrátit.

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Velice čtivě napsané dílo. Vřele doporučuji přečtení.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Krásné a poměrně čtivé dílo, které je stále aktuální. Vřele doporučuji přečtení této knížky!

Proměny Proměny Jane Ayres

07.01.2017 4 z 5

Poník Terezka a tři Veroniky Poník Terezka a tři Veroniky Iveta Jebáčková-Lažanská

Poměrně čtivá kniha o koních, která mne bohužel nijak neoslovila, a to i přesto, že knihy s touto tematikou mám velice ráda.

07.01.2017 2 z 5

Osada mladých snů Osada mladých snů Vilém Neubauer

Krásná a velice čtivá knížka. Sladce romantický příběh popisující dobu první republiky, při jejím čtení jsem zatoužila se do této, byť složité doby, kdy tramping teprve začínal, podívat Mohu jen doporučit!

Maturitní lásky Maturitní lásky Karel Štorkán

Holky z akády Holky z akády Karel Štorkán

Krásná a velice čtivá knížka s poměrně netradiční dějovou zápletkou. Mohu jen doporučit!

Jako Romeo a Julie Jako Romeo a Julie Irena Brandejsová

Jak se nechystat k maturitě Jak se nechystat k maturitě Cameron Dokey