Jak se nechystat k maturitě

Jak se nechystat k maturitě https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2183/bmid_jak-se-nechystat-k-maturite-jfJ-2183.jpg 3 37 7

Jo O´Connorová se musí často stěhovat a měnit školu, protože její otec musí utajit totožnost. Teď se však Jo, v nové škole úžasně líbí, najde si chlapce i kamarádku. A najednou tatínek přijde s příkazem, že se musí znovu odstěhovat a Jo že musí navíc sehrát vlastní smrt. Hned teď. V noci. Jo ví, že protesty nemají smysl. Její otec je klíčovým svědkem v procesu proti těžkému zločinci. Jo však neodolá, aby naposledy nenavštívila školu, v níž byla tak šťastná. Chce se pouze rozloučit. Z toho snad nemůžou být problémy, no ne? Potíž je v tom, že Joina poslední návštěva ve škole odstartovala pověsti o jejím přízraku. Než celý ten zmatek skončí, vytvoří si nový soubor pravidel o tom, co je skutečné, co je přetvářka a – to především – co je důležité. Romantická komedie pro všechny, kdo si kdy přáli začít znovu…... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

How not to Spend Your Senior Year , 2004

BettyN
18.10.2018

Nápaditý a akční dívčí román. Příliš tento žánr nevyhledávám, ale četla jsem jednu knihu od Lenky Lanczové a toto je o několik levelů výše. Rozhodně doporučuji mladým dívkám, ale myslím, že tato kniha má šanci zaujmout i ostatní čtenáře.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a velice čtivá knížka s poměrně netradiční dějovou zápletkou. Mohu jen doporučit!

AnetSpring
08.05.2016 5 z 5

Od téhle knížky jsem čekala úplně něco jiného. I když patřím k těm mladším dívkám, tak bych řekla, že mám mysl dospělého člověka. Takže jsem čekala, že s ní prožijeme její přednášky, její testy, jak se připravuje na různé testy... nebylo tam z toho nic. Ale ve výsledku to vůbec nevadí. Tahle knížka byla úžasná!! Děj je velice zajímavý. Jo je dívka, která vlastně skoro nezná matku a žije jen se svým otcem. Dávám pět hvězdiček.

Petra17
26.08.2013 4 z 5

Četla jsem jako mladší, když jsem se k ní chtěla znovu vrátit teď skoro v 18ti letech tak mě už nebavila, tím ale nechci říct, že je špatná. Před těmi 4mi lety mě zaujala a četla jsem jí jedním dechem jako jednu z mála knih.

Michaela91
12.07.2013 3 z 5

Knížka mě zklamala, čekala jsem víc, četla jsem jí po maturitě ale myslím že by so více početli mladší dívky. Děj nebyl špatný proto tři hvězdičky, ale taky to nebylo něco extra.

petiska
22.06.2013 3 z 5

Šla jsem do knihovny vypůjčit si pár knížek. Nevím proč, ale tahle mě zaujala svým názvem. Nečetla jsem si ani obsah, prostě jsem si ji vzala z knihovny domů a začala číst. Netušila jsem, že to bude tak napínavé. Ovšem už jsem přečetla spoustu takových knížek, a musím podotknout, že mě zklamal popis pocitů Jo. Myslela jsem si, že to bude trochu více prožívat, ale bylo tam pouze: "Líbali jsme se" a konec kapitoly. Takže se moc nedalo poznat, jaké má Jo vlastně pocity.
Vůbec jsem při čtení nečekala, že se Alex do Jo vlastně nezamiloval. To mě dostalo teda! Opravdu. Ten druhý kluk,Mark ,mi přišel méně zajímavý. Asi nejhorší scénka byla ta, jak se spolu hádali a on si ji pak, cituji "přitáhl k sobě" a pravděpodobně se začali líbat. Hrozný popis okamžiku. Řekla bych, že tato knížka je spíše pro nezkušené čtenáře či pro mladší, protože mě skoro nezaujala... Dávám ale 3 hvězdičky za promakaný děj.

Athena
14.06.2013 3 z 5

Fascinující, takhle bych určitě shrnula tuto "řadu neočekávaných příhod", které hlavní hrdinku potkávají. Vzhledem k názvu knihy bych tipovala, že to bude něco trochu vyzrálejšího (přece jen se děj odehrává ve 4. ročníku SŠ), čekala bych, že by knížka pro "středoškolačky" bude něco promyšlenějšího, lepšího. A on to je prostě a jednoduše románek pro holky. Takže pokud jste dívka cca 10-14 let je to něco pro vás ;). Jinak si radši přečtěte něco hlubokomyslnějšího.

Autorovy knížky

Cameron Dokey
americká, 1956
2007  69%Jak se nechystat k maturitě

Kniha Jak se nechystat k maturitě je v